Як придбати душевну рівновагу і почати отримувати від життя задоволення?

«Живи і радій життю!» — напевно ви хоча б раз чули такий заклик, коли скаржилися кому-небудь на свої нагальні проблеми, що здалися співрозмовнику сущими дрібницями. А що це означає – радіти життю, особливо якщо вона досить размеренна, нудна і монотонна?

Ми нерідко помиляємося, висміюючи «блаженних», які щиро щасливі від регулярного пробудження вранці, споглядання крапель роси на траві і насолоди співом птахів. Здається, ніби ці люди живуть в іншому світі, де немає рутинних повсякденних турбот і зобов’язань.

Насправді, найчастіше все йде інакше, і саме ці люди страждають не менше нашого. Але вони, на відміну від нас, умудрены глуздом справжнього життя і вміють отримувати від неї задоволення. Знаходити в собі щастя від простих радощів – справжнє мистецтво, яке може спіткати кожен, хто має стійку мотивацію і певну ступінь життєлюбства.

Як почати радіти сьогоднішнього життя тут і зараз?

Матеріалізм – головна перешкода на шляху до щастя

Всі ми певною мірою незадоволені своїм буттям. Хтось із нас, животіючи в провінції, мріє підкорювати вершини в Голлівуді, хто хоче подорожувати, а хтось і зовсім мріє про таку «дрібницю», як зцілення.

Але зауважте, саме інваліди і смертельно хворі люди значно рідше інших скаржаться на своє існування. І знаєте, чому? Тому що з кожним днем їх життя витікає, і вони чітко розуміють, що завтра їх вже може не зігріти промінь ранкового сонця.

Розвиток особистості тісно пов’язане з наданням щастя. А знайти його – завдання не з легких. Для деяких, особливо матеріалістів, вона і зовсім незбагненна. Дуже важливо зорієнтуватися в головному: щастя – це те, що концентрується виключно у вашій власній душі. Його покладів немає ні в одному місці світу, ні в одній машині представницького класу, ні в одному модному смартфоні, ні в одному дорогоцінне хутро.

Матеріаліст, який бачить радість тільки в благах, постійно пересичується, отримуючи їх час від часу. Наприклад, ви мрієте про останній моделі телефону марки Apple. Ви довго прагнете до цього, будуєте плани з його експлуатації, збираєте на нього гроші. В один прекрасний день ви купуєте його, розпаковуєте, віддаєтеся цієї ейфорії, за якої настає… порожнеча.

Ви отримали бажане, але виявилося, що воно здатне доставляти вам радість тільки в момент придбання, а з часом стає рядовий дрібницею, якої ви не надаєте значення. А у вашої сусідки, яка використовує найстаріший стільниковий телефон, практично не сходить щира і відкрита усмішка з обличчя. Якщо ви хоч раз ловили себе на подібної думки – пора визнати самим собі, що вас мучить матеріалізм, і з цим потрібно щось робити.

Віруючі кажуть «Дякуй Богові за те, що він тобі вже дав, і він обдарує тебе всіма благами світу». Навіть якщо ви не релігійна людина, до цього канону все ж варто прислухатися. Якщо ви почнете кожен день прокидатися в піднесеному настрої, радіти співу птахів за вікном, і завершувати роботу, захоплюючись красою заходу, ваше життя нез’ясовно і скоро наповниться сенсом.

Спробуйте почати все з чистого аркуша – раз ви вже читаєте цей матеріал, ви серйозно замислюєтеся про це, а значить, у вас все вийде!

Гніт самотності

Якщо вам доводиться більшу частину життя проводити на самоті, якщо у вас вдома немає надійного плеча, яке ви можете уткнутися і відчути себе захищеною, якщо вас банально нема кому вислухати – такий стан не може сприятливо позначатися на вашому ментальному стані і забезпечувати вам душевну гармонію.

