Як вибрати кавоварку для дому та кав’ярні

Як вибрати кавоварку для дому, на що слід звернути увагу при її покупці – ці та інші питання виникають у любителів смачної кави, які хочуть обзавестися цим чудовим помічником для приготування ароматного напою.

На що слід звертати увагу?

Кавова машина може зварити чашку кави з насиченим ароматом і смаком. У ході підготовки на мелені зерна під високим тиском надходить гаряча вода, температурою близько 92 ?C, яка забирає всі інгредієнти, відповідальні за смак, міцність і аромат напою.

Заварений під високим тиском еспресо має натуральну пінку, неповторний аромат і глибокий смак, він набагато здоровіше і краще засвоюється організмом, ніж напій, зварений по-іншому. Для любителів дуже міцного напою існує можливість зварити подвійний еспресо.

Приймаючи рішення, яку варто вибрати кавоварку, слід прийняти рішення щодо типу пристрою.

Якщо кожен день ви готуєте не більше двох чашок і в той же час шукаєте невеликий, недорогий прилад, хорошим вибором буде ручна кофемашина для еспрессо. Якщо ви хотіли б готувати велику кількість чашок для більшої кількості людей і шукаєте модель, яка легше у використанні, купіть автоматичну кавоварку, яка робить все сама. Цей прилад має навіть вбудовану кавомолку, тому весь процес приготування відбувається практично без вашої участі.

Також зверніть увагу на систему спінювання молока. Зазвичай це особливі сопла, які поміщені в контейнер з молоком. Якщо ви часто готуєте капучіно, виберіть кавоварку з капучинатором для дому. Система з капучинатором включає в себе вбудований контейнер для молока. Деякі еспресо також пропонують функцію попереднього заварювання, яка дозволяє підсилити аромат.

Різні моделі кавоварок мають різні додаткові особливості, це можуть бути:

  • дисплей;
  • вбудована конфорка;
  • фільтр для води;
  • необхідні аксесуари, щоб тримати прилад у чистоті.

Які бувають автоматичні кофемашини

Автоматична кофемашина є потужним пристроєм, який дозволяє швидко приготувати багато чашок напою. Така машина набагато більш зручна і проста у використанні. Просто насипте зерна в ємність, додайте воду і виберіть кількість чашок, і пристрій відміряє потрібну кількість зерен і все зробить самостійно.

Таким чином, зерна кожен раз будуть свіжомелені, що додатково допомагає отримати дуже високу якість напою. Контроль над процесом забезпечується завдяки набору кнопок, які допомагають легко управляти пристроєм і його функціями.

Великою перевагою автоматичних кавових машин є їх легке чищення. Гуща автоматично падає в бак, а контейнер іноді досить витягнути і промити чистою водою.

Ручні машини

Ручні машини, звичайно, не так зручні, але мають ряд переваг:

  • не займуть багато місця на кухні;
  • прості у використанні та догляді;
  • коштують набагато менше ніж автоматичні.

У ручних кавоварках мелені зерна кладуть у спеціальний ріжок – холдер, в якому встановлено сито, розрівнюють і трохи пресують темплером, потім вставляють в пристрій. Є машини на одну і дві чашки. Якщо ви хочете зробити більше напою, то потрібно очистити холдер і сито, а потім заповнити його знову. У більшості моделей В наборі два взаємозамінних сита різної глибини. В залежності від того, наскільки міцний напій ви хочете отримати і чи хочете ви варити одну або дві чашки, треба вибирати менший або більший фільтр.

Зручна, хоча і коштує трохи дорожче, ріжкова кавова машина, оснащена холдером з постійним фільтром, в якому при натисканні кнопки можна швидко очистити його від гущі. Якщо ви хочете використовувати спеціальні пакетики, ви повинні вибрати прилад, з особливим додатковим фільтром для приготування цього типу. Це практичне рішення, тому що ви можете легко зберегти ваш прилад в чистоті і не потрібно відміряти кави.

Різні способи приготування кави

В еспрессо-машини кава готується під високим тиском, який вимірюється в барах. Кавомашини, як правило, мають спеціальний насос, який подає воду в контейнер з температурою приблизно 92 ?C при тиску до 15 бар. В цих умовах напій буде мати повний смак і аромат, причому чим вище тиск, тим краще якість.

Часто кавомашини для еспресо оснащені капучинатором, який буває різних конструкцій в залежності від вартості приладу. У результаті на основі міцного еспресо можна приготувати багато інших напоїв, таких як, капучіно, латте або мокко.

Капучинаторы бувають автоматичні і механічні.

