Як пробачити, відпустити і забути людину?

Пережити розставання буває дуже важко, особливо якщо здається, що покохав до останнього вдиху. Хоча, як показує практика, слово «здається» тут найбільш доречно. Якщо ви дійсно любите людину, ви ніколи не станете чіплятися за поділ його пальто, у разі його відходу.

Ви будете щиро бажати йому щастя там, де він його знайшов. Так, вам, як і всім іншим, буде прикро, боляче і неприємно від того, що вас зрадили. Але ви ніколи не станете маніакально стежити за чоловіком, завалювати його листами і СМС-ками, обрушувати на нього шквал дзвінків з благанням повернутися і будувати підступи його нової пасії, якщо така є. В іншому випадку, мова йде зовсім не про кохання, а скоріше її протилежності – любовної або емоційної залежності.

Закресліть минуле

Як позбутися від прихильності до людини, якщо ваші з ним долі не збіглися, і вам довелося розлучитися?

Насамперед, ви повинні усвідомити просту, але дуже мудру істину – «насильно мил не будеш».

А тому якщо ви хочете звільнитися від пут хворобливої залежності, вам доведеться відпустити людину не тільки фізично, але і морально, десь у глибині себе і своєї душі.

Можливо, це звучить банально, але вам доведеться закрити двері в ваше минуле. Зовсім необов’язково вішати на цю двері кайдани і замки, оскільки теоретично, минуле знову може постукати в неї (робимо ставку на те, що ви чекаєте, проте цілеспрямовано чекати цього вам не можна). Будьте готові до будь-якого розвитку подій, і отримуйте задоволення від свободи.

Ваш улюблений, який кинув вас зараз, можливо, повернеться до вас через якийсь час. Але зараз ви повинні зрозуміти головне – на даному етапі життя ваші шляхи розійшлися, і ви не можете бути разом. Просто прийміть це як даність, яку не можна змінити.

Ваші відносини зайшли в глухий кут, зазнали регрес, або завершили свій розвиток. Можливо, коли-небудь ви знову зустрінетеся вже оновленими людьми, з іншими цілями, інтересами й життєвими позиціями. І зачатки любові, які були між вами, зможуть знову цвісти. Але зараз це неможливо, бо ви не знайшли точок дотику.

Навіть якщо розглянути варіант повернення вашого улюбленого прямо зараз, теоретично це можливо. Але що з цього вийде? Союз з масою старих і нових претензій один до одного? Кому він потрібен вам? Вашій коханій? Навряд чи.

Тому постарайтеся не ворушити минуле і залиште його в спокої. Не будьте егоїстичні і не намагайтеся підігнати розвиток подій під свої нагальні інтереси. Зрештою, ще раз задумайтеся над тим, що ви не будете щасливі разом з цією людиною на даному етапі життя.

Відрізните любов від прихильності

Якщо ви ненавидите все і вся, представляючи вашого колишнього з новою пасією, значить – ви його не любите. Коли людина відчуває по-справжньому глибокі любовні почуття, йому чуже всяке власництво. Він радий тому, що його пасія жива, здорова і щаслива, нехай і в іншому місці. Ви не можете управляти чиєюсь долею і змушувати людину бути з вами «на прив’язі».

Вчіться відрізняти кохання від прихильності та розставте пріоритети. Якщо зараз ви не можете бути разом, бути парою, щиро побажайте щастя людині і залиште його в спокої.

Почуття прихильності межує з почуттям любові, і тут практично неможливо відрізнити одного від іншого. Коли люблячі люди довгий час живуть в шлюбі, вони також прив’язуються, звикають один до одного. Деколи це відбувається не тільки на фізичному, але і на психічному рівні. Якщо ви знаходитесь в самоті, вам мимоволі починає ввижатися присутність коханого, що б ви не робили. Ви постійно згадуєте маршрути, по яких гуляли разом, дивіться «загальне» кіно, слухаєте ваші пісні. Ви чисто автоматично готуєте його улюблений вечерю і купуєте в супермаркеті його улюблене вино.

Це і є ментальна, психічна прихильність до людини. На жаль, «витравити» її із себе досить складно, а часом і зовсім неможливо до появи у вашому житті нової людини. Але постарайтеся все ж заспокоїтися і подивитися на все тверезо.

Станьте цілісною особистістю – дивіться «своє» кіно, слухайте «свою» музику», купуйте своє улюблене вино до вечері. Відвідуйте курси і семінари, які вам цікаві. Цілком можливо, що чоловік пішов зовсім не з-за того, що розлюбив, а тому що його злякала така «собача» прихильність з вашого боку.

