Як уникнути небезпечної перевтоми?

Розумні ледащо, як не дивно, домагаються в житті набагато більшого, ніж самовіддані трудоголіки. Праця, звичайно, облагороджує людину, але складно уявити собі працюючу жінку, яка по мірі збільшення його продуктивності ставала б все благородніше.

У японців навіть є поняття «кароса» — смерть від переробки. Як уникнути хронічного перевтоми?

Встановлюйте правила

Найбільший начальник собі — ви самі. З собою треба вміти домовлятися, треба вміти наказувати, а іноді не гріх і попросити.

Згідно з установленим внутрішнім правилам, робота і відпочинок повинні мати свої чіткі межі. Порушити їх можуть тільки форс-мажорні обставини (а вони апріорі не можуть з’являтися з періодичністю кілька разів на тиждень). Якщо ви вирішили не працювати у вихідні та після закінчення робочого дня, ніхто не має права скасувати ваше рішення. У разі вимушеної переробки вона повинна компенсуватися відпочинком, а не грошима.

Контролюйте витрати

Так, саме безконтрольні витрати приводять до додаткової потреби «орати». Причому саме жінкам властиво не тільки бездумно витрачати гроші, але і безжалісно звалювати на себе додаткові навантаження заради заробітку. Ситуація ускладнюється перманентним стресом від усвідомлення перевитрати коштів, яке поступово може вилитися в справжній невроз. Ще гірше — звичка брати кредити, тобто витрачати незароблене. Робота в такому разі перетворюється в справжнє рабство.

Не засовувати в кут особисте життя

Навіть якщо на особистому фронті нічого не відбувається, це не означає, що потрібно з головою піти в роботу і забути про себе. Усталений сімейний побут теж здатний приносити маленькі радості щоденних взаємин, якщо приділити йому хоч трохи уваги. Можна придумувати тисячі причин, чому це не потрібно, марно або ніколи, але варто тільки почати шукати не причини, а способи — і світ заграє новими фарбами.

Яке це має відношення до роботи? Саме безпосереднє. Перевтома виникає від усвідомлення неминучості, марності і безрадостности. Як тільки змінюється настрій змінюється і працездатність, і результат. Та й взагалі мало кого приваблює замучена, м’яко кажучи, жінка з погаслими, втомленими очима.

На роботі — працюйте!

Спроба використати частину робочого часу на особисті справи призводить до додаткових перевантажень. При роботі в офісі доводиться робити це потай від начальства, а то і товаришів по службі.

Вам здається, що ви відпочиваєте, дозволяючи собі відволіктися на соцмережі або особисту переписку, а за фактом втомлюєтеся ще більше — від додаткового напруження. Додайте до цього підсвідомі переживання з приводу залишилася так і не зробленої роботи.

Нітрохи не краще змішувати особисте і ділове в умовах фрілансу. А спокуси зробити це вдома більше. Ніхто не стоїть над душею, зовсім недалеко бурчить холодильник з смачною їжею, можна скільки завгодно розмовляти по телефону і кожні п’ять хвилин перевіряти пошту і нові публікації в соцмережах. А в підсумку чомусь втомлюємося так, наче весь день стояли біля верстата. Вже краще чесно лягти і поспати, а потім швидко і якісно зробити необхідне.

Не дозволяйте себе відволікати

Відволіктися від роботи дуже легко. Надіслане повідомлення, дзвінок телефону, питання колеги — і робочий процес перерваний. А ось повторне включення в роботу або так званий «потік» вимагає часу — за дослідженнями, в середньому 15 хвилин. Неважко порахувати, що досить 3-4 таких моментів у годину, щоб робота стояла на місці або була абсолютно непродуктивною. Це навантажує мозок і веде до перевтоми, яке посилюється відсутністю очікуваного результату. Особливо страждають від цього працівники розумової праці.

Висипайтеся

Для якісного функціонування механізму під назвою «людський організм» необхідно 7-8 годин повноцінного щоденного сну. Якщо ви спите менше, абсолютно необхідно переглянути свій розпорядок дня і що-то в ньому перекроїти. Накапливающееся перевтома може призвести до найтрагічніших підсумками, і саме брак сну часто стає основним провокуючим фактором.

Відпочивайте в тиші

Музика в навушниках, перегляд телевізора на дивані, телефонні розмови та інші подібні види відпочинку оманливі: мозок не перезавантажується і не відпочиває. У результаті невелика додаткове навантаження швидко призводить до перевтоми. В ідеалі радимо освоїти будь-яку техніку медитації. Це дозволить скоротити час відновлення та зробить психіку менш сприйнятливою до стресових ситуацій.

Давайте своєму організму можливість відновитися повністю кожен день і не ставте перед собою важкоздійснюваних грандіозних планів. Якщо змушувати працювати організм на межі, він виконає те, що від нього вимагається. Але потім неодмінно візьме своє. Культура «високого зносу», що практикується сьогодні навіть у великих компаніях, на жаль, не веде до процвітання, а несе з собою лише економічні та людські втрати.

Залишити коментар