Як розкріпачитися: причини сексуального сорому і методи подолання

Сексуальне життя – одна з найважливіших складових життєдіяльності людини. Мова йде не тільки про можливість продовжити свій рід, а й про хороші сімейні взаєминаи, що безпосередньо пов’язані з якістю інтимної близькості подружжя.

Скутість, одноманітність статевого життя або зовсім ігнорування його ведуть до холодності відносин в психологічному плані: колись закохані люди починають віддалятися, лаятися, а іноді навіть зраджувати один одному.

Навпаки, за статистикою, чим ближче чоловік з дружиною в сексуальній сфері, тим краще вони спілкуються в побуті, тим більше довіряють один одному. Але буває так, що один з подружжя, найчастіше саме жінка, не відчуває себе комфортно під час статевого акту. Їй заважає сором, комплекси, а іноді больові відчуття. Підсумком цього є відмова від сексу або заняття їм через силу. Дуже важливо виправити подібну ситуацію: самій почати отримувати задоволення від сексуального життя, перестати боятися його.

Звідки з’явився дискомфорт в ліжку?

Щоб зрозуміти, як розслабитися, перестати соромитися, необхідно розібратися з причинами інтимної скутості, дізнатися, звідки виникли неприємні відчуття. Як правило, такі явища пояснюються психологічними розладами жінки.

Сексологи називають кілька обставин, що ведуть до сорому під час сексу:

 1. Дитячі та підліткові психологічні травми, що глибоко засіли у свідомості жінки і заважають їй розкритися. Вони можуть бути наслідком сексуального насильства, здійсненого над дівчинкою, або просто побаченого нею. Одна з частих причин – невдалий перший статевий акт, змусив дівчину випробувати сильний біль або приниження. Спогад про це назавжди може вселити страх перед будь-якими сексуальними діями: це своєрідна захисна реакція психіки, спрямована на те, щоб захистити дівчину від повторення подібних ситуацій.
 2. Неправильне статеве виховання. Часто батьки не приділяють належної уваги обговоренню з дорослішаючої дівчинкою проблеми сексу або гірше того – вселяють їй, що бажання близькості з чоловіком – це щось ганебне. Результатом такого виховання в майбутньому, швидше за все, стане почуття огиди до сексу, неможливість отримувати від нього задоволення. Саме тому під час перехідного віку дитини з ним потрібно говорити про статеве життя, про взаємини чоловіка та жінки, акуратно пояснюючи психологічні, анатомічні і суто медичні аспекти.
 3. Комплекси. Вони могли сформуватися ще з дитячих років, наприклад, якщо у дівчинки були погані відносини з батьками. Іноді дорослі з якихось причин дають недостатньо любові і ласки своїй дитині, бувають занадто вимогливі або зовсім груби з ним. Це неминуче веде до закомплексованості, невпевненість малюка, навіть коли він виросте.

З іншого боку, комплекси можуть сформуватися під впливом поганих взаємин з однолітками, а іноді – вже зовсім дорослому віці – з чоловіком, регулярно ображає жінку. Ніколи не виникає проблем в сексі у дівчат, які володіють повним взаєморозумінням з партнером, впевнених в його ніжності, любові. Якщо немає довіри в сім’ї – його немає і в інтимному житті.

Будь-які недоліки зовнішності або фігури також можуть стати тим замком, який зробить дівчину затиснутою, избегающей сексу з-за підсвідомого страху стати знехтуваною. Важливо приймати себе, перестати соромитися показувати своє тіло, тоді не доведеться думати про те, як розслабитися в ліжку: все вийде само собою.

 1. Крім суто психологічних причин, існує ще одна – біль під час близькості. Важливо обов’язково обговорити таку проблему з партнером: іноді достатньо змінити позу або темп проникнення, щоб позбутися неприємних відчуттів. Якщо це не допомагає, потрібно звернутися до лікаря: часто біль сигналізує про наявність гінекологічних захворювань. Дивлячись по тому, з-за чого виникає дискомфорт, лікар може призначити медикаментозне або хірургічне лікування. Дана причина скутості в сексі усувається легше психологічних, оскільки останні вимагають ретельної роботи над собою, своїм душевним станом.

Як розслабитися і перестати соромитися?

Якщо гінекологічні проблеми, що призводять до дискомфорту в сексі, усунути відносно легко, то щодо травм дитинства справи йдуть складніше: перестати боятися близькості можна тільки після роботи з психологом, який допоможе вилікуватися від важких спогадів, що заважають пізнати радість в сексі. Самостійно такі проблеми навряд чи вдасться вирішити.

