Як вибрати манеж для дитини

Необхідність придбання дитячого манежу зрозуміла всім батькам. Абсолютно зрозуміло, що дітки, які стали на ноги, з величезною цікавістю почнуть вивчати околиці квартири в пошуках чого-небудь цікавого. Такі прогулянки, на жаль, іноді закінчуються трагічно.

Щоб вирішити проблему розгулює малюка і потрібен манеж. З його допомогою ви зможете зайнятися своїми справами, не боячись, що дитина суне руку куди-небудь не туди.

Однак легко сказати «купити манеж». Для початку його потрібно ще вибрати. А чи легко це зробити серед такого розмаїття моделей, що продаються сьогодні в дитячих магазинах?

Які бувають манежі

На сьогодні ринок переповнений пропозицією. Вам пропонуються різні манежі: різноманітні форми і забарвлення, будь-які розміри.

За формою розрізняють такі манежі:

  • прямокутні;
  • квадратні;
  • круглі;
  • кутові.

Серед моделей зустрічаються:

  • ігрові манежі;
  • манежі-ліжка;
  • манежі-ширми;
  • надувні манежі.

На що звернути увагу

Зрозуміло, кожна з моделей має свої плюси і мінуси.

В цілому, є ряд універсальних рекомендацій, які обов’язково необхідно врахувати, вибираючи дитячий манеж.

Конструкція

Стійкість

Навіть ті дітки, які ще не навчилися толком ходити, можуть вести себе дуже буйно і розхитати свій манеж. А що вже говорити про тих, хто міцно стоїть на своїх маленьких ніжках? Малюки можуть піднятися в манежі і почати бігати, в результаті чого нестійкий манеж просто перекинеться. Щоб запобігти виникненню таких ситуацій, звертайте увагу на каркас – він повинен бути міцним.

Висота

Висота бортиків манежу повинна відповідати віку дитини, для якого він призначений. Бортики не повинні бути занадто низькими, так як малюк може вибратися з манежу, але також і не повинні бути занадто високими, так як діти часто відчувають себе незатишно, у багатьох розвивається фобія глибини.

Мінімум деталей

Деякі виробники, ганяючись за унікальним дизайном, створюють манежі, оснащені небезпечними деталями. Це можуть бути гострі кути, маленькі дірочки, в яких застряють пальці діток. Переконайтеся, щоб подібних елементів на вибраному вами манежі не було.

Механізм складання

Якщо модель, яка Вам сподобалася, може складатися, переконайтеся, що є фіксатори. Адже може статися так, що при певній позиції манеж почне закриватися, коли дитина буде всередині. А це якщо не травмує дитину, то злякає неабияк.

Та й до того ж, підросли діти можуть захотіти «пограти» з манежем і щось зламати.

Екологічність і зовнішній вигляд

Оббивка

Дно і стінки манежу обов’язково повинні бути оббиті, адже дитина будь гратися і рухатися. Маленьким дітям важко сидіти, не рухаючись, і навіть у такому стані вони можуть втрачати рівновагу і стукатися об стінки манежу. Саме тому вони повинні згладжувати будь-які удари.

Матеріал

По можливості вимагайте від продавця детальну характеристику на манеж. Необхідно знати точний склад, адже деякі матеріали можуть бути алергенними. А дітки в такому віці ще нетямущі, швидше за все, будуть облизувати все, що попадається під руку. Ось і пройдуться по манежу.

Також шкідливою може виявитися набивання. Лежачи голим тілом на оббитому дні або притискаючись щічкою до стінці, дитина може заробити роздратування.

Забарвлення

Незважаючи на велику кількість яскравих кольорових моделей, рекомендується вибирати стримані дизайни. Занадто строкаті забарвлення можуть «різати око» дитини, особливо якщо це поєднання занадто яскравих або абсолютно несумісних кольорів. В таких випадках дитині може не подобатися знаходитися в манежі, а це буде проблематично, особливо якщо ви придбаєте манеж-ліжечко в цілях економії.

Деякі батьки чомусь стереотипно налаштовані, мовляв, для дівчаток потрібно купувати рожеві манежі, а для хлопчиків – блакитні. Повірте, ці гендерні поділу дітям, особливо таким маленьким, абсолютно «по барабану». Тому якщо найкраща модель, що відповідає всім критеріям, буде рожевою, ваш хлопчик нітрохи не засмутиться.

Найкраще звертати увагу на манежі однотонні або м’яких пастельних кольорів, заспокійливих, так сказати.

Важливі деталі

Діаметр сітки

Осередки сітки повинні бути оптимального розміру. Тобто, вони не повинні бути дуже маленькими, адже так дитина, щоб розгледіти щось крізь стінки манежу, до краю напружувати зір, що позначиться негативно на ньому.

Також в маленькі клітинки малюки можуть засовувати свої пальчики, а це загрожує неприємними наслідками. Іноді діти застряють у них гудзиками на одязі. Бували випадки, коли малюки були близькі до удушення.

Якщо ж комірки будуть занадто великими, дітки почнуть просовувати в отвори і руки, ноги, голову. Знову ж таки, застрягши, ваша дитина навряд чи зрадіє. Більш того, він може серйозно себе травмувати.

Відстань між рейками

Якщо ви виберете дерев’яний манеж, зверніть увагу на відстань між рейками. Знову ж таки, воно не повинно бути занадто великим або занадто маленьким. Оптимальною вважається відстань 5-6 сантиметрів.

Наявність коліщаток

Якщо в увазі зручності пересування ви вирішили придбати манеж на коліщатках, зверніть увагу, чи є на них фіксатори. Як вже було сказано, малюки бувають досить жвавими, як би вони не розігнали свій манеж і не в’їхали у що-небудь. Тим більше старші діти, яким манеж вже не потрібен, можуть захотіти прокатати свого молодшого братика і не впоратися з керуванням. Наявність фіксаторів допоможуть вам привести манеж в стійке положення і уникнути неприємних наслідків.

Залишити коментар