В автоматичних варіантах, пристрій працює за принципом пульверизатора. Спеціальна трубочка вставляється в пакет з молоком і засмоктує його, змішує з пором і тим самим вспінення його. Готова піна володіє дуже високими смаковими якостями. Механічний капучинатор простіше в пристрої. При цьому в окремій ємності, яка називається пітчер, збивають з молока піну, яку потім поміщають в чашку.

Більш складні машини самі можуть приготувати капучіно. Машина сама набирає молоко з вбудованого контейнера, нагріває його і робить піну, а готова піна йде прямо в чашку.

Контроль фортеці. Якщо всі у вашій родині люблять каву різної фортеці, то краще вибирати прилад з можливістю контролю фортеці. З допомогою цієї функції можна швидко встановити фортецю, використовуючи кнопки і регулятори.

Вибір кавоварки – на що ще варто звернути увагу? Пам’ятайте, що перед купівлею треба приготувати місце, де прилад буде стояти. Це відносно великий обладнання, яке може мати до 50 см в глибину, 40 см у висоту і 40 см в ширину. Слід особливо звернути увагу на зручний доступ до контейнерів для чистої води і чашках.

Вбудовані функції

Більшість автоматичних кофемашин мають вбудовані фільтри для води. Безпосередньо перед тим, як готувати напій вони фільтрують воду через шар активованого вугілля, тим самим знижуючи концентрацію речовин, які можуть вплинути на смак і аромат. Очищена вода також подовжує термін служби приладу. У деяких моделях ви знайдете індикатор управління фільтром з інформацією про необхідність заміни фільтра.

Можна придбати прилад, який має вбудовану конфорку для підігріву. Перед варінням ви можете поставити на неї чашку догори дном, щоб вона нагрілася. Тепла посуд довше буде підтримувати температуру напою і піну. Частину приладів також пропонує функцію попереднього заварювання, яка дозволяє підсилити аромат.

Відразу ж після завершення помелу, подрібнені зерна змочують невеликою кількістю гарячої води, і після заварюються. У багатьох моделях, подачу еспресо полегшують сопла, які можуть бути скориговані по висоті – це дозволяє зручно наливати напій в крихітні чашки або високі келихи.

В деяких моделях, які використовують дисплей, може бути запрограмовано конкретний час, у яке буде зварений кави. З такою функцією вранці вас розбудить прекрасний аромат. Використовуючи дисплей і кнопки керування на панелі машини еспресо, ви можете легко контролювати кількість води в баку і встановити параметри, такі як час включення, пропорції, міцність і кількість порцій.

Зручна функція капучинатора – це регулювання кількості пари, при цьому ви можете отримати молочну піну різної консистенції.

Машини відрізняються один від одного ємністю бака для води і кави. Чим більше ємності, тим рідше вам потрібно поповнювати воду і досипати зерна. Однак слід пам’ятати, що кава, який довго залишається в контейнері, втрачає аромат. Якщо кожен день ви готуєте напій для невеликого числа людей, не варто заспать в контейнер занадто велика кількість зерен.

Останній параметр, що характеризує машини – це потужність, яка вимірюється у ватах (Вт). Чим вище значення, тим швидше буде готовий кави, і ви зможете всього за кілька хвилин насолоджуватися його смаком. Потужність пристрою, як правило, залежить від типу – ручні моделі мають цей показник на рівні від 800 Вт до 1300 Вт, а в автоматичних він знаходиться в межах від 1300 до 1500 Вт.

Додаткові аксесуари. Аксесуари дозволяють забезпечити пристрій безперебійною роботою і комфортною експлуатацією. Кожен прилад необхідно регулярно очищати від накипу, при цьому ви збільшите термін його служби, тому що осад блокує отвори і трубки. Під час видалення накипу також треба очищати нагрівач, тоді він буде швидше розігрівати воду. З кавоваркою варто купувати засоби для видалення накипу і очищаючі рідини для сопла і вспенивателя молока.

Яку краще вибрати кавоварку для кав’ярні

Якщо ви плануєте використовувати кавоварку в комерційних цілях, слід вибирати надійний прилад, розрахований на приготування великої кількості порцій.

Перед тим як вибрати хорошу кавоварку для кав’ярні, треба розрахувати, яка кількість чашок ви будете варити щодня.

Кращим вибором буде автоматичні прилади з зручною системою очищення і максимальною кількістю функцій, включаючи спінювач молока і можливість приготування латте, мокко й інших видів напою на основі еспрессо. Сьогодні представлений широкий вибір приладів для приготування смачного напою.

Як вибрати кавоварку капсульного типу для будинку, варто віддати перевагу рожковим моделям – повністю залежить від Ваших потреб.

Залишити коментар