Як своїми руками зробити ікебану?

Осіння пора дасть вас необхідні матеріали для творчості, і, наприклад, вийде зробити чудову осінню ікебану своїми руками з природного матеріалу.

Ікебана – мистецтво виготовлення композиції з сухих квітів, листочків, шишок, ягід, загалом, з різного природного матеріалу. Основа цього мистецтва – гармонійність, яскравість, краса і простота. Виникло це майстерність більш ніж п’ятсот років тому в Японії.

Застосовували ікебану в священних цілях і мали на увазі під цим мистецтвом композицію з основної гілки і всього однієї квітки, квіточка, символізував безсмертя в безмірному часі і просторі.

Японські умільці поміщали в свою працю цілі історії. Кожна частина і форма, мали своє особливе значення. Гори, скелі і камені символізували соснові гілки, а білі хризантеми зображували річки і струмки. Стилі різних шкіл дозволяли вживати в роботі не тільки квіти, але і частини іншого природного матеріалу.

Найбільш відомі японські школи це – Соцэгу і Охара. З часом, погляди на це мистецтво змінилися, і філософія в корені змінилася.

Осіння композиція може виготовлятися повністю з сухого листя. Так як в цю пору все листя і трави мають різний колір, який нерідко контрастує один з одним, з цих надзвичайно красивих частин можна зробити ікебану з сухих квітів своїми руками, але ось квіти будуть робитися, приміром, з листя клена, які користуються особливою популярністю.

Кольори і відтінки у клена можуть бути різними, бувають червоні листя, бордові, жовті, зелені, коричневі. Крім листя підійдуть гілки. Сухе листя виглядають привабливо. Це можуть бути різні рослини, які підійдуть для складання ікебани. Найголовніше – передати настрій такої гарної пори року.

Як зробити своїми руками ікебану з сухих квітів?

Для живописної композиції з квітами, добре будуть підходити сухоцвіти. До того ж, якщо ви захочете її скласти з живими квіточками, можливо, використовувати хризантеми, айстри, півонії – вони цілком вважаються дарами осені. Чудово виглядає фізаліс. Це витончені помаранчеві ліхтарики відома складова. Вони ростуть в Японії, звідки власне родом саме мистецтво.

Робимо осінню ікебану своїми руками в школу

Осінь – чудовий час для складання різноманітних виробів. Природа сама пропонує нам величезний вибір складових частин для різноманітного творчості. Нам залишається тільки визначитися з вибором матеріалу, пофантазувати і в результаті вийде чудова робота!

Коли гуляєте з дитиною в лісі або в парку звертайте свою увагу на те, що знаходиться під ногами, імовірно, ви побачите хороший каштан, і він вам стане в нагоді у виготовленні чогось незвичайного.

Практично у кожен дитячий садок діти відносять зроблену своїми руками осінню ікебану, або ж в школу, де проводяться різні конкурси осінніх поробок.

Щоб виготовити роботу своїми руками разом з дітьми вдома, вам знадобиться гарний ніж. Тому такі вироби варто робити тільки під наглядом старших. Ось тільки створені з різних фруктів і овочів вироби швидко псуються, тому це недовготривала радість. Обов’язково підготуйте зубочистки або сірники для скріплення деталей.

Осіння виріб, зроблена власноруч, стане чудовим і корисним дозвіллям для вас і дитини. Неодмінно завлекайте ваших дітей настільки цікавий процес, залучайте його в таке проведення часу. Такі аплікації можна носити в дитячий сад або школу, так як в таку пору року там часто організовуються різноманітні вікторини, конкурси і виставки, де дітки з батьками виготовляють роботи і беруть участь зі своїми сніговиками з каштанів, ікебану з сухого листя, і виробами з овочів і фруктів.

Буває різноманіття виробів з овочів з використанням горіхів, каштанів, соснових гілок, сірників (наприклад, їжачок). Потрібно всього лише викласти всі продукти і подумати разом з вашою дитиною. Дітки самі можуть сфантазировать, що можна виготовити з даних матеріалів, додавши в композиції старі речі, знайдені на балконі або в коморі. Вам треба буде тільки допомогти зібрати роботу і додати необхідні дрібниці.

Основні правила складання

При виготовленні, потрібно не забувати, що ця композиція – не букет, вона не вимагає пишноти. Її фундамент складається з трьох елементів: сін (небо), шое (осіб), хикаэ (земля).

Хід роботи:

  1. Всі складові частини кріпляться асиметрично, створюючи щось схоже на трикутник, притому, що всі частини повинні перебувати в різних площинах;
  2. Ємність зобов’язана гармоніювати з використаним матеріалом, бути однотонною і без малюнка. Груба кераміка добре підійде як для великих квітів, так і для важкого дерева. Замість вази підходить будь-який предмет;
  3. Пропорційність трьох символів, повинна визначатися розміром вази: довжина стебла (основної гілки) – неба (сін) дорівнює сумі довжини діаметра і висоти посуду, помноженої на півтора.
  4. Пропорційність і положення елементів:
  • людина (шое) повинен прирівнюватися 2/3 символу неба (сін) і вони опущені в одну і ту ж сторону;
  • земля (хикаэ) так само повинна бути дорівнює 2/3 довжини людини (шое) і розташовуватися попереду;
  • всі частини в підробці кріпляться так, щоб вони стали гілками однієї рослини.
  1. Гілки у вазі завжди кріпляться в одній з чотирьох точок: ззаду, справа, спереду і зліва. Спеціально для цього користуються особливим інструментом для кріплення квітів – кэндзан або піафлор, в тому випадку якщо їх не виявилося під рукою, використовувати пластилін.
  2. По закінченні розташування основних символів, порожнє місце заповнюється рослинами.

Коли починається сезон дощів і закінчується оксамитова осінь, можна витягати свої запаси матеріалів, які ви зібрали раніше і почати фантазувати, роблячи дивні і незвичайні композиції.

Залишити коментар