Як вибрати бюстгальтер: розміри, повнота, ступінь фіксації, примірка

Бюстгальтер – це пристосування, щоб підтримувати груди. Є у нього ще одна назва, вживана більш часто – ліфчик. Цей вид нижньої білизни є в кожної жінки в гардеробі, і носити його починають з підліткового віку, але чомусь правильно підібрати його за формою і розміром не завжди виходить. Виявляється це не в магазині, а вже потім, коли обновку надягають під одяг.

Якщо із завданням, як правильно підібрати бюстгальтер за формою, не впоралися, то він заподіює значний дискомфорт своїй власниці – натирає груди. Якщо з якихось причин жінка не відмовляється від незручної речі, можуть початися проблеми зі здоров’ям: в області пережато молочних проток можуть з’явитися ущільнення – будь-яка травма грудей небезпечна.

Тому кожна підростаюча жінка повинна знати, як правильно вибрати бюстгальтер.

Види і фасони білизни

Бюстгальтери відрізняються за фасонами – для пошиття кожного з них використовується особлива форма та види тканин. Ліфчиками називають моделі без кісточок, зшиті з натуральних тканин. Слово бюстгальтер застосовують для фасонів з кісточками – і їх асортимент величезний: пуш-ап, на силіконі, поролоні, щільному бавовні і т. д. Зшиті вони теж можуть бути з натуральних тканин, але в даний час бавовною в більшості моделей обробляють чашечку зсередини. Зовні вона може бути з капрону, шовку, атласу і т. д.

Якщо правильно підібрати нижню білизну по формі, то можна візуально відкоригувати груди.

Візуально розширити близько поставлені молочні залози допоможе модель з похилими чи вертикальними швами, для красивої грудей можна придбати безшовне виріб – така груди корекції не потребує. Візуально збільшити бюст допомагають моделі пуш-ап з додатковими вставками, зменшити – фасон з м’яким контуром.

Якщо потрібен бюстгальтер для вагітних, яку вибрати модель?

До такого виробу вимоги розширені:

 • воно повинно надійно фіксувати молочні залози;
 • не здавлювати їх;
 • мати підвищену гігроскопічність.

В цьому випадку краще зупинитися на ліфчику з натуральної тканини, з широкими лямками, зшитому изтрикотажа і без швів. Бажано, щоб були м’які лямки, що зменшує навантаження на плечі.

Як вибрати бюстгальтер для годування? Вимоги до нього ті ж, що пред’являються до нижньої білизни для вагітних, але потрібно підбирати моделі, застібка у яких спереду. Якщо матуся не планує годування поза домом, то цією особливістю можна знехтувати.

Деякі жінки вважають, що під час вагітності краще всього підійде спортивний бюстгальтер. Виріб являє собою таке топік з щільної еластичної тканини, надійно фіксує молочні залози, але! Найчастіше спортивні моделі виготовляються з синтетики. Довго носити їх не рекомендується. Але якщо це єдиний фасон, який підходить, вибирати слід ліфчик, виготовлений з трикотажу, або – в крайньому випадку – трикотаж повинен бути там, де розташовані молочні залози.

Якщо у жінки проблеми з грудними залозами – є ущільнення, болючість при дотику, то бажано підбирати безшовні фасони з м’якими чашечками з натуральних тканин. Такі ж моделі рекомендовані при проблемах з серцем.

Як підібрати бюстгальтер за розміром

Щоб виріб «село», спочатку потрібно визначитися з розміром і повнотою. На етикетці кожного виробу є два позначення: цифри та букви від А до F. Цифри – це повний об’єм під грудьми, букви – власне розмір.

Зазвичай на стрічці, яка охоплює тіло під грудьми, кілька фіксаторів і зазначено усереднене значення обсягу: 63-67 – 65, 67-72 – 70, 73-77 – 75 і т. д. Розмірний ряд представлений такими числовими значеннями: 65, 70, 75; 80, 85, 90, 95, 100… На жаль, дістати моделі з граничними значеннями дуже важко навіть при всьому багатстві асортименту.

