Як розмножувати бегонію

Бегонія – одне з улюблених рослин квітникарів. Його кущики, посипані красивими суцвіттями або розкішними різнокольоровими листям, можна зустріти в парках, приватних садах і на підвіконнях у любителів кімнатних квітів. Сімейство бегониевых дуже широко: сьогодні селекціонерам і любителям відомо 900 самостійних видів і більш 2000 гібридів.

Серед різноманіття різновидів зустрічаються однорічні і багаторічні, трави, чагарники і навіть ліани.

Ви не були на Гаїті?

У далекому, 1682-му році, Мішель Бегон V був призначений на посаду інтенданта у французьких колоніях в Карибському морі. Губернатор Гаїті склав повний список всіх представників флори Антильських островів. Пізніше, вже займаючи посаду інтенданта французького флоту в Марселі, Бегон організовує поїздку на Антильські острови ботаніка, ченця Шарля Плюм’є, для збору зразків флори. Плюм’є назвав одну з описаних рослин на честь губернатора Гаїті.

Південна Америка – батьківщина самого великої кількості різновидів цього прекрасного квітки. Вони також ростуть в Азії – Індії, на острові Шрі-Ланка і в західній Африці. Перераховувати всі 900 видів відомих ботанікам представників роду бегониевых не має сенсу. Тому назвемо лише найбільш яскраві екземпляри, широко відомі квітникарям в якості декоративних рослин.

Видове різноманіття накладає відбиток на особливості догляду та способи як можна розмножити бегонії.

Бегонія вечноцветущая (або семперфлоренс)

Якщо цієї мешканці Бразилії створити відповідні умови, то вона здатна безперервно утворювати бутони і цвісти протягом усього року.

У наших широтах, звичайно, не створити умов як на батьківщині, але, тим не менш, бегонія вечноцветущая, споріднені їй види – Шмідта і витончена і гібриди, отримані на її основі – одні із самих невибагливих.

Саме цей різновид ми найчастіше бачимо на міських клумбах. Різновиди вечноцветущая і красивоцветущая – можна розмножувати бегонію таких видів насінням. Насіння бегонії семперфлоренс висівають на розсаду в кінці грудня – першій декаді січня. Висаджена в кінці травня у відкритий грунт, вона радує своїм цвітінням до самих заморозків.

Бегонія королівська

Цей вид відомий своїми розкішними рельєфними, яркоокрашенными листям – фіолетового, кремово-зеленого, рожевого, сріблястого кольору. Begonia rex цвіте дрібними і непоказними квітками, які зазвичай видаляють, щоб не зіпсувати шикарні листя.

Можна розмножити бегонію королівську листям? Ці рослини відносяться до ризомному або корневищному типу, це означає, що крім як розмножувати королівську бегонію листом, їх можна розмножувати її держаком або шматками кореневища.

Бульбова

Бульбову бегонію, відрізняє, як і слід було очікувати, наявність бульб. В основному бульбові форми відрізняються гарними квітами. Суцвіття можуть бути схожі на гвоздики, півонії, камелії.

Є сорти, що мають, крім розкішних квітів і декоративні листя. Бульба є вегетативним органом.

Якщо квітка вирощується у відкритому грунті, в кінці літа утворюються бульби.

Як же можна розмножити бульбову бегонію?

  • Для розмноження бульбової бегонії, після закінчення вегетації рослини переносять у затемнене місце. Надземна частина поступово відмирає;
  • Через два тижні бульби потрібно викопати і зберігає у шухляді з піском або торфом;
  • Приблизно за два місяці до посадки, бульби висаджують у горщики на невелику глибину – 1-2 сантиметри;
  • При посадці слід звертати увагу на «верх» і «низ». Верхня частина бульби має трохи увігнуту форму. На ній можна помітити горбики майбутніх пагонів. На нижній, опуклою, частини, утворюються корені;
  • Бульби великого розміру – старі, можна при посадці розрізати на кілька частин, щоб на кожному відрізку збереглося не менше 2-3 нирок.

Ампельні види

Ампельні і лазять види дуже декоративні. Їх використовують для відкритого грунту або в якості кімнатних рослин.

Серед видів ампельних є екземпляри, що відносяться до різних типів: бульбових і ризомным.

Бульбами і розмножуються живцями ампельні в домашніх умовах.

Деякі тонкощі розмноження

Зазвичай питання, як правильно розмножувати бегонії в домашніх умовах у квіткарів майже не викликає складнощів: рослини добре приживаються. Кореневищні (ризомные) види розмножуються практично самостійно: варто стелющемуся стеблу торкнутися поверхні землі, утворюються корінці.

Як нескладно можна розмножити бегонію живцями, отримуючи посадковий матеріал від різних частин рослини. Рослини з товстим, соковитим стеблом добре розмножуються відрізками стебла. Можна використовувати для вкорінення цілий листок з черешком. Черешок листа зрізають під кутом, потім поміщають або у воду до появи корінців, або відразу у вологий субстрат. Через деякий час з’явиться розетка нових листочків, і це маленьке рослина може навіть зацвісти.

Види, бегоній, мають великі листя з товстими прожилками можна розмножити листом: лист надрізається за основним жилках і укладається нижньою стороною на вологу землю. Місця надрізів можна трохи присипати землею, щоб щільніше прилягали. Через деякий час в місцях надрізів з’являться коріння і розетки листочків.

Кожну з’явилася дитинку відсаджують в окремий горщик. Також можна відразу нарізати лист по жилках на сектори, таким чином, щоб на кожному шматочку збереглася велика жилка. Нарізані шматочки вкорінювати так само, як і листки з черешками – поставити до появи корінців у воду або прикопати у вологий грунт.

Як використовувати для розмноження бульби, вже згадувалося вище. Єдине, що варто додати: якщо ви купуєте бульби в квітковому магазині, зверніть увагу, щоб бульби не були сухими і зморщеними. На кожній бульбі обов’язково повинні бути нирки. Краще купуйте великі екземпляри – не менше 3 сантиметрів. У ампельних форм бульби зазвичай дрібніші.

Якщо ви ще тільки придивляєтеся до цього чудового квітки – сміливо вступайте в широкі ряди любителів квітки, названого на честь французького інтенданта і ботаніка-колекціонера Бегона. Невибагливість і велика декоративність не залишить вас байдужими.

Залишити коментар