Як створити необхідний мікроклімат в квартирі

Для комфортного життя людині необхідні не тільки затишок і тепло в приміщенні, але і певна вологість. Сухе повітря або підвищена вологість – усе це погано для організму. Необхідно підтримувати певний рівень цього показника.

Тому сьогодні поговоримо про те, що робити, якщо повітря в приміщенні дуже вологий або дуже сухий.

Негативні наслідки поганого мікроклімату

При сухому повітрі пересихають слизові оболонки, дере в горлі, сохне шкіра, запалюються очі, виникає ризик розвитку алергії. Якщо весь час бути в такому кліматі, утворюється занадто багато слизу, а її надлишок створює сприятливу основу для шкідливих мікробів. Вони починають швидко розмножуватися. Можуть виникнути такі хвороби, як гайморит, бронхіт, тонзиліт.

Якщо ж в приміщенні дуже сиро, є ризик розмноження цвілі, бактерій і грибка.

Їх спори потрапляють в дихальні шляхи і призводять до виникнення безлічі хвороб. Це і бронхіальна астма, і туберкульоз, і алергії, і нежить. Крім того, може турбувати постійна слабкість.

Особливо уважно необхідно стежити за мікрокліматом в дитячій кімнаті. Адже організм дитини дуже чутливий до всіляких мікробів.

Що робити, якщо в квартирі підвищена вологість повітря

Якщо існує така проблема підвищеної вологості в квартирі, необхідно знайти її причину. Якщо є проблеми з трубами, треба усунути їх.

Якщо ж все в порядку, значить, прийміть наступні заходи:

 • частіше провітрюйте приміщення, волога буде швидше випаровуватися;
 • можна розкласти полотняні мішечки з цукром або сіллю, волога буде поглинатися цими продуктами;
 • після кожної вологого прибирання витирайте підлогу насухо;
 • регулярно протирайте меблі розчином марганцівки;
 • придбайте спеціальний осушувач ефективний засіб у боротьбі проти надмірної вологості, на жаль, коштує він чимало, але здоров’я важливіше.

Які прилади вам допоможуть?

Осушувачі бувають конденсаційні, асиміляційні та адсорбційні.

Асиміляційні осушувач видаляє вологе повітря з кімнати і заповнює її сухим. Зараз він майже не використовується.

Конденсаційні працюють за таким принципом: повітря потрапляє у випарник, там він охолоджується і конденсується. Утворюється вода відводиться через дренаж, а повітря прогрівається і знову надходить у приміщення.

Адсорбційні осушувачі поглинають вологу з допомогою адсорбентів. Такі прилади застосовуються в дуже великих приміщеннях.

Як підвищити вологість у кімнаті

Звичайно, найпростіше придбати спеціальний зволожувач. Він буде постійно підтримувати необхідну вологість у квартирі.

Є три види зволожувача:

 • паровий;
 • традиційний;
 • ультразвуковий.

Парова модель насичує повітря вологою шляхом випаровування гарячої води. Електроди занурюються у воду і, нагріваючи, випаровують. Такі прилади небезпечно купувати в сім’ю, де є маленькі діти. А до плюсів належить те, що якщо вода википає, зволожувач сам вимикається.

Традиційний зволожувач використовувати дуже просто. Досить залити воду, і вентилятор буде проганяти її через фільтри. Частинки холодної води будуть випаровуватися. Плюсом цієї моделі є здатність підлаштовуватися під навколишнє середовище. Він регулює швидкість випаровування води. Мінус – треба зволожувати повітря лише дистильованою водою, інакше фільтр засмітиться.

Ультразвукова модель найпопулярніша у споживачів. Вода потрапляє на спеціальну пластину за допомогою вібрації. А потім розбивається на дрібні частинки і розпилюється в квартирі. Він вимагає малу кількість енергії, дуже ефективний і компактний, а також безшумний. Мінус – воду треба деминерализировать. Інакше ваша меблі покриється нальотом (вода з розчиненими солями). А ще можна застосовувати спеціальні фільтри-картриджі, які треба міняти раз на три місяці.

Як можна підвищити вологість у квартирі без зволожувача?

Може бути, ви знаєте 2-3 способу підвищити вологість.

Але ми хочемо, щоб ви знали про всі ефективні способи:

 • розставляйте в приміщенні ємності з водою;
 • можна встановити гарний інтер’єрний фонтанчик;
 • придбайте акваріум;
 • часто робіть вологе прибирання;
 • провітрюйте приміщення, не менше трьох разів на день;
 • посадіть рослини, які зволожують повітря (до них відносяться фікус, гібіскус, циперус, драцена, фатсія, домашній папороть), через листя відбувається випаровування води, за рахунок цього зволожується повітря;
 • в опалювальний сезон кладіть на батареї вологі рушники.

Тепер ви знаєте, як підвищити вологість повітря і як її зменшити. Вибирайте такий спосіб, який вам найбільше підходить, і живіть в правильному мікрокліматі.

Залишити коментар