Як розбити клубок у грудях при лактації? Про що свідчить твердий клубок у грудях?

При виявленні такого явища, звичайно ж, виникає безліч побоювань з приводу його природи. Завжди знайдений дефект є проявом серйозної патології? Безумовно, в першу чергу потрібно звернутися до лікаря і встановити природу ущільнення.

До якого лікаря звернутися, якщо ви виявили клубок у грудях?

У першу чергу необхідна консультація мамолога. Надалі, після установки причини, він може направити до інших вузькопрофільних фахівців, наприклад, онколога, хірурга, ендокринолога або терапевта.

Клубок у грудях: причина появи – фіброаденома

Так називають доброякісне новоутворення в молочній залозі. Воно може виникнути в будь-якій ділянці, але частіше з’являється над сосками.

Пухлина може видозмінюватися під впливом гормонів, наприклад, при прийомі оральних контрацептивів або під час вагітності, тобто гуля різко збільшується або зникає зовсім. Фіброаденома може бути вузловий і листоподібною.

Вузлова. При пальпації відчувається чітко обмежене утворення круглої форми у вигляді вузлика розміром до сантиметра. При промацуванні виникає болючість. Легко виявити, лежачи на спині.

Листоподібна. Має чіткі межі, але більш овальні і горбисті розміри. Має тенденцію до швидкого збільшення, що призводить до зміни форми грудей.

Позбутися від будь-якого виду фіброаденоми можна тільки хірургічним шляхом, тому що їх наявність призводить до передракових станів і навіть до виникнення самого раку.

Мастопатія або фиброкистоз

В даному випадку мова йде про порушення гормональної природи. Патологія полягає в розростанні сполучної тканини і виникнення кіст – капсул, наповнених рідиною. Фиброкистоз буває двох видів: вузловим (дуже небезпечно, так як часто переходить в рак) і дифузним (безліч ущільнень, поширених по всій молочній залозі). Варто відзначити, що при обстеженні в лежачому положенні вузловий фиброкистоз не прощупується.

Інфекції та гормональні збої

Наявність ущільнень у жінок молодого віку часто є варіантом норми. Це обумовлено менструальним циклом або ж вагітністю. У цій ситуації виною тому є гормони.

Під час грудного вигодовування в груди по протоках залоз надходить молоко, а застій останнього проявляється в грудках. Крім того, з рота малюка під час годування сосок можуть проникати інфекції. Такі дають про себе знати почервонінням і запаленням, підвищенням температури. При наявності перерахованих симптомів свідчать про маститі.

Травма грудей

Після невдалого падіння або під час занять спортом можна пошкодити груди. Це призводить до утворення синця і ущільнення. Дане явище безпечне і пройде самостійно через якийсь час. Клубок у грудях, який виник через пошкодження, розсмоктується через кілька днів.

Ракові утворення

Причиною грудок у грудях може бути онкологічна патологія. Ракові пухлини досить тверді на дотик, не мають чітко вираженої форми.

Необхідно, щоб жінку оглянув онколог при появі таких симптомів:

 1. Ущільнення складається їх множинних вузликів;
 2. Одна груди сильно змінила форму порівняно з іншою;
 3. На шкірі виникають поглиблення при підйомі рук;
 4. Видозмінився сосок, наприклад, втягнувся. З нього спостерігаються виділення, в основному кров’янисті;
 5. Сильний біль в зоні ущільнення (не завжди);
 6. Збільшення пахвових лімфатичних вузлів.

Всім жінкам, які досягли 35-річного віку, необхідно один раз на рік проходити обстеження у мамолога. Також потрібно самостійно стежити за станом бюста. Як правильно промацувати залози, покаже лікар. Якщо під час такого домашнього огляду виявився грудку, не можна зволікати з візитом до фахівця.

Твердий і м’який клубок у грудях

Дане явище може представляти собою жировий некроз або ліпому. Жировий некроз – це патологія, коли нормальні клітини змінюються, перетворюючись в круглі пухлини. Вони можуть бути болісними і твердими або ж навпаки. Жировий некроз може виникнути після удару або іншої травми через кілька тижнів і навіть років з моменту ушкодження. Як правило, захворювання проходить самостійно, але може утворитися рубцева тканина, яка видна на мамограмі, як ущільнення в грудях.

