Як прийняти дитину чоловіка від першого шлюбу: поради психолога

Вступаючи в шлюб, дівчина може не тільки одержати нову сім’ю, нові відносини і емоції, але і нових членів родини, що дісталися з минулого життя чоловіка. Молоду дружину, часом, дитина дратує чоловіка від першого шлюбу і миритися з подібною ситуацією їй буває дуже непросто.

Позиція жінки

Як прийняти дитину чоловіка від першого шлюбу – питання, яким задаються багато жінок.

Опинившись у такій непростій ситуації, жінка може вибрати для себе одну з таких моделей поведінки:

 • Ідеальний варіант – зробити спробу оптимально вибудувати довірчі відносини з дітьми чоловіка, підлаштовуючись під його характер і потреби.
 • Повністю ігнорувати дітей чоловіка від першого шлюбу.
 • Спробувати вибудувати панібратські стосунки з дитиною своєї другої половинки від першого шлюбу.
 • Демонстрація повної байдужості до всієї цієї ситуації.

Така ситуація особливо гостро переживається жінкою, яка готується стати матір’ю. Гормональні бурі, набраний вага, погане самопочуття та інші «принадності» вагітності неабияк знижують самооцінку майбутньої матусі, почуття якої в цей момент і без того загострені.

До чого потрібно бути готовою

Жінка повинна розуміти, що, приймаючи чоловіка, вона тим самим, бере і його минуле, в тому числі і дітей від попереднього шлюбу.

Фінансові витрати

Жінка повинна налаштуватися на те, що чоловік щомісяця певну суму витрачати на дитину від першого шлюбу. Безсумнівно, сподобається не всім, проте нічого не залишається, як тільки змиритися з цим. Єдине, що в силах жінки, так це обговорити з чоловіком, яку конкретно суму він буде витрачати на дитину або дітей.

Зустрічі з дитиною

Ваш чоловік, будучи доброчесною людиною, повинен буде по мірі можливостей якийсь час приділяти своїм дітям від першого шлюбу. Щоб на цьому грунті не виникло конфліктів, потрібно заздалегідь обговорити з чоловіком конкретний час його зустрічей з колишньою сім’єю. Коли дитина зможе приходити до вас у гості потрібно вирішити спільно.

Дзвінки від колишньої дружини, матері дитини

Дзвінки колишньої дружини, а також самої дитини не повинні стати для вас сюрпризом. Причому занепокоєння такого роду необов’язково буде пов’язане з якимись життєво важливими питаннями.

Жінка, яка може сказати: «ревную чоловіка до дітей від першого шлюбу» повинна переглянути своє ставлення до ситуації. Ця ревнощі не що інше, як ваше ставлення до першої дружини чоловіка. Однак, щоб не зіпсувати стосунки з чоловіком, ревнощі доведеться відсунути на другий план.

Щоб позбавити подальшу сімейне життя від турбот і тривог з цього приводу, потрібно набратися мудрості, душевної стійкості і вжити всі необхідні заходи для того, щоб завоювати прихильність і довіру настільки небажаного вами чада.

Якщо дитина живе з вами

Одна справа, якщо дитина від першого шлюбу проживає зі своєю мамою і тільки іноді нагадує про себе. Інша справа, якщо жити з цими дітьми доведеться в одній квартирі.

Щоб не зіпсувати стосунки, психологи радять дотримуватися ряду правил:

 • намагайтеся робити все так, щоб тато з дитиною якийсь час проводили тет-а-тет. Нехай прогуляються в зоопарк, кіно або відвідають атракціони.
 • Не варто підкуповувати дитини. Діти зовсім не дурні і вони дуже добре відчувають наміри інших людей.
 • Обов’язково варто зізнатися чоловікові відкрито, що ви хочете знайти спільну мову з його дітьми, але у вас не виходить. Запитайте його ради, як зробити краще.
 • Самі намагайтеся знаходити час, щоб побути з дитиною наодинці. Дайте зрозуміти, що ви йому не ворог, а з ним заодно.

Потрібно постаратися знайти золоту середину в спілкуванні з дитиною, на приводу у нього не йти, але і з спробами виховання не перестаратися.

не варто тиснути на дитину. йому потрібен час, щоб осмислити ситуацію і прийняти.

Правила мудрої жінки

Якщо з вами буде жити дитина чоловіка від першого шлюбу, поради психолога припадуть як не можна до речі. Щоб триматися максимально природно, мудра жінка скористається нехитрими прийомами:

 • Нерозумно нав’язувати дитині дружина думка про те, що ви краще його мами;
 • Якщо діти хочуть спілкування, то не розумно їх цього позбавляти;
 • Не можна чоловіка долати підозрами і вже точно не треба дорікати його у спілкуванні з першою сім’єю. Краще не згадувати про ревнощі до колишньої дружини і сварках, які спалахували з цього приводу.
 • Постарайтеся створити в будинку максимально комфортну обстановку.

Найголовніше, потрібно залишатися чесною з собою і з оточуючими. Можливо через певний час ви зможете прийняти в своє серце дітей свого чоловіка і залишиться далеко позаду той час, коли ви могли сказати: ненавиджу дитини чоловіка від першого шлюбу.

Залишити коментар