Як приготувати розчин «Фурациліну» для промивання очей?

Пил, бруд, зміг і кіптява – явно не найкращі продукти для життєдіяльності нашого організму. Коли в око потрапляє щось чужорідне, вони можуть засмічуватися і запалюватися. Часом такий процес є каталізатором для розвитку офтальмологічних захворювань та інфекцій.

«Фурацилін» для промивання очей є безпечним, доступним і досить дешевим засобом, який може допомогти вам позбавитися від настирливого дискомфорту і зберегти головний зоровий орган в здоровому стані. Даний препарат застосовується у всіх вікових категорій, включаючи новонароджених. А як саме їм користуватися і в яких випадках він допомагає, ми докладно розповімо вам у цьому матеріалі.

Що таке «Фурацилін», і яке його первинне призначення?

«Фурацилін» є препаратом комплексної дії, відомим практично кожному з нас. Він реалізується в аптеці безрецептурно, і має досить низьку вартість, завдяки чому і вважається доступним для кожного засобом лікування.

Дане ліки має безліч форм випуску. Він продається у вигляді таблеток, мазей, капсул, розчинів, крапель і аерозолів. Насамперед, препарат славиться своїми потужними протигрибковими і антибактеріальними властивостями, у зв’язку з чим широко використовується при лікуванні запальних процесів кон’юнктиви – зовнішньої оболонки ока.

Його головний діючий компонент, речовина нітрофурал, ефективно бореться з різнорідними грибковими та паразитарними інвазіями, що робить засіб універсальним у боротьбі з відповідними патологіями.

Він широко використовується при блефаритах і кон’юнктивітах будь-якого генезу, а також при великих інфекційних ураженнях, і навіть попаданні чужорідних тіл в очі.

Препарат практично не має протипоказань і підходить практично кожній людині.

Промивати їм очі можна не тільки дорослому, але й дитині. Розчин «Фурациліну» майже ніколи не викликає побічних реакцій.

У рідкісних випадках спостерігається індивідуальна непереносимість. Найчастіше це відбувається у алергіків. Неприємні і болючі відчуття при цьому виявляються відразу, тому ви можете допомогти собі самостійно, і просто промити очі простий проточною або кип’яченою водою, щоб нейтралізувати контакт чутливої рогівки з потенційним подразником. Зрозуміло, у такому випадку вам все ж доведеться звернутися до офтальмолога, щоб скорегувати підібрану терапію і позбутися від очного захворювання за допомогою іншого ліки.

Старий добрий «Фурацилін» використовують для промивання очей у новонароджених при будь-яких функціональних відхилень. Відомо, що поле народження організм малюка залишає звичну для нього стерильне середовище і стає особливо вразливим до зовнішніх подразників навколишнього середовища «дорослого» світу. З цієї причини кон’юнктивіти та інші патології очей у малюків є досить поширеним, деякою мірою звичним явищем.

Головне правило медицини: «не зашкодь!»

Перед використанням розчину «Фурациліну» для промивання очей дитині або собі, ви повинні проконсультуватися з фахівцем в галузі офтальмології. Незважаючи на те, що даний засіб вважається безпечним і використовується майже повсюдно у випадках інфікування очей, не можна забувати, що воно є ліками. А самолікування самостійно підібраними препаратами є досить ризикованим заходом в будь-якому випадку, нехай навіть ліки безпечно по суті своїй.

Перш ніж застосовувати ці ліки, ви повинні проконсультуватися з лікарем хоча б на предмет причини свого неспокою. Якщо це банальна інфекція, її дійсно можна вилікувати таким способом, як і вилучити проникнувшее в око чужорідне тіло. Однак якщо «очні» симптоми є суто наслідком яких-небудь внутрішніх порушень, таке лікування тут буде вкрай недоречно, і навіть небезпечно.

Чому небезпечно? Тим, що ігнорування діагностики стає чудовим ґрунтом для розвитку і прогресування первинного розлади. Купірування симптомів лише полегшить ваш стан, але ніколи не призведе до повного виліковування.