Ліпома ж є доброякісною пухлиною жирової тканини. Вона може бути різного розміру. У жінки може утворитися як одна ліпома, так і декілька одночасно.

Новоутворення

 1. Аденома – доброякісне новоутворення в залізистої тканини. Як правило, це круглий, твердий клубок з гладкими межами. Він може дещо зміщуватися при пальпації, стає м’яким, видозмінюватися в залежності від циклу. Аденома не пов’язана з онкологією;
 2. Интрадуктальная папілома – освіта, схоже на кондилому, в протоці молочної залози. Зазвичай локалізується під соском у вигляді дрібних частинок. Можуть супроводжуватися кров’янистими виділеннями із сосків. Кілька папілом одночасно частіше виникає у молодих жінок, у старшому віці, як правило, утворюється лише одна.

Також як грудку може прощупуватися тромб у відні. Флебіт виникає у великій відні, яка перетинає груди в зоні пахвової западини. У симптоматику захворювання входить почервоніння, болючість, локальне підвищення температури, набряк по ходу запаленого судини.

Як позбутися від грудок та ущільнення в грудях при лактації

В даному випадку мова йде про лактостазі – застій молока в протоках залози. Патологія супроводжується затвердіння, почервонінням, може спостерігатися локальне підвищення температури.

Причини застою молока ховаються в годівлі по режиму, великих перервах між годуваннями, незручному нижній білизні.

Провокуючим фактором є сильна втома, стрес. Частіше виникають застої на перших місяцях лактації, коли вироблення молока тільки встановлюється.

Як можна розбити грудки в грудях:

 1. Забезпечити відтік молока – часто прикладати малюка до грудей, перед годуванням подсцедить хвору груди, можливо, потрібно змінити положення годування;
 2. Прицільне расцеживание частки із застоєм. Після якісного спорожнення грудей локальна температура знижується. Але важливо виявити, чи насправді це застій в протоці, адже схожі симптоми можуть спостерігатися і при набряку тканин. В останньому випадку інтенсивне расцеживание призведе до збільшення набряклості;
 3. Після годування/расцеживания прикласти холод на 5-7 хвилин, щоб зняти біль і не дати поширитися набряку;
 4. Коли приходить молоко, змащувати болючі ділянки між годуваннями розсмоктуючі мазями (пр. арніки) або ж скористатися народними засобами, наприклад, злегка відбитим капустяним листом;
 5. Обмежити вживання рідини на 2-3 дні. Випивати не більше 1 ? літра чистої води в добу. Особливо не рекомендується пити чай, лактогонные кошти.

При розвитку лактостазу дуже важливо відразу ж розбити грудки. В іншому випадку патологій перейде в мастит. Оптимально – звернутися до фахівця з грудного вигодовування в перший же день. Не можна нервувати, потрібно виконувати всі рекомендації лікаря, тоді неприємні відчуття зникнуть досить швидко, молочна залоза в повному обсязі відновить свою функцію.

Коли приходить молоко, виникає біль і груди в грудках: мастит

В даному випадку мова йде про запалення молочної залози. Причини його появи – запущений лактостаз, тріщини/садна сосків, через які проникла інфекція, переохолодження, супутні захворювання.

В симптоми патології входить підвищення температури всього тіла, а не тільки зони декольте.

Погіршується самопочуття, виникають неприємні відчуття при русі рукою, головний біль. Після годування або зціджування температура не спадає.

Після звернення до лікаря і постановки діагнозу призначаються антибіотики. Варто зазначити, що на час антибактеріальної терапії немає необхідності припиняти грудне вигодовування.

Сучасна фармакологія пропонує багато препаратів, які можна в обмежених дозах приймати годуючим матерям.

Не можна застосовувати тепловий вплив, протипоказаний навіть гарячий душ. При наявності набряку тепло призведе до його збільшення, а при гнійному маститі – поширення патології. Рекомендується прикладати холод, який відновить функцію судин, зніме набряк і больові відчуття. Допоможуть мазі з протизапальною і розсмоктуючою ефектом.

Не ставте собі діагноз самостійно і при виявленні описаних вище симптомів звертайтеся до фахівця!

Залишити коментар