Як скласти сорочку, щоб вона не пом’ялася: покрокова техніка

Випрасувані сорочки слід вішати на плічки і акуратно розмістити в шафі на відстані від інших речей. В цьому випадку праця господині винагороджуються по достоїнству: сорочки зберігають форму і в будь-який момент готові до виходу в світ. Але як бути, якщо примхливу річ потрібно упакувати в сумку або валізу? Наприклад, чоловік їде у відрядження і одразу з поїзда відправляється на важливу зустріч. Залучити до розв’язання проблеми кофр або портплед? А якщо спеціальних чохлів немає під рукою? Тоді можна навчитися, як скласти сорочку, щоб вона не пом’ялася.

Техніка «немнущегося» складання сорочки цікава не тільки тим, хто часто буває в дорозі. Іноді господині таким способом зберігають речі. Метод знадобиться і тоді, коли потрібно гарно скласти чоловічу сорочку, куплену в подарунок.

Перше, що слід зробити — правильно погладити виріб. Розділіть фронт робіт на три ділянки.

 1. Починаємо з коміра. Пропрасуйте виворіт, починаючи з куточків і прямуючи до середини. А потім приділіть увагу лицьовій стороні. Але ця порада не актуальне для речей темних відтінків або зшитих з блискучих тканин — їх «фасад» не прасують.
 2. Робимо рукава без «стрілок». Якщо вони довгі, то спочатку приділіть увагу манжетам — як з вивороту, так і з «особи». Далі складіть рукав по шву і відпрасуйте. Але пам’ятайте, що потрібно не допустити появи стрілок. Тому важливо починати прасувати з центральної частини, прямуючи до країв, але не доходячи до них. Потім покладіть рукав так, щоб шов виявився посередині і пройдіться гарячим пресом ще раз.
 3. Обробляємо спинку і полички. Тут особливих хитрощів не потрібно. Починайте прасувати спинку, особливо звертаючи увагу на шви, розташовані між нею і поличками. Спочатку обробіть основну частину, а потім — кокетку. За таким же принципом обробляйте перед вироби.

Після «гарячого» процесу не поспішайте складати обов’язковий елемент ділового костюма в сумку. Повісьте сорочку на плічка. Нехай охолоне і закріпить форму, інакше від найменших дотиків складки з’являться знову.

Як скласти сорочку, щоб вона не пом’ялася: покрокові інструкції

Як згорнути сорочку, щоб вона не пом’ялася? Є з десяток варіантів розв’язання цієї задачі. З них можна виділити чотири класичних, які застосовують і при складанні речей у магазинах. Вони прості у виконанні і швидко освоюються. Діяти слід покроково. І перше, що потрібно зробити — підготувати робоче місце. Потрібна буде рівна і широка поверхня. Краще розкладеними на столі. Вимийте його і протріть насухо. Можна додатково закрити щільною тканиною.

Зверніть увагу, що перед згортанням, потрібно застебнути виріб. Можна на всі ґудзики. А можна задіяти тільки верхню і нижню. Манжети застібати не потрібно.

Рукава в сторони

 1. Застебніть виріб.
 2. Розташуйте сорочку лицьовою стороною вниз.
 3. Щоб компактно скласти сорочку з довгими рукавами, подумки розділіть її на три горизонтальні частини. Нижня третя частина згинається назад так, щоб вона дійшла до центру плечового елемента рукава.
 4. Правий рукав зігніть вліво, роблячи загин приблизно на середині плеча. Складіть втричі так, щоб манжет опинився зверху.
 5. Лівий рукав зігніть вправо, роблячи загин приблизно на середині плеча. Складіть втричі, але лежати лівий рукав повинен паралельно правому, а манжету підніміть ближче до коміра.
 6. Нижній край речі підігніть вгору ще один раз, щоб він дійшов до зони комірця.
 7. Переверніть виріб лицьовою стороною вгору.


Коли потрібно скласти декілька речей відразу, не варто поспішати зробити все і відразу. Спочатку погладьте одяг і тільки потім приступайте до складання. Якраз до цього часу перші випрасувані вироби вже охолонуть.

Рукава по спинці

 1. Застебніть гудзики і переверніть сорочку так, щоб її передня частина була внизу.
 2. Знайдіть приблизну центральну точку між швом коміра і краєм лівого рукава. Дійте за такої інструкції: однією рукою візьміться за уявну позначку, інший — притримуйте нижній край виробу на тому ж рівні. У вас повинна утворитися пряма лінія, по якій потрібно загнути рукави і частина сорочки так, щоб вони опинилися за спиною.
 3. Рукав повинен лягти прямо по спинці — по паралельній прямій до загнутому краю.
 4. Аналогічним чином складіть правий рукав.
 5. Тепер основну частину виробу загніть втричі: складіть спочатку нижній край приблизно до центру, а потім — верхню частину підтягніть до коміра.
 6. Переверніть виріб лицьовою стороною вгору.

