Як вибрати ковдру: основні характеристики виробу

Ми проводимо в ліжку третину свого життя. Щоб комфортно почувати себе під час сну, важливо правильно підібрати ковдру. Воно повинно бути теплим і приємним на дотик, але не спекотним і не холодною, не важким, і не викликає алергію.

Критерії вибору

Вибираючи ковдру, орієнтуйтеся на наступні критерії:

  • вологостійкість, повітропроникність;
  • здатність відновлювати форму;
  • здатність зберігати тепло (це важливо для зимових ковдр);
  • гіпоалергенність;
  • вага ковдри, для кожної людини цей фактор буде індивідуальним;
  • гарантійний термін експлуатації.

Перераховані показники залежать від властивостей матеріалу, з якого зроблено ковдру і чохол. Всі ковдри, представлені в магазинах, можна умовно розділити на дві великі групи: товари з натуральним наповнювачем і вироби з штучних матеріалів.

Натуральні наповнювачі

Споконвіку люди ховалися ковдрами з натуральними наповнювачами з вовни тварин, пуху птахів або рослинних волокон.

Пухові ковдри виготовляються з пера лебедя, білого і сірого гусака, качки, гагари. Вони добре утримують тепло, легко відновлюють форму, не важкі. Ковдри роблять двох видів: касетні і стьобані. Перший вид ковдр більш практичний у використанні. Якщо за ним правильно доглядати, то воно може прослужити близько 20 років. Кращими пуховими ковдрами вважаються ті, в яких наповнювач з пуху гагари, лебеді і білого гусака. Єдиний недолік пухового вироби – необхідність ретельно за ним доглядати, оскільки в пуха є мікроорганізми, що провокують алергію.

Вовняні ковдри відрізняються довговічністю, гігроскопічністю, легко і відмінно зберігають тепло. До того ж шерсть надає лікувальну дію. Ховатися вовняною ковдрою рекомендовано людям, які страждають на ревматизм, остеохондроз, бронхітом. Залежно від того з вовни якої тварини зроблено ковдру, воно володіє різними властивостями:

  • Вовна овець добре вбирає вологу і пропускає повітря, таке ковдру легке і вважається недорогим.
  • Вовна мериноса важче, ніж інші види, але вона краще зігріває. Ковдра досить дороге, так як меринос – порода овець, що розводяться в Австралії.
  • Самим теплим і комфортним вважається ковдру з вовни лами. Воно приємно на дотик, на ньому майже не буває катишків, володіє високою термостійкістю. Ці властивості ковдри обумовлені міцністю, еластичністю, м’якістю вовни лами.
  • Верблюже ковдру – оптимальний вибір для літнього сезону. Воно добре вбирає вологу, пропускає повітря, не електризується, не злежується.

Ватяну ковдру роблять їх бавовняної вати. Вона швидко скачується в грудочки, погано пропускає повітря, затримує вологу і запах. Виріб досить важко, а догляд за ним складний. Тому, незважаючи на те, що ватяну ковдру дуже тепле, лікарі не рекомендують спати під ним.

Шовкова ковдра підходить для літнього періоду. Воно добре вбирає вологу, регулює температуру тіла людини, м’яке на дотик і легке. Більшість шовкових ковдр китайського виробництва.

Бамбукові ковдри гіпоалергенні, м’які, легкі, за ними просто доглядати. Підходять як для зимового, так і для літнього періоду.

Штучні наповнювачі

Синтетичні ковдри не настільки корисні для здоров’я, як вироби з натуральних матеріалів. Зате їх ціна нижча. Тому вони користуються чималим попитом у покупців.

Синтепонові ковдри легкі, не скочуються, не викликаю алергії, дешеві. Вони рекомендовані людям страждаючим алергією на шерсть, пух та інші натуральні наповнювачі. Правда, термін служби такого ковдри менше, ніж у інших штучних виробів.

Холлофайбер – матеріал, який не викликає алергії, швидко відновлює форму, що пропускає повітря. Ковдри з холлофайбер теплі, легкі, м’які, приємні на дотик.

Силіконові ковдри за якісними характеристиками схожі з вовняними. При цьому вони не важкі, добре утримують тепло, в них вільно циркулює повітря. Відносно невисока вартість робить силіконові ковдри популярними.

Ковдри з штучного лебединого пуху не злежуються, пропускають повітря, і коштують недорого.

Яке вибрати ковдру

Більшість покупців віддають перевагу добротні і дорогі вироби дешевим і низькоякісним речей. Тому ватні і синтепонові ковдри поступово втрачають свою популярність. Попитом користуються вовняні ковдри вітчизняного і зарубіжного виробництва. Шовкові та бамбукові ковдри поки що залишаються екзотикою і тільки входять у моду, але саме вони – мрія прихильників комфорту і здорового сну.

Добротне дорогий виріб прослужить довше, ніж економні аналоги, і принесе користь здоров’ю. Якщо є можливість, вибирайте ковдру, орієнтуючись виключно на його якісні характеристики. Пам’ятайте, що властивості ковдри впливають не тільки на комфорт, але і на ваше здоров’я.

Залишити коментар