Як робити філірування чубчика

Чубчик – це пасма над чолом, мають довжину коротше решті шевелюри, які можна моделювати, укладати окремо. Вона надає образу особливий шарм – креативність, стильність, своєрідний колорит.

Особливий вид проріджування волосся

Можна мати довге волосся і носити класичні коси, і при цьому укласти чубок так, що образ буде легким і сексуальним.

Мінус у зачіски з короткими передніми пасмами один – вони швидко відростають, і в основної стрижки виходить недбалий і неохайний вигляд. Якщо зробити філіровку, укладати волосся буде легше, і стиль зачіски збережеться довше. Филировкой називається проріджування волосся, яке здійснюється в заданому порядку.

Щоб її провести, необхідно мати такі інструменти:

  • звичайні довгі перукарські ножиці
  • спеціальну бритву для филировки або ножиці;
  • затискачі;
  • пульверизатор – локони постійно потрібно змочувати.

Філіруваний чубчик легка, її просто укласти і надати задуману форму. Навіть коли вона відростає, загальний задум і стиль образу не порушується.

Види філірування

Слайсинг – переріз волосини робиться на зрізі, після обробки пасмо являє собою довгий овал. Можна створити рваний ефект і плавні переходи. Пасма захоплюють біля кореня, і ножиці просувають від нього поступово – відстані між захопленнями можна вибирати самостійно.

Класичний пойтинг – з волосся робиться бахрома. Їх навіть не потрібно виражено змочувати, достатньо трохи збризнути. Зрізи проводять кінчиками ножиць, вирізаючи кути, вже потім чубчик филируется.

Муш. Локони для чубчика вибирають товстим шаром, ділять їх на широкі пасма і результату – потрібно створити остаточну форму таким чином, щоб локони завивались вгору, розпадаючись на декілька окремих прядок – досягають звичайними ножицями, выстригая окремі сегменти напівкруглим рухом.

Врізання. За допомогою цього способу збільшується обсяг обраної для обробки шевелюри. Кожен локон стрижеться окремо. Зрізи потрібно робити в кількох місцях, на різних відстанях від кореня.

Пікетаж – філіровка для короткого чубчика. Обробці піддаються тільки кінчики. Їх піднімають гребінцем і підстригають ножицями для филировки.

Можна порадити, не маючи уявлення про моделі, як правильно філірувати чубок. При обробці кінчиків вид виходить «аристократичний», плавні переходи, лінія стрижки м’яка.

Дуже уважно потрібно ставитися до роботи, виконуючи прикореневе проріджування. Якщо його виконати правильно, вийде пишний об’єм. Помилка – і шевелюра буде рідкісною, загальний вигляд вийде «хворий». Такий спосіб стрижки доступний тільки досвідченому майстрові.

Довга рвана філіруваний чубчик додасть ефектний вигляд власницям густого волосся. За шевелюрою після подібної обробки доглядати буде легше.

Доповнення до зачіски

Важливий фактор при виборі стилю филировки чубчика – тип укладки, яка в подальшому буде створюватися отриманими об’ємними пасмами. Не варто захоплюватися проріджуванням – дуже рідкісного шару волосся неможливо буде надати потрібну форму. Розраховувати потрібно так, щоб було що захопити праскою або термобигудями.

Власницям густий важкої шевелюри обійтися без филировки неможливо – ця процедура полегшує укладання, і допомагає надовго зберегти необхідний стиль.

Володарі круглого особи можуть собі дозволити тільки легку филированную пряму чубок – з рваними пасмами щоки будуть виглядати більш об’ємно. Потрібно філірувати чубок, зазвичай вирішує майстер. Зі стрижками боб, каре, боб-каре цей метод може і не поєднуватися, але в стильних коротких стрижках без филировки не обійтися.

У повсякденному житті филировкой не обробляють кучеряве волосся – після такої стрижки укласти їх без специфічних засобів неможливо. Надалі змивати їх доведеться також спеціальними засобами, які негативно впливають на якість волосся.

Жінкам з хвилястим волоссям бажано вибирати такий вид стрижки, при якій легкість досягається природними летять пасмами.

Способи і дислокація проріджування

Філіровку можна робити бритвою і ножицями, обробляти пасма по всій довжині або тільки на кінчиках. Іноді чубок моделюють звичайними ножицями, але для цього потрібно освоїти перукарське мистецтво, втім, як і для роботи бритвою.

Якщо спеціальні ножиці для того щоб прорідити волосся, не придбано, то все ж можна спробувати впоратися звичайними. Потрібно мати на увазі – краю інструменту повинні бути заточені максимально, до гостроти бритви.

У цьому випадку прості ножиці не змикаються, підносять їх в розкритому вигляді до середини натягнутою пасма, розташовуючи паралельно зростанню волосся. Потім проводять їх паралельно оттянутому кучері від коренів до кінчиків.

Найпростіший інструмент для домашньої стрижки – філіровочние ножиці. Їх змикаються, охоплюючи локон кілька разів. Зріз можна робити будь – косий чи прямий, це неважливо.

Якщо довга чолка, то напрямок вибирають в залежності від того, як потім чубок будуть укладати.

Як самостійно прорідити чубчик

Якщо пряма чубчик, то в домашніх умовах можна спробувати метод «джгутів» — він вважається найпростішим.

Спочатку відокремлюють необхідну кількість волосся, орієнтуючись на центральну частину чола. Від цієї точки зворотною стороною гребінці, порівнюючи відстань до зовнішнього краю брів, дістають кілька пасм – з кожної сторони в однаковій кількості. Решта волосся слід закріпити зажимами, а якщо вони довгі, зав’язати хвіст. Від стрижки нічого не повинно відволікати.

Потім змочують волосся, які приготовані для проріджування, з пульверизатора, начісують на лоб і ділять на 3 однакових пасма.

Роботу починають з середньої. Її гояться однією рукою між пальцями – середнім і вказівним, натягують, відмірюючи необхідну довжину. Слід враховувати, що мокре волосся приблизно на 0,5 см довше сухих, надалі чубчик «підстрибне».

Пасма натягують вперед, перед особою, віддаливши від нього на 5-7 см. І тільки тоді починають їх вкорочувати. Бажано, щоб волосся падали на газету чи щось подібне. Може бути, навіть потрібно запросити помічника – тоді зістрижене кінчики не будуть залишатися на обличчі і заважати подальшій роботі. Чим менше прерываешься, тим більше шансів, що вдасться впоратися із завданням успішно. Щоб не прогадати з довжиною правої і лівої пасм, захоплюють частину серединки і вирівнюють волосся відносно зразка.

Після того як впоралися з довжиною, приступають до проріджування. Для цього шар волосся ділять на джгутики однієї товщини. Кожен джгутик туго закручується, і починають робити надрізи. Якщо ножиці тримати при стрижці горизонтально, то чубчик вийде прямий, якщо під кутом рваною.

Надрізи проводять в середині джгутика, потім на його чверті – ближче до кінця, і біля самого кінчика. Потрібно уважно стежити, щоб всі зрізи були на одному рівні.

Якщо прорідити самостійно чубчик не вийде, то доведеться йти в перукарню, виправляти недоробки. Так може відразу довірити процес филировки майстру? Це дуже відповідальна частина стрижки, завершальний етап зачіски. Не маючи належного досвіду, можна спотворити власну зовнішність.

Хоча… досвід приходить з часом – дві-три спроби, і можна не тільки удосконалити з блиском власний вигляд, але і допомогти подрузі придбати стильний образ.

Залишити коментар