У шафі сорочки розташовуються обличчям один до одного, але валетом. Тобто до коміра, опинилася внизу сорочки, прикладається нижній край сорочки, що лежить зверху. Так примхливі предмети гардероба будуть захищені від утворення складок. Але це актуально тільки при зберіганні виробів на полиці. А ось у валізі комірці повинні завжди дивитися вгору.

Рулони

 1. Складіть виріб, як описано в попередньому варіанті «Рукава по спинці».
 2. Тепер дійте за наступною схемою: починаючи з нижньої частини, звертайте речі рулоном до коміра.
 3. Не скручуйте дуже туго, інакше будуть складки.
 4. У сумці отриманий рулон укладіть коміром вгору і розташуйте кілька виробів в ряд.

«Рулонний» спосіб зручний, якщо упакувати в сумку потрібно сорочку з сумішевих тканин або синтетичні поло. Але варіант не підійде для виробів з натуральних тканин, який за своєю природою сильно мнуться. Також метод застосовується, якщо речі пакуються в рюкзак.

Спосіб для виробів з коротким рукавом

 1. Застебніть виріб.
 2. Покладіть сорочку на стіл «обличчям» вниз.
 3. Щоб скласти сорочку з короткими рукавами, подумки поділіть виріб на три частини по вертикалі і підігніть лівий бік на спинку по уявній прямій.
 4. Тепер загніть рукав два рази, але нижній край не чіпайте, залишивши його рівним.
 5. Ті ж маніпуляції проведіть з правим боком.
 6. Низ моделі підігніть вгору до рукавів.
 7. Складіть річ навпіл так, щоб низ стикався з коміром.

Якісна збірка всіх сорочок (і навіть тих, що без рукавів) залежить від вміння правильно визначати відстань між частинами виробу. Якщо вам поки складно орієнтуватися, ви можете відміряти потрібні сантиметри лінійкою. Є й інший варіант — скористайтесь дитячим альбомом для малювання чи блокнот формату А4. Прикладіть канцелярський предмет на спинку вироби між плечима у коміра. І орієнтуючись з цього «шаблоном» загинайте рукава.

Як перевозити випрасувану і складений одяг

Скласти глаженую сорочку, щоб не пом’ялись — це півсправи. Важливо, щоб виріб витримало випробування дорогою. В чому саме ви будете перевозити багаж? Можна, звичайно, упакувати сорочку і в сумку для ноутбука (якщо з собою везуть мінімум речей). Але перевагу краще віддавати валізах з жорстким каркасом. Така «перевезення» забезпечить речей всередині захист від зовнішніх впливів. Врахуйте ще дві хитрості.

 1. Використовуйте коробки. Укласти сорочку у валізу, щоб не пом’ялись, можна за допомогою коробок. При транспортуванні картон додатково захистить речі від зовнішнього впливу. Можна брати «рідні» упаковки від сорочок. Якщо таких коробок немає, можна просто зафіксувати сорочку з двох сторін аркушами картону відповідного розміру.
 2. Укладайте речі щільно. Якщо речей у вас небагато, потрібно подбати про те, щоб одяг не вільно переміщалася в порожньому просторі сумки. Або обирайте валізу поменше, або заповніть місце, наприклад, рушником.

Якщо в дорозі виріб все-таки примялось, спробуйте його відпарити. Це можна зробити за допомогою гарячої води. Наприклад, потримати виріб біля киплячого чайника. Або підвісити над паруючої в тазу водою. Тільки для лляних і бавовняних виробів цей спосіб не підійде.

Ще кілька хитрощів

У валізі сорочки і речі з легких матеріалів розташовуйте зверху іншої поклажі. Інакше навіть при дотриманні всіх правил складання, вироби в результаті виявляться пом’ятими. Також враховуйте ще кілька моментів, які дозволять скласти глаженую сорочку, щоб не пом’яти і довезти її з пункту «А» в пункт «Б» в ідеальному стані.

 • Застебніть гудзики. Якщо вони великі і мають об’ємні елементи, то можна їх додатково обернути папером для запікання або схожою на неї по фактурі. Це потрібно, щоб малюнок з фурнітури не відбився на тканини.
 • М’який папір. Одяг, пошитий з делікатних тканин, можна додатково захистити, загорнувши в чисті паперові пакети.
 • Пластмасовий тримач. Деякі моделі реалізуються зі спеціальними пристосуваннями, покликаними зберігати форму коміра та манжетів. Їх можна використовувати і при транспортуванні. Альтернативне рішення — всередину цих елементів сорочки можна вкласти валики з тонких шарфів.

Навіть знаючи, як правильно складати сорочку, ви на 100% не застраховані від появи негарних складок. В дорозі багаж може опинитися під завалами інших сумок і валіз. Тому, якщо ви часто буваєте в ділових поїздках, краще купити для цих випадків немнущіміся речі з тканини зі спеціальним просоченням. Правда, часом ціна кусається.

Залишити коментар