Як розгладити шкіряну куртку в домашніх умовах і зберігати, щоб не було заломів

Шкіряні речі на будь-який сезон обов’язково є в жіночому гардеробі. Куртка, плащ, спідниця, брюки, сумочки — все це потребує догляду та уваги.

Щоб виріб не втрачало зовнішній вигляд, необхідно не тільки дотримуватися правил зберігання, але і знати, як розгладити шкіряну куртку в домашніх умовах, якщо заломів уникнути не вдалося. Шкіра — матеріал пластичний, тому вироби з неї, у більшості випадків, виглядають охайно і без додаткових хитрувань.

Але іноді, дістаючи улюблену річ з шафи, ми з прикрістю переконуємося, що зберігали її неправильно, чому вона втратила форму, придбала некрасиві складки і заломи.

Щоб остаточно не зіпсувати предмет гардероба, беріть на замітку поради, як випрямити м’яту шкіряну куртку або розгладити сумочку з цього матеріалу. Є п’ять основних способів, які наведено в таблиці.

Таблиця — Основні способи розгладження шкіряних виробів

Спосіб Особливості
Сила тяжіння — Вимагає багато часу;
— не ефективний при наявності глибоких заломів
Праска — Вимагає особливої обережності;
— не підходить для тонкої шкіри
Відпарювач — Підходить для виробів з товстої шкіри;
— рекомендується для обробки нових речей
Пар від гарячої води — Підходить для всіх типів шкіри;
— потрібно постійно видаляти конденсат
Аптечні засоби — Прискорюють процес вирівнювання;
— підходить для всіх типів шкіри

Проти заломів — сила тяжіння

Найпростіший і безпечний спосіб — дати речі отвісеться. Метод хороший для одягу: курток, плащів, спідниці або штанів. Для приведення виробу в порядок потрібні тільки плічка і час. Необхідно акуратно повісити предмет одягу, розгладивши рукою все заломи і складки, надаючи потрібну форму. Помістити виріб слід так, щоб на нього не тиснули інші речі, створюючи нові складки.

Вироби з тонкої шкіри придбає бажаний вигляд за два-три дні, тоді як розгладити шкіряний плащ з товстого матеріалу вдасться не менш, ніж за тиждень.

Важливо правильно вибрати «назад»: на занадто широкою лінія плечей деформується, а на короткій — валиться, втратить форму.

Як розгладити шкіряну куртку: правила прасування

Гладити шкіру потрібно з великою обережністю, інакше можна зіпсувати ніжний матеріал. При використанні праски необхідно дотримуватися кількох нескладних правил.

 • Температура. Гладити необхідно на самих низьких значеннях.
 • Лицьова сторона. З цього боку прасують речі, що мають підкладку. Якщо ж матеріал тонкий, краще прасувати його з вивороту.
 • Прокладка. Щоб вирівняти шкіряну спідницю чи інший виріб, важливо стежити, щоб праска не стикався з шкірою. Для цього застосовують обгортковий папір або суху тканину, розкладаючи їх поверх одягу. Тканина беріть м’яку, зі слабо вираженою структурою. Марля, наприклад, для цієї мети не підійде, оскільки залишить відбитки на шкірі.
 • Пар. Використовувати його при прямому контакті праски з виробом не можна.
 • Послідовність. Кожен залом або зім’ятість потрібно розгладжувати окремо, дочекавшись повного остигання попереднього.
 • Складні місця. До того, як відпрасувати складки на шкіряній куртці, важливо зрозуміти, що не всі частини одягу можна пропрасувати на звичайній поверхні для прасування. Тому для прасування рукавів або елементів оздоблення використовують дощечку, продається в комплекті з прасувальної дошкою.

Парова обробка

Застосування пара рекомендовано для розгладження шкіряних речей, в тому числі після покупки.

Виробники одягу радять використовувати найбільш вподобаний з двох способів.

 1. Гаряча вода. Необхідно налити в ванну як можна більш гарячу воду. На плічках розправити шкіряну куртку або інший виріб і розмістити над водою. Важливо стежити, щоб вода не потрапляла на матеріал. Періодично слід протирати поверхню, видаляючи конденсат. Через 30-40 хвилин виріб струсити і прибрати в добре провітрюване, сухе приміщення.
 2. Відпарювач або праска з парогенератором. Використовуючи праска, важливо не дозволяти його поверхні наближатися до шкіри ближче, ніж на 10 див. Перевага способу в можливості локалізувати застосування пара саме на тих ділянках, де він необхідний. Так зручно обробляти рукава, комір, оздоблення виробу. Після маніпуляцій річ повинна сохнути від 48 до 72 годин (час залежить від товщини матеріалу).

Перед застосуванням пари слід вивчити етикетку, на якій позначені вимоги по догляду. Можливо, виріб опрацьовано водовідштовхувальним засобом — у цьому випадку пар зіпсує шкіру. Парова обробка допоможе не тільки повернути форму одягу, але і розгладити заломи на шкіряній сумці. Обробляючи сумку пором, необхідно відразу видаляти конденсат з поверхні матеріалу, щоб уникнути появи плям і розлучень.

Маслянисті аптечні засоби

З неглибокими заломами може впоратися горіхове масло. Втім, цей засіб досить дороге і не надто поширене, тому замінити його, за відгуками, можна касторовою олією, гліцерином або навіть вазеліном.

У вибраний продукт необхідно змочити ватний диск або невеликий шматочок м’якої тканини. Обробити всю поверхню шкіряного вироби сильними масажними рухами. Процедуру дублюють чотири-п’ять разів, загострюючи увагу на найбільш зім’ятих частинах.

Секрет способу у впливі маслянистої основи на шкіряні вироби, які стають податливими, еластичними. Це дає можливість легко розпрямити матеріал. Після маніпуляцій одяг або сумку потрібно розвісити на сухому, бажано відкритому, повітрі. Залишити на кілька годин. Це потрібно, щоб шкіра під впливом олії распрямлялась без праски, тоді як поверхня буде висихати, вбираючи жир.

Перед тим, як розгладжувати річ яким із способів, її необхідно почистити. Якщо обробляти забруднені вироби, бруд вбереться в глибокі шари, звідки видалити її буде набагато складніше.

Поради щодо профілактики складок

Щоб не задаватися питанням, як врятувати зім’яту одяг, слід правильно зберігати шкіряні речі в міжсезоння і при носінні. Виконуйте наступні рекомендації:

 • плічка — одяг зі шкіри та шкірозамінника завжди повинна висіти на плічках, а не лежати на полиці;
 • форма — сумки для зберігання слід пакувати в коробки, щоб не утворювалися заломи і виключити тиск сусідніх предметів;
 • простір — вішаючи одяг в шафу, важливо розміщувати плічка з шкірою на відстані від інших виробів — знову-таки, щоб уникнути тиску з боку сусідніх речей;
 • розмір — під час зберігання і носіння важливо використовувати правильні плічка, розмір яких відповідає ширині виробу в плечах — це дозволить довше зберегти форму.

Щоб уникнути серйозних деформацій, слід регулярно переглядати гардероб і своєчасно надавати допомогу улюбленим речам. Якщо ви знаєте, як правильно розгладити шкіряну куртку, але жоден із способів не допоміг, слід звернутися в хімчистку або сервісний центр.

Залишити коментар