Як стати економною господинею і встигати все по дому: секрети ефективного домоведення

Рано чи пізно будь-яка жінка стикається з питанням – як стати ідеальною господинею, щоб у домі панували чистота і затишок, домочадці раділи вчасно приготованим і смачним стравам, і при цьому залишався час на себе. Щоб правильно вирішити всі ці завдання і навчитися бути хорошою домогосподаркою для свого будинку для початку треба відповісти на питання – а хто така ідеальна господиня? Спробуємо розібратися в цьому разом.

Ознаки хорошої господині: Кого можна назвати справжньою берегинею сімейного вогнища

Головною ознакою вмілій і знає толк в домашньому господарстві жінки є вміння поєднувати побут і турботи по створенню затишку і при цьому залишатися розвиненою особистістю, не яка забуває про себе.

У такий господині і будинок в повному порядку і сама вона не ходить растрепой, а діти і чоловік доглянуті. Навички раціонального господарювання не є вродженими здібностями, їм необхідно навчитися.

Для цієї мети зовсім не обов’язково відвідувати дорогі і малокорисні курси з домоводства – досить знати декілька простих хитрощів і старовинних жіночих прийомів, щоб питання як стати відмінною дбайливою господинею можна було занести в категорію вирішені раз і назавжди. Поговоримо про всі ці хитрощі детальніше.

Вміння економити – один з найголовніших ознак вмілої господині

Жінка повинна вміти вести сімейний бюджет так, щоб грошей вистачало на все: і на продукти, і на одяг, і на розважальні заходи та подорожі для всієї родини.

Як стати справжньою економною господинею? Для початку почніть вести облік доходів і витрат – заведіть для цього спеціальну зошит або навіть домову книгу. Скрупульозно вносите в неї всі витрати і прибутки. Такий облік дозволить вам обчислити основні статті витрат і прийняти заходи по їх скороченню. У економною господині кожна копійка на рахунку!

Заздалегідь складайте список покупок перед кожним походом в магазин, щоб не купувати того, що не потрібно. В ідеалі плануйте 2-3 великі закупівлі продуктів на місяць і намагайтеся робити їх у великих гіпермаркетах або на оптових ринках і базах – асортимент товарів скрізь приблизно однаковий, а ось ціни можуть сильно різнитися. Умінням господарської жінки є вибір ціни, корисної для сімейного бюджету.

Також ви повинні оволодіти всім обсягом інформації з приводу того, де можна придбати якісну, але не занадто дорогий одяг, так як центральні магазини міст і бутіки найчастіше істотно завищують вартість на свій асортимент.

Вміння планувати свій день – важливий навик домогосподарки

Як стати справжньою дослідної господинею, яка все встигає? Відповідь проста: плануйте свій день заздалегідь. У справжньої господині день розписаний по хвилинах і на кожну справу відводиться певний проміжок часу. Важливо при цьому не просто складати список справ, але і розставляти їх за ступенем пріоритетності.

Наприклад, куди важливіше приготувати обід до приходу дітей зі школи, ніж витратити той же час на прибирання, яка цілком може почекати. Відзначайте також справи, які можна поєднати, наприклад, поки м’ясо запікається в духовці, можна встигнути включити прання і погладити білизну.

Планувати день можна і так: найбільш трудомісткі завдання виконуйте в першу чергу, справи не такі обтяжливі ставте в кінець графіка. Даний підхід корисний і з точки зору економії часу і з точки зору грамотного розподілу власних сил.

Добре, якщо ви побудуєте свій графік так, що в один день ви будете готувати їжу на пару обідів і вечерь, а в іншій займатися наведенням порядку в приміщенні, пранням, прасуванням, іншими турботами. Не забувайте в складеному розпорядку знаходити час і для себе: домогосподарка – не значить растрепа і нечупара у вічному халаті і бігудях на голові.

Контроль над запасами і вміння готувати смачну їжу

Як стати гарною господинею в домі? Бути вправною господинею неможливо без уміння контролювати запаси продуктів, миючих засобів побутової хімії. Найкраще щотижня перевіряти всі перераховані предмети на наявність при разі нестачі – брати на олівець і вносити в список майбутніх покупок.

Якщо постійно стежити за домашніми запасами своєчасно їх, поповнюючи не доведеться витрачати час на біганину по магазинах, яка інший раз забирає значну частину дня.

Як стати відмінною мудрою господинею і бути нею в будинку – значить, в обов’язковому порядку вміти готувати смачну і корисну їжу.

Непогано буде, якщо ви потренуєтеся у складанні щотижневого меню, та заодно пошукаєте для сімейного раціону пару нових і незвичайних страв.

У жіночих журналах можна знайти докладні майстер-класи з навчання кулінарним навичкам і добре, якщо ви знайдете можливість освоїти деякі з них на дозвіллі.

Чистота і затишок в домі – відмітні особливості успішного ведення домашнього господарства

Як можна стати охайною господинею?

Досить просто – необхідно засвоїти кілька елементарних правил з підтримання порядку в домі:

  • Щодня робіть невелику вологе прибирання. Ця процедура не дозволить пилу накопичуватися ні на меблях, ні на речах;
  • Генеральне прибирання завжди плануйте на вихідні або на день, у вас не заплановано інших справ, начебто прання, прасування і готування;
  • Починайте прибирання з ранку і не розтягуйте її на весь день. У прибраній квартирі буде легше переробити та інші справи;
  • Полегшите собі процес прибирання, позбувшись від зайвого мотлоху і непотрібних речей. Не носіть кілька сезонів поспіль стару кофтинку – викиньте її або передайте в благодійну організацію. Не зберігайте старих телефонів, програвачів, прасок та інших речей, які, по суті, є пилозбірника.

Також корисно перед капітальною прибиранням розподілити завдання на кілька днів. Приміром, якщо на вихідних ви плануєте вичистити килими і відполірувати меблі – на тижні перестирайте штори, вимийте вікна, відчистіть сантехніку, поміняйте постільна білизна. Не соромтеся залучати до прибирання та інших домочадців: нехай чоловік або діти винесуть сміття, виб’ють килимки, протрут пил. Разом працюється набагато веселіше, а після прибирання можна влаштувати святкову вечерю або відправитися всією сім’єю в кінотеатр.

Не забувайте про себе

Якщо хочете стати гарною господаркою свого будинку – не прагнете переробити всі справи і відразу, як би не хотілося. І якщо сильно втомилися, доведіть прибирання або прання до кінця і приділіть увагу собі – прийміть ванну з ароматними оліями, запашною піною або ж просто прохолодний душ.

Вписуйте в графік справ і хвилини, які ви будете приділяти догляду за своєю зовнішністю. Як би ви не втомилися за день, не лягайте спати невмитою і також вранці – не біжіть нечесаной до плити або пилососа.

Не носіть будинку розтягнутих спортивних костюмів і затертих халатів. Купіть собі два комплекти зручною домашньої одягу, в якому з комфортом можна займатися господарством, але при цьому виглядати охайно і підтягнуто.

Двічі на тиждень вносите в графік годинник для манікюру і педикюру, масок та інших тривалих процедур догляду. А також знайдіть в тиждень день, в якому у вас буде мінімум справ, і ви зможете трохи відпочити від навантажень: піти з дітьми в парк, подивитися улюблену мелодраму, прочитати цікавий роман.

І, нарешті, за всіма клопотами і турботами знаходите час для усамітнення з чоловіком, і тоді кохана людина назве вас найкращою хазяєчкою в світі!

Залишити коментар