Як вибрати і встановити домашній водоспад по склу

Хочете внести родзинку в інтер’єр і створити для нього прикраса, що перевершує по красі і престижу будь-які меблі або домашню галерею? Для вас є незвичайне рішення — водоспади по склу. У статті нижче ми розкриємо секрети незвичайного кімнатного аксесуара, як правильно купити його і встановити, а також обговоримо, можна зробити водоспад своїми зусиллями.

Як працює домашній фонтан-водограй

Система для створення такого вишуканого декору складається з декількох пов’язаних між собою апаратів:

  • електричний насос;
  • каркас з пластика або металу з антикорозійними властивостями;
  • основа каскаду з небиткого скла або дзеркала;
  • підстава водоприймача;
  • декоративні камені;
  • підсвічування.

Всередині у включеному стані постійно циркулює дистилят, не утворює вапняного нальоту, не набуває з часом запаху і не гниє.

Споживання електроенергії порівняно низьке — 130-150 Вт, при регулярному використанні вам це обійдеться не дорожче, ніж, скажімо, лампа. Безперервний період роботи (без відключення) конструкції вражає: вона може функціонувати в режимі нон-стоп по 18-20 годин на добу при необхідності. Оптимальним для квартирних варіантів буде період 3-4 години в добу, що віддалить необхідність сервісного обслуговування у майбутньому.

Який домашній водоспад купити?

Кожен вид має свої переваги, а також відрізняється дизайном і сполучуваністю з інтер’єром. Продумати, який з видів для вас буде краще і цікавіше, краще заздалегідь, до звернення до виробника.

Водоспад по склу являє собою воістину чарівне видовище. Для посилення ефекту в темряві включають підсвітку різних відтінків. Конструкція проста — за скляної широкої панелі безперервно стікає вода, внизу влаштований водоприймач, куди вона йде, повертаючись в систему. Вода циркулює по фонтану і створює красиву ілюзію каскаду з нескінченного джерела. Шум падаючої води мінімальний, так як струмені котяться по гладкій поверхні скла, не утворюючи вільного падіння і, відповідно, шуму.

Водоспад по струнах — це зовсім інше втілення тієї ж ідеї. У ньому на висоті 180-200 см над водоприймачем встановлена система подачі води. Падіння відбувається по натягнутій струні або пластикової трубочці, з-за чого створюється враження, що вода падає тонким завісою.

Плюс такого водоспаду — максимальний зоровий ефект падаючої води. Мінуси — шум і бризки при неправильній установці все-таки відчутні, хоча, можливо, ви забажаєте собі такий водоспад саме заради дзюрчання води, а бризки можна мінімізувати, якщо установку робить професіонал.

І все ж рекомендується залишати простір не менше 1,5 м навколо і обробляти його вологостійкими матеріалами.

Бульбашкова панель є принципово іншою конструкцією домашнього водоспаду. Насамперед, це закритий водоспад, герметично обмежений якісним склом або в окремих випадках триплексом, який неможливо розбити. Далі, рух води створюється не падінням, а аерацією водяної маси великими красивими бульбашками. Влаштовуючи домашнє водяне шоу з бульбашкової панеллю, ви можете регулювати інтенсивність утворення бульбашок і силу потоку. З підсвічуванням — краса невимовна!

Бульбашкова колона аналогічна попередньому варіанту, але відрізняється формою. Це кругла колона діаметром 15-25 см, з бульбашкової презентацією всередині. Такі колони встановлюються по-різному — поодиноко або групою 3, рідко 5 штук. Множинні композиції рідко використовуються в інтер’єрі квартир, так як із-за деякої масивності підходять більше для просторих холів, розважальних центрів або виставкових залів.

Як встановити домашній водоспад?

Ви, звичайно, здогадалися, що такі технологічні конструкції повинен встановлювати професіонал. Домашній водоспад, зроблений своїми руками, не тільки програє за зовнішнім виглядом, але і напевно не відповідає технічним умовам і принесе більше розчарування, ніж радості.

Про якихось важливих деталях потрібно пам’ятати, перш ніж братися за справу? По-перше, сама водна конструкція має чималу вагу, і, як будь-яка циркулює система, потребує надійної і стабільної опорі. Майстер по установці почне роботу з того, що з’ясує, як у вас в приміщенні розташований підлогу.

Неприпустимі будь-які нерівності, а нещільно пригнані дошки, старий паркет, бугристий лінолеум або ламінат, покладений на порожнечі — це потенційна проблема для всієї конструкції. Саме тому перед установкою потрібно відремонтувати підлогу або хоча б зробити стяжку в тому місці, де буде стояти ваш водний декор.

По-друге, краса водного каскаду залежить від правильного розподілу напруги і натягу струменя. Наприклад, водоспад по склу буде негарно згортатися в тонкі струмені, якщо вершину гірки встановили з огріхами.

Все зробити правильно може тільки професіонал з досвідом, у самого кращого домашнього умільця-самоучки не вийде вирівняти каскад ідеально.

По-третє, матеріали і збірка вимагають спеціальних інструментів. Збірка полягає практично повністю в паянні поліпропілену, а обладнання і досвід для такого виду робіт є далеко не у всіх. Помилки будуть коштувати не тільки дефектів у роботі, але псування матеріалів, ціна яких досить висока. Тому ми радимо звертатися тільки до фахівців, які вміють без проблем встановити конструкцію і надає подальше сервісне обслуговування.

Бувають саморобні домашні водоспади?

Насправді, бувають, проте спокушатися на цей рахунок не варто, і ось чому.

Перш за все, оцініть різницю між примітивним фонтаном на присадибній ділянці і, наприклад, екзотичними «струнами».

І у виконанні, і в зовнішньому вигляді це абсолютно різні конструкції. Домашні фонтани і водоспади своїми руками, про які йде мова в статтях-посібниках, не розраховані на умови міської квартири і в кінцевому своєму вигляді рідко бувають привабливими і стильними.

Спорудити невеликий насос під каркасом і зробити до нього декорацію з каменів нескладно.Складність полягає в тому, щоб направити струменя в потрібному напрямку. В нашому випадку, виконаний своїми руками домашній водоспад по склу ризикує стати сумною насмішкою над вашими стараннями, а ніяк не хвилюючим і елітним елементом декору у вишуканій вітальні. Надто вже складно розрахувати струм води, щоб закріпити всі елементи правильно з першого, і навіть з десятого разу.

Отже, ніж витрачати зусилля даремно, намагаючись освоїти руками справа фахівців, краще до цим самим фахівцям звернутися, якщо ви дійсно маєте намір вражати гостей ефектним і заспокійливим видовищем.

Залишити коментар