Як робити в домашніх умовах лужні інгаляції?

Лужні інгаляції, які передбачають використання соди або мінеральної води, є одним з найбільш ефективних і перевірених часом методів лікування кашлю, а також інших симптомів застуди. Сьогодні такі можна робити в домашніх умовах за допомогою професійних приладів – небулайзерів. Подібні заходи сприяють очищенню горла і носової порожнини. При правильному проведенні процедур неприємні симптоми захворювань швидко зникають.

Показання для проведення лужних інгаляцій

Подібні заходи рекомендуються лікарями при різних запальних захворюваннях верхніх дихальних шляхів і легенів, особливо при частих бронхітах. А зараз професійні маніпуляції стали доступні в домашніх умовах завдяки небулайзерам, які можна заправляти лікарськими препаратами, мінеральною водою і трав’яними відварами.

Ультразвукові моделі відмінно підходять для лікування хронічних патологій дихальної системи, включаючи бронхіальну астму. Подібні пристрої працюють практично безшумно, тому підходять для використання маленькими дітьми, включаючи немовлят. А лужні можна проводити і за допомогою традиційних парових апаратів, які ефективно прогрівають дихальні шляхи і полегшують стан хворого.

Лужні інгаляції, проведені в домашніх умовах, є високоефективними, так як сприяють швидкому виведенню мокротиння.

При цьому геть відсутні побічні дії і неприємні відчуття під час процедури.

В перші дні лікування процедури проводять до 8 разів на добу, поступово зменшуючи їх кількість до 2 разів. Настільки часте проведення дозволяє позбутися від дискомфорту вже через кілька днів. Чтобымаксимально підвищити ефективність процедури, рекомендується послетаковой закутатися в теплу ковдру, уникати трапез і розмов хоча б протягом години.

При бажанні лужні розчини доповнюють травами і маслами. Подібні склади допомагають побороти кашель, нежить, сприятимуть відновленню слизових оболонок.

Як робити інгаляції будинку

Для процедури підійде будь-яка мінеральна вода. Така рідина є абсолютно нешкідливою, тому що не містить синтетичних речовин. Рекомендується зупинити свій вибір на води типу «Нарзан», «Боржомі», «Єсентуки». Знадобиться всього 2-5 мл води. Повторювати процедури можна кожні 2 години завдяки повній відсутності протипоказань.

Замість мінеральної води дозволяється використовувати соду. Інгаляція для дорослих триває 10 хвилин, дітям не варто дихати парами довше 3.

Содові суміші застосовують тільки двічі на день незалежно від віку хворого. Коли його стан поліпшується, необхідність в содових інгаляціях зникає, тому що існує ймовірність висушення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів.

Варто зазначити, що для небулайзерів не можна використовувати гарячі содові розчини. При наявності сильного нежитю пар потрібно дихати тільки носом. Підвищити ефективність соди можуть 1-3 краплі йоду або ефірного масла ялівцю, евкаліпта, ялиці.

Лужні інгаляції, проводяться небулайзером

Щоб процес одужання був максимально коротким і ефективним, необхідно дотримуватися кілька простих правил при використанні приладу:

  1. Процедура виконується через 1,5-2 години після трапези;
  2. Потрібно кількість рідини отмеривается спеціальним стаканчиком;
  3. Захід проводиться в лежачому або сидячому положенні;
  4. Не можна використовувати надто гарячу воду. Максимально допустима температура такої — 57°C. Для малюків оптимальною є температура 35-37°C;
  5. При нежиті дихають носом, при сухому кашлі, бронхіті – вдихати ротом;
  6. Мінеральну воду використовують тільки негазовану або відкривають її заздалегідь, щоб вийшли гази;
  7. Не можна перевищувати допустиму тривалість процедури;
  8. Після кожного використання прилад ретельно вимивається і дезінфікується;
  9. Не пити, не їсти і не розмовляти протягом щонайменше 1 години після процедури.

Інгаляції потрібно проводити обережно, особливо з маленькими дітьми. Крім того, потрібно враховувати і наявність протипоказань, наприклад, їх не можна проводити при підвищеній температурі, гіпертонії, носових кровотечах, серцево-судинної і дихальної недостатності.

Інші видыингаляций в домашніх умовах

Лужні розчини не обов’язково використовувати тільки для спеціальних пристроїв. Вдома можна використати звичайний заварний чайник і навіть каструльку. Ємність заповнюють мінеральною водою, нагрівають її до зазначених вище температур.

Дуже важливо витримувати температурний режим, тому що холодні кошти не матимуть належного ефекту, а надто гарячі призведуть до опіків. Замість мінералки можна використовувати вищезгаданий розчин соди.

Інгаляції традиційним методом повинні тривати не більше 4 хвилин. Процедури можна проводити до 3 разів на добу. Лужні інгаляції особливо рекомендуються дітям. Багато педіатри зараз віддають перевагу небулайзерам, тому що малюкам досить важко сидіти над каструлею або чайником протягом декількох хвилин. Крім того, існує ймовірність обпектися, особливо у надмірно активних хлопців.

Показання до проведення лужних інгаляцій – захворювання органів дихання, які супроводжуються сильним кашлем. Такі процедури досить легко проводити в домашніх умовах, дотримуючись перераховані вище правила.

Як приготувати лужний розчин для домашніх інгаляцій

Для приготування содового розчину знадобиться 1/2 ч. л. соди і склянку теплої води. Соду розмішують рідини до повного розчинення. Мінеральна вода не потребує особливих приготування. Кошти або змішують з гарячою водою, або заливають в небулайзер і дихають пором. Содові розчини достатньо застосовувати двічі на добу, щоб набряк спав протягом наступних кількох днів. Рекомендується проводити подібні маніпуляції при сухому кашлі, так як лужні розчини активізують кашльовий центр.

Лужно-масляні процедури інгаляції

Розчини на основі лужних речовин і ефірних масел допомагають побороти захворювання, що поширюється повітряно-крапельним шляхом, підвищують імунітет, відновлюють уражені слизові оболонки, розріджують мокротиння, зменшують активність запальних процесів.

Для процедури не можна застосовувати чисті ефірні масла, тому що вони здатні спровокувати роздратування слизових оболонок, опіки та отруєння. В обов’язковому порядку масло перед використанням підлягає розбавленню, тобто застосовується розчин.

Лікувальні заходи не можна проводити після трапези, фізичного перенапруження і тренування. Необхідно в такому разі зачекати хоча б годину. Ефірні масла не підлягають змішування з гормональними препаратами, антибіотиками і між собою. При появі нудоти, запаморочення, порушень серцевого ритму процес припиняють.

Для парових можна використовувати ялиці, сосна, ялівець, евкаліпт, дуб, липу, ромашку, м’яту.

Ці рослини мають ранозагоювальну, протизапальну і знезаражуючим ефектом.

Варто відзначити, що масляні розчини не можна заливати в ультразвукові апарати для інгаляцій. Процедуру проводять небулайзером або компресорним пристроєм. Крім цього, не рекомендується застосовувати дистильовану і кип’ячену воду, краще замінити таку фізрозчином.

Лікувальні заходи, які проводяться з допомогою масел, можуть бути холодними і гарячими. Перші передбачають використання аромаламп та інших подібних пристроїв. Вдихання лікувальних парів відбувається через навколишній повітря.

Гарячі передбачають надходження в організм лікувальних речовин разом з парою. Такі рекомендуються при застудах, захворюваннях дихальної системи. Масляні розчини заборонені до застосування при наявності астми, пневмонії, алергії, захворювань серця.

Міцного вам здоров’я та гарного самопочуття!

Залишити коментар