Як вибрати йогуртницю, на що звертати увагу при покупці

Натуральний йогурт є одним з тих продуктів, які бажано завжди мати в холодильнику. У нього можна додати мюслі, свіжі фрукти, мед або варення, і навіть без добавок він підходить як для сніданку, так і для перекусів протягом дня, з ним можна є, наприклад, пельмені і млинці. Цей смачний і дуже здоровий продукт домашнього приготування дає нам цілу купу можливостей.

Він може зберігатися до 7 днів у холодильнику і містить штами пробіотичних бактерій, які дуже корисні для нашого здоров’я.

Переваги домашнього йогурту

Неодноразово зазначалося, що кисломолочний домашній продукт володіє явними перевагами:

 • це смачно;
 • це пробіотик;
 • завдяки ферментації цей молочний продукт краще, ніж просте молоко засвоюється у людей з непереносимістю лактози;
 • не містить сухе молоко, загусники, барвники, консерванти, цукор, підсилювачі смаку і інші непотрібні хімічні добавки;
 • це натуральний свіжий продукт, ми точно знаємо, коли і з чого він зроблений;
 • ми впевнені, що він не містить ніяких шкідливих компонентів для поліпшення зовнішнього вигляду або збільшення терміну придатності;
 • це одне із самих низькокалорійних і знежирених страв;
 • добре підходить для тих, хто худне;
 • він дешевше, ніж куплений в магазині.

Як зробити йогурт?

В інтернеті ви можете знайти безліч способів зробити йогурт – можна обернути банку з молоком в ковдру і поставити поряд з радіатором опалення, деякі люди використовують термос, наповнений гарячою водою, а також портативні холодильники.

Все це допомагає підтримувати постійну температуру в ємності з молоком необхідну для розмноження в рідині спеціальних бактерій. Але набагато надійніше і зручніше для цієї мети підходить спеціальна побутова техніка.

Йогуртниця являє собою досить простий пристрій для виробництва йогурту в домашніх умовах, який полегшує процес переробки молока в кисломолочний продукт. Вона призначена для підтримки температури, що сприяє розмноженню йогуртових кисломолочних бактерій в процесі приготування. Час приготування становить від 6 до 10 годин, в залежності від того, яку ви виберете йогуртницю.

Обладнання для виробництва домашнього кисломолочного продукту ідеально підходить для людей, зацікавлених в здоровому способі життя, натуральних інгредієнтах харчування, і для батьків з маленькими дітьми, які не хочуть давати дітям їжу з консервантами.

Що важливо знати при виборі домашньої йогуртниці

Перед тим як зробити покупку, треба вивчити всі функції і можливості приладу. Як правильно вибрати йогуртницю? Треба визначитися з тим, скільки йогурту ви будете вживати, як часто і якими порціями, від цього залежить те, яка конструкція приладу краще всього підійде.

Яку модель краще вибирати – з чашками або з контейнером? Важливо знати, що на ринку існує два типи цих кухонних гаджетів:

 • Перший – це пристрій, в середині якого буває різне кількість баночок – від 6 до 12 штук. Кожен маленький посудина має обсяг приблизно 200 мл
 • Другий тип має один великий контейнер, ємкість якого, як правило, становить 1 літр. Кожен раз він забезпечує отримання великої кількості продукту, який потім може бути розділений на порції.

Перед тим як вибрати йогуртницю, необхідно проаналізувати, як ви їсте кисломолочні продукти. Якщо у вас велика сім’я, яка їсть на сніданок близько літра йогурту, краще купити другий тип приладу. Часто такий прилад має додаткову функцію, перетворюючись в мороженицю.

Тим, хто їсть протягом дня йогурт малими порціями, краще вибрати варіант з порційними баночками. Завдяки цьому продукт відразу готується порційно. Немає необхідності переливати його в невеликі чашки. Кожна порція залишається недоторканою і може легко зберігатися в холодильнику.

Прості моделі працюють за принципом термоса, до якого потрібно додати гарячу воду, щоб підтримувати температуру, необхідну для заквашування молока. Якщо ви виберіть найкращу модель, але дорожчу – процес приготування буде ще простіше. Такі йогуртниці мають вбудований нагрівач, термометр і датчики тепла, щоб підтримувати постійну температуру молока.

Корисні функції приладу

Щоб вибрати кращий йогуртницю, треба перевірити її функції. Найбільш важливими є дві основні функції йогуртниці:

 • підтримання потрібної температури, щоб культури бактерій могли розмножуватися;
 • крім того, пристрій може мати вбудований таймер, який автоматично відключає обладнання по закінченні процесу приготування.

Моделі, що складаються з одного контейнера, часто також мають додаткову функцію для виробництва морозива, якщо ви любите цей продукт, то можна вибрати йогуртницю-мороженицю.

Як зробити саморобний йогурт

Для того щоб приготувати натуральний домашній кисломолочний продукт треба просто змішати літр молока (бажано свіжого) з упаковкою йогурту, що містить пробіотики – живі корисні бактерії. Суміш заливають в контейнер або склянки і поміщають у тепле місце. Через кілька годин ви можете насолоджуватися домашнім продуктом.

Перш ніж вживати домашній йогурт, рекомендується поставити його на 2 години в холодильник. При використанні жирного молока, можна отримати більш кремову консистенцію.

На що ще звернути увагу при виборі моделі

Перед покупкою варто перевірити, чи контейнерів кришки, які будуть сприяти зручному зберігання йогурту в холодильнику. Слід звернути увагу на те, придатні склянки або контейнер для миття в посудомийних машинах. Прилад повинен мати індикатор закінчення роботи і неслизьке базу.

Бактерії і закваски для виробництва можна придбати в аптеках, магазинах та супермаркетах. Для закваски можна також використовувати готові йогурти, які продаються у магазинах. Для цього на 1 літр молока буде потрібно 150 г натурального йогурту з живими корисними бактеріями. Змішуючи молоко із закваскою треба ретельно перемішати суміш, так щоб не було грудок, інакше вся порція буде з грудками.

Баночки і контейнер для виробництва продукту треба ретельно вимити і висушити.

Зберігати його можна в холодильнику протягом тижня. Одну баночку (близько 150 мл) можна залишити в якості закваски для наступної порції йогурту.

Купуючи йогуртницю, ми отримаємо можливість приготування без особливих зусиль унікального, по-справжньому здорового продукту, що містить живі і активні культури бактерій, корисні для нашого організму.

Залишити коментар