Як проявляється непереносимість алкоголю?

Напевно, діагноз «непереносимість алкоголю» можна зарахувати до розряду найбільш образливих і несправедливих. Як же так?! Адже жодне святкування, застілля або важлива подія не обходиться без міцних напоїв, що піднімають настрій, і об’єднують людей!

І це вже не кажучи про те, як хочеться п’ятничним ввечером розслабитися з келихом витриманого червоного вина або марочного коньяку.

Так, алкоголізм – це порок, і навіть хвороба, але і непереносимість спиртних напоїв зовсім не можна вважати манною небесною. Це така ж патологія, яка потребує своєї, нехай і своєрідної, але терапії.

Алергія або непереносимість?

Головні ознаки алкогольного нетерпимості – це закладений ніс і червоний шкірний покрив на будь-якій частині тіла. З-за цього патологію часто путають з звичайної алергією, хоча все набагато складніше.

Індивідуальна непереносимість будь-якого алкоголю – це генетичний збій, при якому людське тіло не в змозі розщеплювати спирт.

Єдиний можливий шлях попередити активну реакцію тіла на гарячливе – відмовитися від нього на все життя.

Досить часто самодиагнострованная нетерпимість алкоголю є звичайною алергією на допоміжні продукти, присутні в напоях: барвники, ароматизатори, консерванти або трави.

Знову ж таки, негативні реакції можуть бути підсумком отруєння супутніми закусками або ліками, прийнятими під час алкогольного буйства.

В дуже ексклюзивних ситуаціях ознаки неспроможності розщеплювати спирт допомагають виявити набагато більш суттєві патології за типом лімфоми Ходжкіна, наприклад. Остання проявляється у вигляді сильних больових відчуттів, що починаються буквально відразу після першої чарки.

Провокуючі і визначальні фактори утворення захворювання

Причини появи непереносимості алкоголю носять вроджений характер, і полягають в особливостях роботи ферментних систем. Останні не здатні розщеплювати молекули спирту так, як це відбувається у інших людей.

Подібний діагноз ризикують дістати:

 • Вихідці з Азії, оскільки у них патології виявляється частіше, ніж у європейців;
 • Люди, які страждають алергією на ароматизатори, хміль, консерванти і промислові барвники;
 • Хворі на лімфому Ходжкіна;
 • Пацієнти, які вживають певні види антибіотиків і протигрибкових медикаментів;
 • Хронічні алкоголіки, які намагаються позбутися залежності за рахунок прийому Антабусу – ліки, що провокує сильну негативну реакцію на спиртне в будь-якому вигляді.

Як можна визначити патологію?

Симптоми непереносимості алкоголю виглядають так:

 • різкий прилив крові до обличчя і його почервоніння;
 • кропив’янка;
 • задушливі напади;
 • ринорея і закладений ніс;
 • зниження тиску крові в артеріях;
 • болі в голові;
 • блювотні позиви і нудота.

Тільки лікар може визначити, чи дійсно у людини нетерпимість спиртних напоїв, або він просто з’їв закуску, викликала у нього алергію.

Діагностика передбачає:

 1. Докладний опитування, в ході якого з’ясовуються обставини появи неприємних симптомів;
 2. Огляд усього тіла, який дає можливість виявити приховані ознаки патології;
 3. Шкірну пробу. На епідерміс наноситься мала кількість потенційного алергену, після чого відслідковуються всі шкірні реакції на його присутність;
 4. Лабораторне дослідження крові. В біоматериалі шукається специфічний білок — імуноглобулін Е (IgE). Він вважається свого роду індикатором алергії на етиловий спирт і все, що його містить.

Терапевтичні заходи

Легкі ознаки особистої непереносимості алкоголю усуваються антигістамінними препаратами типу Лорано, Цетрину, Телфаста і т. д. Вони швидко усувають кропив’янку і дають можливість вільно дихати носом. Якщо ж мова заходить про більш серйозних алергічних проявах, то зазначені препарати вже не актуальні. Приміром, задуха знімається за рахунок ін’єкції епінефрину (адреналіну). Він швидко розширює бронхи, і дає можливість дихати на всі груди. Після уколу, зробленого внутрішньом’язово, необхідно обов’язково звернутися до лікаря.

В Америці давно винайшли браслети, які допомагають оточуючим зрозуміти, які причини змусили людину втратити свідомість, приміром. Для цього пацієнти з діагнозом «алкогольна непереносимість» повинні постійно носити аксесуар з собою, який може стати єдиною надією на порятунок.

Ускладнення та профілактика

Якщо препарати для термінової ліквідації ознак непереносимості алкоголю не були прийняті вчасно, людини може почати дошкуляти сильна мігрень, викликана гистаминными речовинами, що містяться в спиртному.

Також існує ризик анафілактичного шоку, здатного призвести до смерті.

Вроджена форма патології не визнає ніякі препарати, лише повна заборона на міцні напої.

Якщо ж діагностується непереносимість певних компонентів спиртного, залишається тільки уважно вивчати склад, написаний на купується пляшці.

У складних випадках необхідно постійно носити з собою ручку-шприц з адреналіном і браслет алергіка.

Як бачите, те, про що мріють родичі завзятих алкоголіків, зовсім не є нешкідливим діагнозом. Непереносимість спиртного – серйозний діагноз, з яким доводиться жити все життя.

Залишити коментар