Як швидко і зручно розморозити холодильник будь-якої моделі

Розморожувати холодильник вважалося клопіткою справою ще з радянських часів. Незважаючи на те що сучасні агрегати оснащені системою «ноу фрост», що дозволяє здійснювати разморозку свого холодильника автоматично, питання, які хвилювали людей: «Куди на цей час прибрати продукти? Чого робити не можна, а що потрібно?» турбують і понині.

Навіщо ми розморожуємо холодильник?

Поморозити, що утворюється в результаті природного процесу потрапляння теплого повітря всередину, властива всім сучасним моделям рефрижераторів.

Але якщо цей «недуга» спостерігається дуже часто, спробуйте діагностувати причину:

 • термостат вийшов з ладу;
 • дверцята холодильника несправна, нещільно закривається, залишається щілина для потрапляння повітря;
 • як не дивно, причиною може стати ваша звичка довго вибирати продукти харчування, розмірковуючи при цьому у відкритій дверці холодильника.

Як розморожувати старі холодильники швидко і акуратно

Якщо технічні несправності виключені, а ваш старий рефрижератор все одно безупинно намораживает, як бути? Приготуйтеся до поетапної і ретельної розвантаженні.

Кілька корисних рекомендацій:

 • Забезпечите напівпорожній холодильник, в якому немає швидкопсувних продуктів. Треба вибрати
  такий момент, коли процедура не потребує шукати способи для збереження швидкопсувних їстівних запасів;
 • Якщо в кухні жарко, краще відкласти процедуру поки температура нормалізується. Робота при більш високій температурі може збити налаштування і негативно вплинути на стан деяких вбудованих деталей агрегату;
 • Відрегулюйте позначку внутрішньої температури до нуля, після чого відключіть рефрижератор від мережі. Тільки після цього можна виймати продукти;
 • Зазвичай в системі нових моделей передбачається ємність для стікання відталої води, але якщо в старому апараті такої немає, можна придумати її самостійно;
 • Якщо є шланг для зливу води, то це просто чудово. Так вода не буде виходити за межі рефрижератора;
 • Рефрижератор повинен бути повністю порожнім.

Тепер, коли всі основні приготування завершені, приступаємо безпосередньо до розморожуванні. Якщо ви маєте часом, то холодильник розморозиться самостійно. Або використовуйте додаткові способи, як розморозити холодильник, значно прискорило цей процес.

Навіщо потрібні фен, тепла вода та інші підручні засоби – правильні поради

Щоб допомогти холодильника швидко позбутися від зайвого льоду, можна вдатися до різного роду хитрощів, наприклад, встановити тазик з теплою водою або грілку на полицю агрегату. Теплообмін прискорить процес розморожування. Перед відчиненими дверцятами поставте обігрівач або вентилятор з теплим повітрям. Лід почне танути сильніше.

В якості додаткового джерела тепла підійде і звичайний фен.

Можлива розморожування холодильника феном?

Природно, тепле повітря, спрямований феном всередину холодильника, посприяє танення крижаних утворень на стінках. Не варто механічно зчищати лід з допомогою ножа або інших гострих металевих предметів. Ви ризикуєте подряпати поверхню або пошкодити деталі. Для цих цілей є спеціальні пластикові лопатки. Корозія металевих частин цілком може якось зашкодити рефрижератор, якщо під час розморожування не запобігти попадання води всередину деталей.

І на замітку – як правильно розморозити холодильник

Після завершення розморожування не забувайте:

 1. Всі стінки, ємкості, лотки, а також внутрішня поверхня повинні бути висушені та провітрені насухо. Неприємний запах, періодично виникаючий при митті, усувається, якщо додати трохи харчової соди у воду, яку ви використовуєте для протирання стінок агрегату. Можна навіть спробувати додавати небудь ароматизатор на ваш розсуд;
 2. Після внутрішньої просушування обов’язково потрібно просушити підлогу біля самого рефрижератора;
 3. Не поспішайте відразу після включення завантажувати продукти. Краще дочекатися, поки температура всередині знизиться до звичного градуси;
 4. Старі холодильники розморожуються так часто, як це потрібно. Головне, не допускати утворення в морозильній камері айсбергів і снігових курганів.

Будь агрегат, незалежно від того старий чи це «Дніпро» або новий холодильник «Індезіт» з системою «ноу-фрост», при необхідності треба розморозити. Це збереже якість його роботи і продовжить час служіння вам.

Залишити коментар