Кожен з нас шукає цілісну особистість, яка гармонійно доповнювала б нашу сутність. Психологічні раби не потрібні нікому, і якщо ви будете продовжувати в тому ж дусі, з новою пасією вас спіткає та ж сумна доля.

Бувайте в суспільстві

У психології міркування про те, як позбавитися від прихильності до людини, зводяться до одного – «залежного» потрібно підживлюватися стороннім суспільством. На даному етапі ні в якому разі не можна кидатися на активні пошуки «клину», тобто, розради в особі іншого чоловіка. Але суспільство необхідно вам зараз, як повітря.

Спробуйте контактувати з ним. Вчіться довіряти іншим людям і цінувати їх підтримку, спілкуйтеся з ними і цілком розвивайтеся. Переймайте чужий досвід, але ні в якому разі не злорадствуйте, якщо хтось потрапив в аналогічну ситуацію.

Як ще позбавитися від хворобливої прихильності до чоловіка? Якщо вам зовсім вже погано, зверніться до знаючим людям, наприклад, практикуючого психолога.

Він точно зможе допомогти вам примиритися з собою і знайти вихід зі сформованої ситуації. Якщо ви – віруюча людина, не зайвим стане відвідування церкви і звернення до святих. Люди кажуть, що їх це рятує навіть краще, ніж психологи.

Як позбутися від прив’язаності до чоловіка?

Багато людей, які відчувають важке розставання, часто потребують лише почуття власної важливості і значущості для іншого. І тут не потрібна психологія – адже ви самі розумієте, що звикли піклуватися про своєму улюбленому людині, робити так, щоб йому було добре, зручно і приємно. Для будь-якої людини важливо почуття власної значущості, і це абсолютно нормально. Але зовсім необов’язково, що цей нюанс має замикатися на одному индивидууме.

Спробуйте наступне:

  1. Віднесіть в «Будинок Дитини» речі, продукти та гігієнічні приналежності;
  2. Відвідайте хоспіс і допоможіть місцевим хворим (заодно ви побачите і зрозумієте, наскільки нікчемні ваші проблеми порівняно з проблемами тих, хто там лежить);
  3. Візьміть собі бездомне кошеня чи цуценя;
  4. Допоможіть притулку для тварин або місцевим фонду;
  5. Візьміть шефство над будь одинокою старенькою (або старим), що проживають поблизу від вас. Щонеділі ходите допомагати їм по дому, купуйте дещо з продуктів і ліків, при потребі робіть уколи.

Творити добро завжди корисно і приємно, особливо якщо робити це від чистого серця, не переслідуючи ніякої конкретної мети. Так ви знову відчуєте себе повноцінним, потрібним членом суспільства. А крім того, добрі справи, як і злі, завжди повертаються сторицею.

І якщо ви станете безкорисливо допомагати нужденним людям, ви станете в рази щасливішими, і, як сказала Анджеліна Джолі, «хтось обов’язково запише всі ваші добрі справи в Книгу Життя, і винагородить вас за них».

Як ще позбутися від емоційної прихильності?

Заведіть собі цікаве хобі або підшукайте роботу своєї мрії. Так ви, знову ж, будете задіяні в суспільстві і його глобальних цілях, а крім цього, і отримаєте свій власний профіт. Розвивайте в собі таланти, про які ви, мабуть, забули, розчинившись в тій людині.

Відкрийте в собі щось нове і невідоме, таке, про існування чого і самі не підозрювали. Спробуйте екстрим – він дуже відволікає від емоційних проблем.

І головне, не раскисайте! Можливо, саме зараз дехто теж задається питанням про те, як позбавитися від прихильності до дівчини. І, не знайшовши відповіді, все ж подзвонить вам. Але чекати цього вам не можна – важливо йти вперед до своїх цілей, а потрібні люди завжди знайдуть до вас шлях.

Пам’ятайте про те, що ваша проблема – не постійна і не єдина в цьому світі. Продавщиця з бутіка по сусідству не страждає від того, що ваш чоловік покинув вас. А значить, проблеми не існує в принципі. Вона мучить вас лише тому, що ви самі її собі створили, та ще й постійно акцентуєте свою увагу на ній.

Знайте, що весь світ – це щось на зразок проекції вашої свідомості. Один бачить у Парижі невимовної краси Ейфелеву Вежу, а інший – сльота, бруд і калюжі. Вдумайтеся в це, і стати щасливим, повноцінним, самодостатнім і незалежним людиною. І тоді до вас потягнуться інші. Будьте щасливі!

Залишити коментар