Як швидко прибрати запах алкоголю з рота?

Іноді ми опиняємося в ситуації, коли питання, як швидко прибрати запах алкоголю з рота, переважує всі інші. У першу чергу це стосується автолюбителів і тих, хто зупинив свій вибір на професії водія. Але і в інших немає-ні так виникає це питання, оскільки погане самопочуття сьогодні явно залежить від добре проведеного вчора.

У чому причини цього запаху?

Вчора була запальна вечірка або тривалі посиденьки зі старим другом, якого ви бачили останній раз багато років тому? А сьогодні несподівано і в терміновому порядку необхідно з’явитися на роботу, і при цьому потрібно якось швидко прибрати запах алкоголю з рота? Не впадайте у відчай, адже вихід є з будь-якого положення.

Щоб досягти успіху в досягненні поставленої мети, необхідно розуміти всю «хімію» процесу виникнення такого неприємного амбре після прийняття містять алкоголь напоїв. Коренем зла в таких ситуаціях виступають етиловий спирт та його похідні, які входять до складу напоїв для тих, хто вже є повнолітнім.

Після прийняття алкоголь, пройшовши весь шлях від опіку губ до впливу на глибини мозку в організмі, починає під впливом клітин печінки поступово перетворюватися в оцтовий альдегід. В подальшому він утворюється в оцтову кислоту, яка, в свою чергу, буде поділена на воду і вуглекислий газ.

Самі по собі зазначені речовини розпаду алкоголю є токсичними для організму, а запах з рота – це результат освіти недоокислених продуктів його переробки. Додає пікантності ще й змішування напоїв різного складу і вмісту спирту. Нижче наведена інформація про зразкового часу наявності перегару після вживання різних напоїв:

 • після 0,5 л пива або фужера ігристого вина – близько 2 годин;
 • від келиха сухого вина – близько 3 годин;
 • від келиха кріпленого вина або стопки горілки – 4,5 години;
 • від келиху коньяку – 5 годин.

Крім того, для зниження можливості прояви похмільного синдрому, в тому числі і запаху з рота, потрібно підготувати організм до вступу в нього алкоголю. Для цього попередньо рекомендується вживати продукти з великою кількістю жиру, намагатися не допускати змішування напоїв з різним вмістом спирту, а також уникати куріння сигарет.

Позбавляємося від неприємного запаху алкоголю

Як показує практика, незважаючи на всі спроби уникнути труднощів похмільного стану, воно все ж в більшості випадків наступає, тому актуальність питання про способи усунення запаху досить висока. У кожного любителя прийняти на груди є свій набір методів боротьби з перегаром, але слід зазначити, що вчиненого рецепта або дії, що дає 100% гарантію позбавлення від запаху алкоголю з рота, немає.

Отже, у вас неприємний запах з рота, а через годину зустріч з керівництвом? Для початку потрібно прийняти контрастний душ і почистити зуби. Застосування паст з сильним ароматом і ретельна гігієна поверхні зубів та язика здатні знизити рівень неприємного запаху. Далі бажано, хоча це і не завжди дозволяє стан здоров’я, поснідати. Наявність їжі в шлунку вплине на концентрацію запаху, що йде з рота.

Наступний крок – міцний і ароматний кави, який надасть посильну допомогу у відновленні. Також можна пожувати трохи мелених кавових зерен. Це досить ефективно, але тільки перед безпосередньою зустріччю. Однак потрібно врахувати один нюанс: частинки зерняток можуть застрягти в зубах і зробити посмішку безсторонньою.

Короткочасний ефект здатна надати жувальна гумка, але тільки до того моменту, поки в процесі розжовування не почне пропадати її власний смак. До радикальних заходів відноситься вживання свіжого цибулі або часнику в якості того, чим можна перебити запах алкоголю з рота. Однак їх використання навряд чи додасть враження, оскільки відбудеться заміна одного смороду на інше.

Корисні поради

При творчому підході до вирішення проблеми можливе застосування наступних варіантів:

 • прийом адсорбентів, наприклад, активованого вугілля;
 • пережовування листя м’яти перцевої або меліси;
 • чай з бергамотом, лавандою або какао з молоком;
 • пережовування лаврового листа, гвоздики, кориці, кореня аїру;
 • шматочок чорного шоколаду;
 • можна погризти разом з шкіркою смажене насіння соняшнику;
 • з’їсти апельсин або грейпфрут, пожувати цедру лимона, мандарина.

Після застосування цих способів необхідно прополоскати рот сольовим розчином.

Чим допоможе медицина?

Біологічно активні добавки здатні вирішити проблему неприємного запаху з рота після вживання алкоголю. Мова йде про «Антиполицае». Ці льодяники ефективно усувають перегар, при цьому їх дія спрямована на позбавлення від запаху, а не на його заміщення іншими. Крім того, добавка дієва і для усунення наслідків від вживання сильно пахне їжі або куріння.

Льодяники (1-2 шт.) потрібно розсмоктувати і не запивати водою. Ефект буде помітний вже через 5 хвилин. Побічні прояви не встановлені. Склад препарату:

 • олія евкаліптова;
 • корінь солодки;
 • тверда смола акацій – гуміарабіку;
 • допоміжні речовини.

Підводячи підсумок, слід сказати: щоб не думати, як позбутися від запаху алкоголю з рота, потрібно дотримуватися культуру пиття міцних напоїв:

 • уникайте безмірного їх вживання;
 • не допускайте змішування алкоголю різних типів;
 • не пийте на голодний шлунок.

З метою недопущення негативного впливу раніше випитого на комунікації з іншими людьми також слід піддати себе ретельним гігієнічних процедур, надіти свіжий одяг, пити багато рідини, тим самим прискорюючи процес виведення алкогольних токсинів з організму. Успіхів вам!

Залишити коментар