Промивання очей «Фурациліном» потрібно проводити обережно, дотримуючись інструкції та анотації в упаковці. Якщо серед протипоказань ви виявите наявні у себе або своєї дитини (наприклад, непереносимість будь-якого компонента), доцільно пошукати інші терапевтичні методи. Зловживати ним не варто – зокрема, промивати очі розчином щодня ні в якому разі не можна.

До речі, приготувати розчин можна самостійно, використовуючи звичайну дистильовану або фільтровану воду і таблетку препарату. Але все ж, краще цілеспрямовано купити стерильний розчин, який готується і продається в аптеках.

Розчин для застосування у грудних дітей краще купувати в готовому вигляді. Розводити таблетки тут не дуже доречне, оскільки вони містять деякі синтетичні сполуки, здатні нашкодити оченят малюка.

Тим не менш, деякі матусі і користуються таким методом для лікування своїх дітей, особливо коли лікування потрібно провести негайно, а часу на відвідування аптек немає, зате в домашній аптечці мається препарат у таблетках.

Так чи інакше, який би метод ви не вибрали, будьте обережні та дотримуйтесь всі базові правила лікування.

Готуємося до процедури промивання

Як правильно розводити «Фурацилін» для промивання очей? Для цього не потрібно ніяких особливих навичок і освіти фармацевта. З таким простим завданням може впоратися абсолютно кожна людина.

Вам знадобиться:

 • Таблетки «Фурацилін» (0,02 мг) – 2 штуки;
 • Вода дистильована, або фільтрована проста кип’ячена (у вигляді крутого окропу) – 200 г;
 • Ватяні диски або тампони;
 • Стерильний бинт або марля.

Як варто приготувати розчин «Фурациліну» для промивання очей:

 • Спочатку розітріть таблетки до стану порошку (стежте за тим, щоб в ньому не були присутні частинки великих гранул і кристалів). Робити це можна за допомогою спеціальної дерев’яної товкачика зі ступкою, або звичайної господарської качалки (таблетки у цьому випадку слід загорнути в папір);
 • Помістіть отриманий порошок в тару, яка витримує максимальні термічні перепади (не скло);
 • Закип’ятіть заздалегідь відфільтровану воду в кількості 200 грамів;
 • Залийте порошок «Фурациліну» крутим окропом;
 • Залиште розчин остигати до комфортного рівня;
 • Потім процідіть його через марлю або бинт (матеріал неодмінно повинен бути стерильним!);
 • Слідкуйте за тим, щоб зціджування відбувалося максимально ретельно. Врахуйте, що навіть найменша включення, проникшее в око, може завдати йому серйозної шкоди.

Ви дізналися, як правильно розвести таблетки «Фурациліну» для промивання очей. Саме час перейти до інструкції, як робити це саме промивання.

Промивати очі отриманим розчином?

В першу чергу, ви повинні розуміти, що у вашому випадку актуальним лише свіжий розчин – той самий, що ви тільки що приготували.

На відміну від аптечного, самостійно приготовлена суміш не є стерильною, а тому потрібно її постійне виготовлення для кожного промивання.

Візьміть ватний диск і рясно змочіть його в розчині кімнатної температури. Трохи відіжміть матеріал, щоб вода не стікала з нього. Обережно відтягніть нижню повіку пальцем і проведіть диском за його слизової, рухаючись від внутрішнього куточка до зовнішньої частини ока. Повторіть процедуру кілька разів поспіль для одного й другого ока (якщо лікування потребують вони обидва).

Також можна використовувати медичну грушу або стерильну піпетку. Для цього важливо попередньо прокип’ятити інструмент (якщо це груша), щоб забезпечити йому стерильність. Рідина, набрану в грушу або піпетку, слід по черзі вливати в обидва кон’юнктівних мішка.

Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, якщо розчин «Фурациліну» не допоміг вам у вирішенні вашої проблеми. Не забудьте згадати всі методи лікування, до яких ви зверталися. Будьте здорові!

Залишити коментар