Як швидко заколисати новонароджену дитину

Заколисування малюків перед сном – питання, навколо якого ходить безліч суперечок і сумнівів. З одного боку, багато мам знають, що цей спосіб допомагає швидко і легко вкласти дитину спати, з іншого – всі лякають молодих батьків звикання малюка до такого методу. І якщо в перший місяць заколисувати трикілограмову малюка нескладно, то з кожним тижнем він буде ставати все важче, а процес заколисування – складніше.

Але бувають ситуації, коли малюк по-іншому спати категорично відмовляється, тоді маму з татом хвилює питання, як заколисати дитину, щоб він швидко і міцно заснув. Таких способів існує досить багато, і як краще це робити – кожен батько вирішує сам. При цьому важливо розуміти, чому діти так легко засипають при закачуванні, і які наслідки можуть настати внаслідок цього.

Плюси і мінуси заколисування

В основній причині, по якій діти швидко засинають при закачуванні, криється головний плюс цього процесу. Адже, перебуваючи в утробі матері довгі 9 місяців, малюк звик до руху всередині навколоплідних вод. Мама ходила його хитало. І якщо мама колише дитину на руках, тим більше тримаючи біля свого серця, дитина відчуває звичний комфорт і безпека. При цьому не виникає проблеми, як швидко заколисати дитину спати, адже він засинає легко і просто.

З іншого боку, існує кілька нюансів, які можна віднести до мінусів цього методу укладання малюка спати. В першу чергу, при інтенсивному і тривалому гойданні його може заколисати. Механізм дитячого вестибулярного апарату полягає в глибокому відключення при ритмічних коливаннях. Саме тому діти швидко засинають в машині. Однак корисність цього знаходиться під сумнівом.

Другий нюанс більше психологічний і полягає у звикання малюка до рук. Після закачування його буде все складніше покласти в ліжко одного, він буде відразу прокидатися і вередувати. Це може тривати до року і навіть довше, а заколисувати дитину вагою 11-13 кг не так просто.

Тому перш ніж з’ясовувати, як заколисати дитину спати, варто уважно подумати, чи потрібно це робити.

Методи заколисування дітей перед сном

Задаючись питанням, як швидко заколисати дитину, багато батьків розуміють, що при цьому можна використовувати не тільки власні руки, але також коляску, колиска і навіть спеціальні пристрої, призначені для сну. Іншими варіантами є великий фітбол або навіть крісло-качалка. Їх застосування значно спрощує і полегшує завдання батьків.

Як заколисати новонародженої дитини, щоб він міцно і солодко заснув, знають майже всі молоді батьки. Адже, опиняючись у мами чи тата на руках, дитина швидко закриває очі, відчуваючи тепло і комфорт. Особливо якщо до цього він гуляв, купався або їв, відчуває себе добре і повністю здоровий.

В процесі закачування можна співати дитині колискові пісні або включити спокійну тиху музику. Деякі батьки розповідають казки або просто історії, адже для новонародженого просто голос дорослого є заспокійливим і заколисуючим фактором. Пісні чи казки стануть у майбутньому звичкою, яка допоможе відучити дитину від заколисування, наприклад, просто полежати поруч з ним або посидіти поруч, наспівуючи його улюблені мелодії.

Коли і як відучити дитину від захитування

У міру дорослішання дитина буде проявляти все більше самостійності, яка також повинна торкнутися процес засипання. Ближче до року можна починати вчити дитину лягати спати самому. Особливо якщо вже налагоджений режим годування, і всю ніч малюк спить не прокидаючись.

Важливим елементом самостійного вкладання спати є вечірні ритуали і звичні повторювані дії, після яких маленький організм буде засипати легко і швидко. До них відносяться:

  • тихе і пасивне час за дві години до сну, вимикання телевізора, читання і спокійні ігри;
  • купання і розслабляючий масаж після ванни;
  • годування;
  • колискові, казки, присутність мами поруч і самостійне засинання дитини з відчуттям комфорту і спокою.

Щоденне повторення звичних ритуалів подасть сигнал в організм дитини про те, що пора спати. І тоді укласти його буде нескладно, навіть без тривалого заколисування на руках.

Залишити коментар