Якщо ж причина сексуальної скутості, криється в комплексах, це легко вирішити шляхом поступової роботи над собою.

Існує кілька способів, як розслабитися в ліжку і перестати соромитися:

 1. Абстрагуватися від проблем. Щоб перестати вести себе скуто, необхідно навчитися концентруватися тільки на кохану людину і своїх відчуттях під час близькості. Не можна думати про побутові дрібниці, роботі чи навчанні в такі миті, а вже тим більше не слід обговорювати вголос. Подружня спальня повинна бути священним місцем, де немає місця нічому, крім любові.
 2. Вивчати своє тіло. Це можна робити самостійно або разом з чоловіком, знаходячи все нові пози, способи доставити задоволення один одному. Існує безліч методик, що дозволяють не тільки зрозуміти, які точки тіла найбільш чутливі до пестощів, які дії сильніше збуджують, але і натренувати, привести в тонус інтимні м’язи.
 3. Говорити про секс. Найголовніша помилка подружжя, особливо тих, хто вже прожив багато років разом, не обговорювати інтимне життя. Якщо про це легко говорити, то ні про яку скутості питання не постане. Важливо вміти сказати про те, що не подобається партнерові під час близькості або, навпаки, порадити, як доставити собі більше задоволення. Сексологи іноді радять спільний перегляд еротичного кіно, обговорення конкретних епізодів. Спочатку буде деякий збентеження між подружжям, але поступово воно пройде, а разом з ним і почуття сорому у ліжку.
 4. Дати волю еротичним фантазіям. Ця рада зазвичай дають подружнім парам, які прожили багато років разом, втрачають інтерес один до одного. Фантазування у ліжку допоможе урізноманітнити статеве життя, перестати соромитися, відчути себе желанней і впевненіше. Якщо ж навчитися говорити про секс, можна розповісти партнерові про свої мрії і спробувати їх разом втілити в реальність.
 5. Зайнятися спортом. Спортзал – відмінний засіб для розкріпачення. По-перше, будь-які фізичні навантаження сприяють поліпшенню фігури, підвищення витривалості і зміцнення здоров’я, що є важливим для інтимного життя. По-друге, сам факт нового захоплення підвищує самооцінку, змушує відчувати себе привабливою, а значить, більш розкутою жінкою.

Як сексуально розкріпачитися: корекція зовнішності

 • Часто комплекси, що ведуть до почуття психологічного дискомфорту під час близькості, пов’язані саме з зовнішніми недоліками. Щоб позбутися від невпевненості, спочатку потрібно прийняти себе, полюбити всі свої вади. Важливо пам’ятати, що кожна людина індивідуальна, і в цьому його головна перевага. Необхідно щодня подумки переконувати себе в своїй неповторності. Без психологічної підоснови ніяка косметика або одяг не виправлять відчуття скутості.
 • Другим кроком до усунення скутості в сексі буде аналіз причин, що заважають розслабитися. Необхідно просто закрити очі і згадати, які саме думки виникають під час близькості. Потрібно постаратися виправити все, що змушує хвилюватися.
 • Невпевненість з-за зовнішності легко усунути, просто почавши доглядати за тілом та обличчям. Так, перед тим як зайнятися сексом, добре буде прийняти ванну з корисними маслами, зробити манікюр, педикюр, макіяж. Вже одне це додасть відчуття жіночності, а значить, впевненості в своїй привабливості.
 • Перестати відчувати себе затиснутою можуть допомогти звичайні духи. Усвідомлення, що від жінки спокусливо пахне, заспокоїть її, зробить більш розслабленою. Важливо не перестаратися з парфумом, сильний нав’язливий аромат не тільки не сподобається партнерові, але і може викликати у нього алергічну реакцію.
 • Перевірений спосіб підвищити свою самооцінку – надіти гарне нижню білизну. Доведено, що жінка, яка носить якісне дороге білизна відчуває себе набагато впевненіше не тільки в сексі, але і в звичайному житті. Крім того, за допомогою нижньої білизни можна вигідно підкреслити свої достоїнства і приховати недоліки.

Звичайно, зовнішні зміни не допоможуть вирішити питання, як розкріпачитися в сексі, якщо не підтримувати себе внутрішньо. Величезне значення мають відносини із чоловіком: важливо, щоб він постійно робив своїй половинці компліменти, нагадував про те, що любить її такою, яка вона є.

Питання, як розкріпачитися в постелі, – дуже важливий для гармонійних взаємин між чоловіком і жінкою. Вміння довіряти один одному в інтимній сфері, постійно експериментувати і разом відкривати щось нове допоможе зберегти щасливий шлюб протягом багатьох років.

Залишити коментар