Як промити вухо в домашніх умовах: діємо дбайливо

Вушна сірка призначена для захисту слухового проходу, але якщо не видаляти її надлишки, то можуть утворитися затори, а це негативно позначається на слух і може стати причиною появи головних болів. Важливо знати, як промити вухо в домашніх умовах і впоратися з проблемою.

Причини і симптоми сірчаних пробок

Можливо, багато хто і здивується, але основною причиною виникнення подібної проблеми є використання вушних паличок.

Саме при очищенні ними вух, відбувається вдавлення і ущільнення сири в області барабанної перетинки. У багатьох людей є пробки і в більшості випадків вони не викликають дискомфорту.

Але через якийсь час ситуація може погіршитися і слух значно погіршиться. Перекриття слухового проходу може відбутися при попаданні води в прохід.

Про наявність проблеми можна судити за кількома симптомами: значне зниження слуху, а ще виникнення шуму у вухах, головний біль, запаморочення і нудота.

Як промити вухо в домашніх умовах?

Якщо з’явилися неприємні симптоми, то краще всього звернутися до отоларинголога, оскільки фахівець проведе процедуру без будь-яких негативних наслідків. Якщо відвідати лікаря не виходить, тоді можна використовувати способи, що підходять для домашніх умов. Щоб не посилити ситуацію, дотримуйтесь інструкцій.

Перш ніж проводити промивання перекисом водню, водою або будь-яким іншим засобом, варто спробувати розм’якшити сірку, що буде сприяти її виходу. В даному випадку можна використовувати масло, вазелін або суміш масла і перекису. Вибраний засіб слід підігріти до 37 градусів і закапувати по 3-4 краплі в кожне вухо декілька раз на добу.

Не переживайте, якщо виникло незначне погіршення слуху, це тимчасово. Не використовуйте ватяні палички, оскільки в таких умовах сірка повинна вийти самостійно. У тому випадку якщо через 4-5 днів поліпшення не спостерігається, то можна приступати до промивання.

Промивання вух перекисом водню

У кожного в аптеці є така рідина, вона є доступною і ефективною у вирішенні такої проблеми.

Як промити вуха перекисом водню:

  1. Візьміть 3% розчин і нагрійте його до кімнатної температури. Можна потримати флакон у руках деякий час;
  2. Розташуйтеся на боці таким чином, щоб проблемне вухо перебувало зверху, і було горизонтально поверхні;
  3. У піпетку слід набрати перекис водню і закапати кілька крапель в прохід. Закрийте прохід невеликим шматочком вати;
  4. Залишайтеся в такому положенні приблизно 5 хв., а потім тампон дістаньте і очистіть вушну раковину від водневої перекису і сірки.

З першого разу позбутися від проблеми за допомогою перекису водневої не вийде, тому варто виконати процедуру кілька разів протягом 3-х днів.

Промивання вух від сірчаних пробок кип’яченою водою

Процедуру можна проводити, використовуючи звичайну кип’ячену воду. В таких умовах важливо робити все акуратно, щоб не пошкодити барабанну перетинку. Необхідно взяти шприц для промивання вух, але також можна використовувати і грушу для клізми. У шприці не повинно бути голки, оскільки це небезпечно. Встаньте над тазиком і нахиліть голову, так, щоб проблемний вушний прохід опинився внизу.

Наберіть у шприц теплу воду і влийте її по задній стінці проходу. Зачекайте, поки вся рідина витече і промокніть вухо ватним тампоном. Можете проводити подібну процедуру кілька разів на день, поки проблема повністю не зникне. При бажанні замість води можна набирати у шприц відвар ромашки.

Аптечні препарати

Домашні умови дозволяють застосовувати і деякі аптечні препарати. Наприклад, можна виділити спеціальні краплі А-церумен або Ремо-вакс. Ці препарати призначені для очищення слухового проходу, а також для видалення пробок. Спочатку засіб варто нагріти до кімнатної температури, для чого можна деякий час потримати флакон у руках.

Слід закапати по 1 мл в кожне вухо. Зачекайте хвилину, а потім очистіть зовнішній слуховий прохід.

Проводити процедуру рекомендується 3 дні підряд по 2 рази. Є у цього засобу, що дозволяє позбутися від пробок, і протипоказання, до яких належать індивідуальна непереносимість компонентів, перфорація барабанної перетинки і наявність шунта в барабанної перетинки.

Компреси для внутрішнього вуха

Для домашніх умов підходить такий компрес: часточку часнику добре перетріть в кашку і додайте 3 краплі камфорного масла. Поставте всі підігріватися на водяну баню. Зробіть із бинта джгут і змочіть його в приготованому засобі. Помістіть джгут у вухо і залиште на 20 хв. Важливо, щоб ніщо не викликало дискомфорту. Після появи печії необхідно потримати джгут ще 7 хв. Після закінчення часу промийте вухо теплою водою.

Промивання цибульним соком

Це давнє народне засіб, який підходить для домашніх умов. Важливо спочатку перевірити, немає чи в вушному проході ранок, оскільки цибульний сік може призвести до опіку. Процедура проводиться, як і при промиванні перекисом.

Профілактика появи пробок

Щоб не виникла така проблема, рекомендується періодично проводити процедури, спрямовані на запобігання появи пробок. У першу чергу це стосується людей, які тривалий час перебувають у запилених чи вологих приміщеннях.

Як в домашніх умовах проводити профілактику:

  1. Правильно виконуйте гігієну, використовуючи широкі ватяні палички, щоб очистити вухо з зовнішнього боку, але не проштовхувати сірку всередину;
  2. Слідкуйте за тим, щоб у вушний прохід не потрапляла холодна вода, тому під час купання в басейні або відкритих водоймищах, використовуйте ватні тампони;
  3. Намагайтеся уникати різких перепадів температури, оскільки холодне повітря стимулює вироблення вушної сірки;
  4. Слідкуйте за вологістю повітря в будинку, так нормою вважається 45-60%;
  5. Для профілактики в домашніх умовах, рекомендується промивати вушні проходи водою хоча б раз на місяць.

Тепер ви знаєте, що домашні умови підходять, щоб промити сірку у вухах. Використовуйте дані методики очищення, щоб у короткий проміжок часу впоратися з проблемою.

Залишити коментар