Потім визначаються з другим значенням – буквеним. Для цього вимірюють обсяг бюста по самим виступаючим точкам, віднімають первинний об’єм.

Різниця від 10 до 12 см – АА:

 • 12-13 – А;
 • 13-15 – В;
 • 15-17;
 • 18-20 – D, 22 – ДД;
 • Далі Е і F.

Але це ще не всі премудрості вибору бюстгальтера – купити без примірки його неможливо. У кожної жінки будова грудей абсолютно індивідуально: може бути однаковий розмір, але різна повнота, однакова повнота – але молочні залози розташовані на різній відстані – ширше або вже.

Розмір бюстгальтера – це не головне, модель повинна забезпечувати максимальний комфорт.

Правила вибору нижньої білизни

 1. При примірці молочні залози потрібно помістити в чашечки, кілька раз зітхнути на повні груди і підняти руки. Жодних сдавливаний та інших неприємних відчуттів бути не повинно, і груди не намагається покинути своє місце;
 2. Під гумкою повинен проходити великий палець;
 3. Фіксатор ззаду не повинен задиратися під лопатки або спускатися до талії;
 4. Якщо річ не розрахована на «особливі» випадки – чим менше в ній синтетики, тим краще;
 5. Натуральний шовк ковзає, якщо гумка бюстгальтера не трикотажна, він може задиратися;
 6. По можливості слід вибирати вироби, чашечки яких оброблені зсередини бавовною;
 7. Якщо по краю фіксуючої стрічки нашиті гумки, дуже важливо перевірити якість шва – грубий шов буде впиватися в шкіру. Шви слід оглянути і на інших деталях речі;
 8. Середина бюстгальтера повинна щільно прилягати до грудей, а чашечки – до ребер;
 9. Чаші пуш-ар зверху не повинні мати порожнеч.

Моделі для занять спортом

Окремо варто розглянути, як вибрати спортивний бюстгальтер.

У нього є ряд особливостей:

 • крім розміру потрібно враховувати ступеня фіксації;
 • це не завжди нижня білизна.

Ступеня фіксації залежать від навантаження, і розібратися в тому, що потрібно, без консультанта досить важко:

 • Слабкі навантаження – кардіотренажери, силові вправи, велосипед;
 • При активних видах спорту, але коли бюстгальтер все-таки нижня білизна – досить середньої фіксації;
 • Біг, аеробіка, финтесс – сильна фіксація.

Крім того, на виробах, призначених для занять спортом, є спеціальне маркування:

 • Moisture Wicking – вказує на підвищену гігроскопічність;
 • Anti-Microbial – додатковий захист від неприємного запаху – тканина просочена спеціальним антибактеріальним засобом. Є вірогідність появи при дуже чутливій шкірі алергічної реакції;
 • Compression –зміцнюючий ефект посилений. Моделі, забезпечені цим написом, рекомендовані для власниць великого розміру грудей;
 • Off-Set Seams – безшовне білизну;
 • Molded Cups – бюстгальтер підвищеної фіксації, не дає грудей розгойдуватися з боку в бік.

Вибираючи будь бюстгальтер, слід враховувати ще один параметр – нижню білизну необхідно часто прати. Тому в речах, призначених для щоденної шкарпетки, варто враховувати і цю потребу.

Бюстгальтер – річ не дешева, і в сучасних магазинах обов’язково знаходяться примірочні кабінки. Навіть якщо вже набували річ «такого фасону і розміру», нехтувати приміркою не варто.

При виготовленні вироби могли ввести нову тканину, по-іншому пришити лямки, змінити застібку.

Якщо вдома виявиться, що з-за таких дрібниць річ не підійшла, стане дуже прикро, нижня білизна назад не приймається і обміняти буде неможливо.

Залишити коментар