Як вибрати дитяче автокрісло

Безпека на дорозі – першочергове завдання для всіх водіїв, а особливо це стосується транспортних засобів, в яких сидять пасажири, тим більше, якщо серед них є маленькі діти. Важливою умовою комфортної поїздки і безпеки дитини в машині є застосування автомобільного крісла. Щоб його вибрати, потрібно розуміти, якими характеристиками повинна володіти хороше авто сидіння, та на що звертати увагу при покупці.

Численні дослідження і практичний досвід показують, що при ДТП в рази підвищується ймовірність вижити у дітей, які знаходяться в автомобільному кріслі, закріплені і пристебнуті до свого сидіння. Тоді як діти, які просто пристебнуті ременем безпеки, лише в 45 % випадків всіх аварій залишаються живі.

Різновиди автомобільних крісел

Всі автокрісла класифікуються за кількома параметрами, на підставі яких можна підібрати оптимальний варіант для конкретної дитини. Такими параметрами є вік малюка, його вага і зріст.

На підставі цих характеристик дитячі сидіння для автомобіля бувають:

  1. Група крісел 0. Призначені для самих маленьких пасажирів, новонароджених, і являють собою невеликі люльки, в яких малюки знаходяться лежачи. Таке сидіння встановлюється по ходу руху, тобто дитина їде голівкою вперед, що дозволяє уникнути небезпечного кивка при різкому гальмуванні. Як правило, люльки розраховані для дітей віком до 9 місяців або масою тіла до 10 кг
  2. Група крісел 0+. Таке сидіння вже встановлюється за напрямом руху, але ще має спеціальну вкладку для новонароджених, щоб зафіксувати малюка в напівлежить позі, розвантажити шию і хребет. У таких автокріслах застосовуються трьох і п’ятиточкові ремені, надійно закріплюють дитини.
  3. Група 1. Ближче до полуторогодовалому віком батькам потрібно доглянути нове крісло для свого підростаючого карапуза. Автомобільні сидіння з групи 1 передбачені для дітей від 1,5 до 4 років, вагою до 18 кг, Ремені безпеки надійно фіксують дитину усередині крісла, але при цьому дозволяють йому вільно дихати, трохи міняти позу і безперешкодно дивитися у вікно.
  4. Група крісел 2. Відмінною особливістю таких сидінь є відсутність ременів, тобто зафіксувати дитину можна тільки автомобільним ременем безпеки. При цьому друга група крісел розрахована на дітей від 3 до 6 років з масою тіла до 25 кг
  5. Група крісел 3. Для дітей старшого віку автомобільне крісло перетворюється в невеликий бустер – тобто сидіння, у якого немає спинки. Він дозволяє зафіксувати маленького пасажира на одному місці, запобігти його переміщення по салону і пристебнути стаціонарним ременем безпеки. Підходить для дітей до 12 років.

Таким чином, головним критерієм вибору правильного і відповідного автомобільного крісла є вік дитини. Однак навіть для однієї вікової групи різноманітність і асортимент сидінь настільки великий, що батькам потрібні додаткові орієнтири, щоб зробити правильний вибір.

Критерії вибору хорошого автокрісла

Розібравшись з різновидами автокрісел, варто також подивитися відео їх випробувань. Багато виробники проводять спеціальні дослідження того, як при різному зіткненні сидіння зможуть захистити дітей різного віку. Крім того, перед покупкою варто враховувати ще деякі важливі фактори, які допоможуть зробити правильний вибір. До них відносяться:

  • Автокрісло не можна брати на виріст дитини, занадто велике сидіння не зафіксує малюка надійно і не забезпечить необхідну безпеку. Якщо є необхідність економити, краще вибрати універсальне крісло, яке оснащене накладками і вставками для дітей молодшого віку.

  • Багато батьків негативно ставляться до крісел б/у, переживають, не побувало воно в аварії. Насправді відсоток сидінь, які краще не використовувати, досить низький. В основному діти виростають, їм потрібен новий рівень безпеки, а старе крісло виглядає акуратно і презентабельно.
  • При виборі автомобільного сидіння потрібно звернути увагу на систему кріплення. Вона бувають двох типів: ISOFIX і за допомогою звичайних ременів безпеки. Система ISOFIX являє собою спеціальні засувки і дозволяє надійно зафіксувати крісло. Якщо у сидіння немає автономного ременя безпеки, тоді доведеться використовувати автомобільний, зафіксувавши їм одночасно і дитини, і його посадочне місце.
  • Вартість автомобільного крісла – один з важливих чинників при виборі продукту. Вважається, що сидіння – це не предмет першої необхідності для малюка, тому витрачати на нього великі гроші не хочеться нікому. Однак вартість автокрісла безпосередньо залежить від його якості і надійності. Міцний пластиковий каркас, матеріал наповнення, додаткові вставки і накладки, ремінь – всі ці складові можуть бути різні. Краще взяти автокрісло в комісійному магазині або купити у друзів за непотрібністю, ніж купувати нове, але дешеве і сумнівне сидіння.
  • А ось додаткова комплектація – підставки під ноги, тримач для пляшечки, іграшки – можна вибирати за бажанням, але віддаючи собі звіт в тому, що всі вони також впливають на вартість. Основна функція крісла – забезпечити безпеку. Інше може виступати в якості бонусу від фірми-виробника.

Таким чином, вибір дитячого автомобільного крісла – процес не легкий, але якщо підготуватися і озброїтися інформацією, вийде зробити грамотну покупку. Тоді в поїздках з дитиною, навіть на далекі відстані, батьки можуть бути спокійні за її комфорт і безпеку.

Залишити коментар