Як вибрати каструлю

Ще французькі кухарі встановили цікавий факт, що від хорошого каструлі безпосередньо залежить смачна їжа. І тут вже нічого не скажеш, оскільки така кухонне начиння присутня навіть у затятого холостяка, який не варить нічого, крім пельменів і макаронів. При нинішньому достатку каструль і інших пристосувань для приготування їжі, будь-яка, навіть сама досвідчена господиня, може розгубитися і поринути в приємний шок.

Але для того щоб зрозуміти, яку саме каструлю краще вибрати, достатньо всього лише визначитися, що в ній буде готуватися.

Каструлі з алюмінію

Посуд, зроблений з цього металу, дуже легка, міцна, практична і популярна, принаймні, так було до появи сучасних сплавів. Алюміній швидко проводить тепло, внаслідок чого страва готується набагато швидше.

Краще купувати товстостінні алюмінієві каструлі, щоб основні продукти не пригоріли і не псувала страву.

Посуд цього типу найкращим чином підходить для кип’ятіння молока, варіння картоплі, каш і не кислих овочевих культур.

З негативних сторін можна виділити наступне:

  • метал легко відлущується від стінок посудини, і доводиться його є разом з їжею;
  • якщо їжа пригорить, то її дуже складно віддерти, навіть металевим йоржиком;
  • алюміній не дуже лояльний до лужних кислот, а тому щі, м’ясо в кислому соусі і киселі краще не готувати в алюмінієвому посуді, бо в страва з’являться хімічні елементи, абсолютно непередбачені рецептом;
  • в такій каструлі недоцільно готувати харчування для маленьких діток, а також надовго залишати молочні продукти, сирі яйця або розсіл.

Емальовані каструлі

Перед тим як вибрати каструлю з емалевим покриттям, потрібно розуміти, що в неї вийде готувати дуже обмежений набір страв, а саме: борщ, капусняк, компот і кисіль. Такий убогий набір пояснюється тим, що в такій посудині їжа буде пригорати набагато частіше, ніж в алюмінієвій, наприклад, а вичистити її дуже складно, особливо якщо хочеться не пошкодити покриття.

Перед тим як вибрати першу в своєму житті емальовану каструлю, потрібно повністю відучитися від звички постукувати ополоником або ложкою об край посуду, бо це неминуче призведе до відколювання емалі. Та якщо це вже сталося, то готувати їжу і навіть кип’ятити воду вже не варто, оскільки відбувається насичення продуктів шкідливими сполуками.

Купуючи нову емальовану каструльку, багато стикаються з тим, що вона погано поглинає тепло, що виходить від палаючої конфорки. Щоб цього уникнути, потрібно спочатку купувати посудину з темною зовнішньої емаллю або навмисне зачерненным дном.

Кухонне начиння з чавуну

Переймаючись питанням того, як правильно вибрати каструлю з цього металу, варто спочатку ознайомитися з його фізичними властивостями. Він володіє відносно низьким показником провідності тепла, тому довго його зберігає і рівномірно розподіляє по всій своїй поверхні.

Саме тому чавунна каструля ідеальна для плову, тушкування м’яса або овочів, і питання того, як вибрати таку посуд цікавить будь-яку господарку. Радує і той факт, що начиння з чавуну довго зберігає свій первинний вигляд, не піддається деформаціям і потьмяніння, і воістину універсальна, оскільки підходить не тільки для плову, але і для перших страв, і для киселів.

З негативних моментів, які потрібно враховувати в процесі придбання чавунного посуду, варто відзначити її здатність іржавіти під впливом води, тяжкість, пористість, здатність розколюватися при падінні і змінювати колір їжі, особливо гречки та овочів.

Вогнетривка кераміка

Набір ємностей, зроблених з такого матеріалу – мрія будь-якої господині, оскільки вони не тільки естетичні, але і змінюють смак приготовленої їжі в найкращу сторону. Вартість такого придбання залежить від фірми—виробника, але в цілому ціна прийнятна, особливо якщо врахувати елегантний вигляд і красу начиння з вогнетривкої порцеляни або склокераміки.

Не може не привертати той факт, що хорошу посуд цього плану не страшно поставити в духовку або мікрохвильову піч, звідки вона може без проблем перекочувати прямо на святковий стіл.

З негативних сторін, які можуть змусити не перейматися проблемою того, як вибрати набір керамічних або порцелянових каструль, можна виділити наступні:

  • крихкість;
  • відносна дорожнеча;
  • порівняно погана провідність тепла та інше.

Каструлі з нержавіючого металу

Перед тим як вибрати і купити каструлю з нержавіючої сталі, слід знати, що її привабливий блиск має не тільки декоративну, але і практичну функцію, а саме — довше зберігати їжу в теплому стані. Якісна посуд з нержавійки, особливо з «листковим» денцем, набагато дорожче, ніж тефлонова, наприклад.

Це пояснюється присутністю в товщі дна прошарку з міді, бронзи або алюмінію, тобто металів, добре проводять і рівномірно розподіляють тепло. Хочеться зауважити, що подібні ємності для приготування їжі дуже прості в чищенні і використанні, нерідко забезпечуються ненагревающимися ручками і оригінальними вкладишами.

З мінусів можна відзначити неприйнятність використання для чищення лужних миючих засобів і абразивних матеріалів. Також не можна допускати сильного перегріву каструлі, або ж довго тримати в ній міцний сольовий розсіл.

Вирішуючи питання того, якою фірми вибрати нові каструлі, можна зіткнутися з тим, що вибір не зводиться до варіантів, перерахованих вище. Сьогодні є можливість вибирати між посудом з міді, заліза, глини і спеціальних сплавів. Вся вона володіє своїми особистими користувацькими параметрами, які потрібно уточнювати заздалегідь.

1 Коментар
Оля90Март 22nd, 2016 4:42 пп

На мій особистий погляд, ідельна каструля має бути така, яка не впливає на смак їжі.

Залишити коментар