«Зв’язок з космосом». Як уникнути електризації волосся взимку?

До всіх зимових неприємностей з волоссям часто додається ще одна: вони електризуються. Найчастіше з цим явищем стикаються власниці довгих і тонких волосся. Вони лізуть в очі, стає дибки, пушатся і ніяк не піддаються спробам укласти їх у якусь подобу зачіски.

З боку це виглядає, може, й смішно, але їх власницям не до сміху. Що робити, щоб уникнути цієї проблеми?

Не відмовляйтеся від шапки

В тому, що волосся взимку электролизуются, багато хто звинувачує шапку. У деякій мірі вона дійсно може провокувати намагнічування. Але відмовлятися від неї в надії зберегти зачіску не варто: буде ще гірше. Той же капюшон за рахунок нещільного прилягання до голови і тертя напевно посилить ситуацію. До того ж головний убір краще захищає волосся від перепаду температур, снігу та вітру.

Додайте волоссю ваги

Як вже було зазначено, найбільш сильно электролизуются тонкі волосся. Що можна зробити в домашніх умовах, щоб вони стали трохи важче? Використовувати спеціальні засоби для тонких і сухого волосся, втирати спеціальний гель. Якщо ви не користуєтеся стайлинговыми засобами, можна побризкати лаком для волосся гребінець, а потім зачесатися нею. Або втерти в руки крем, а потім пригладити ними голову.

Зробіть їх більш м’якими і зволоженими

Раз на тиждень можна влаштувати глибоке кондиціювання, зробити зволожуючу маску. У приміщенні, де ви проводите багато часу, бажано встановити зволожувач. Якщо такої можливості немає, можна періодично розпорошувати вологу звичайним розпилювачем для прасування білизни або просто поставити в кімнаті відкриту ємність з водою для випаровування. Зволожене повітря прекрасно знімає статичну електрику. Використовуйте масла. Особливо рекомендується для цих цілей масло жожоба.

Віддайте перевагу натуральному

Зрозуміло, немає ніякої гарантії, що, одягнувшись з ніг до голови у все натуральне, ви забудете про проблему електризації волосся. Особливо якщо це буде хутряна шубка. Однак знизити «градус» статичної електрики все-таки вдасться. Синтетика — головний ворог тонких сухих волосся.

Використовуйте антистатик

Самий простий і ефективний засіб — аерозоль з антистатиком. Його доречно розпорошувати не тільки на волосся, але і на одяг або на гребінець. У магазині можна придбати спеціальні антистатичні серветки. Ними злегка протирають волосся, одяг, руки, шапку або капюшон зсередини. Роль такої серветки може зіграти будь-шматок тканини, якщо на нього розпорошити трохи антистатичний. Тримайте ці кошти собі на всяк випадок постійно.

Обмежуйте тепловий вплив

Не так страшний для волосся морозне повітря, як високі температури. А якщо регулярно поєднувати одне з іншим, то бідній шевелюрі дістанеться по повній програмі. Тому уважно дивимося на свої використовуються для укладання та сушіння волосся прилади і робимо висновки про те, наскільки виправдано їх застосування.

Якщо абсолютний відмова від фенів і всіляких прасок неможливий, категорично необхідно використовувати засоби для термозахисту. Тонким волоссю це буде лише на руку, оскільки зробить їх трохи важче. Крім того, рекомендуємо придбати спеціальний фен з функцією іонізації (виробленням негативно заряджених іонів). З його допомогою можна вбити двох зайців — швидше висушити волосся з меншими втратами вологи і знизити їх наелектризованість.

Вибираємо правильний гребінець

Саме при розчісуванні волосся спостерігається найбільша їх намагнічування, і багато що залежить від матеріалу гребінця або щітки. Уникайте пластмаси, наскільки це можливо (виняток — спеціальний антистатичний пластик). Кращий вибір — масажна щітка, кістяний або дерев’яний гребінь. Але в останньому випадку треба бути готовими до більш ретельного догляду, ніж за звичайним пластиком.

Ще кілька порад

  • Обполіскуйте волосся після миття чайним відваром або водою з декількома краплями оцту.
  • Знімати шапку в приміщенні негайно ж, як зайшли.
  • Не сушіть волосся проти напрямку їх росту.
  • Не стягуйте їх сильно, коли робите хвіст або пучок.
  • Не расчесывайтесь занадто довго та занадто часто.
  • Підстригайте кінчики щоб уникнути їх розшарування.
  • Відмовтеся від занадто тісних головних уборів.
  • Пийте більше чистої води. Зневоднений організм посилює проблему.
  • У зимовий час завжди прагнете до зволоження повітря у приміщенні та волосся.
  • Знявши шапку в приміщенні, не поправляйте зачіску до тих пір, поки волосся не нагріються до температури повітря. В залежності від густоти і щільності укладання на це потрібно 5-10 хвилин.

При виконанні цих нескладних дій проблема, як правило, вирішується успішно. В крайньому випадку, можна сходити в салон і замовити процедуру ламінування волосся. І все ж не варто робити з цього явища трагедію, тим більше що виглядає це так жіночно! І хто знає, бути може, хтось зайвий раз захоче підійти до вас і з ніжністю погладити по распушившимся волоссю…

Залишити коментар