Але швидше за все, ви забезпечили собі такі проблеми самостійно. Бути може, вас оточують одні «ідіоти»? В цьому і полягає вся заковика. Сприйняття світу – це дзеркальне відображення духовного стану кожного індивідуума. Тому якщо навколо вас вічно згущені чорні фарби, абсолютно очевидно, що проблема – тільки у вас. На Землі досить хороших, добрих і чуйних людей, які могли б вам стати вірними друзями.

Але для того, щоб це сталося, вам варто пробудити доброту в самій собі. Вчинення добрих справ – кращий засіб від будь-якої нудьги. Спробуйте посильно допомогти хворій дитині, купити самотньої сусідської бабусі продуктів, вилікувати хвору собаку у дворі свого будинку.

Повірте, від вас не убуде, і ви від цього не збіднієте. Зате ви відчуєте свою значимість в цьому світі, почнете переконуватися в тому, наскільки все матеріальне примарно, і як цінні прості благі справи.

Як навчитися радіти життю, перебуваючи на самоті?

  • Заведіть собі вихованця. Турбота про когось- кращий спосіб вилікувати власну душу. Якщо ви алергік, або не можете зробити цього з якихось інших причин, візьміть шефство над твариною у міському притулку. Регулярно відвідувати своїх підопічних, приносите їм ласощі, гуляйте з ними;
  • Творіть добро. Це – ключ до дверей справжнього внутрішнього щастя. Ми живі, поки ми приносимо користь. Якщо цього не відбувається, ми ментально мертві, навіть якщо перебуваємо в завидною фізичній формі. Позначте собі за мету допомагати нужденним раз в тиждень або місяць. Відвідуйте хоспіси або дитячі будинки, радуйте інших, і ви обов’язково знайдете радість самі;
  • Цінуйте себе і оточуючих. Відкиньте свою пихатість і зверхність, зрозумійте, що кожна людина на Землі (навіть якщо він здається вам страшенним покидьком), потрібен тут, поки він живий. І якщо він поганий чи дурний для вас, зовсім не факт, що його ніхто не любить і в ньому ніхто не потребує. Поважайте інших, і вони будуть тягнутися до вас;
  • Знайдіть собі цікаве хобі. Воно обов’язково повинно захоплювати вас і радувати. Навіть якщо ви відверто погано співаєте, але на уроки вокалу мчите, немов на крилах, обов’язково запишіться до педагога! Не звертайте уваги на глузування і критику, якщо у вас щось не виходить. Ви робите це для себе і на благо собі самій;
  • Переоцініть цінності. Вселите собі думку, що саме життя – явище прекрасне і унікальне, незважаючи ні на що. Цінуйте кожну її мить хоча б за те, що воно неповторне.

Шукайте приклад для наслідування!

Щоб зрозуміти, як радіти життю кожен новий день, подивіться на маленьку дитину. Майже завжди він перебуває в гарному настрої, веселиться і пізнає світ. Зрозуміло, якщо йому погано, він плаче, але це цілком логічно і обґрунтовано.

Спробуйте перетворитися в цього самого дитини. Навчіться пізнавати світ, шукайте незвідане біля себе, дивуйтеся і запам’ятовуйте. Незабаром ваше повсякденне життя придбає найбільш яскраві фарби!

Як навчитися радіти життю? Докорінно змінити своє ставлення до неї. Станьте оптимісткою, будьте захопленої і захопленою. Уявіть, що в будь-який момент і на будь-якій дорозі вас може «вполювати» безмежне щастя. Чому б не почати пошук того самого шляху прямо зараз? Не дозволяйте собі знову сумувати без причин – це лише вбиває вашу душу і тіло.

Як радіти поточного життя, якщо ви багато працюєте і страждаєте синдромом хронічної втоми? Обов’язково дозволяйте собі повноцінно відпочивати. Ніякі гроші не варті того, щоб планомірно вбивати своє здоров’я.

До речі, трудоголіки – це ті ж алкоголіки, але без спиртного. Вони також намагаються «втопити» свої проблеми, але в роботі. А адже їх так важливо вчасно аналізувати і вирішувати!

І нарешті, якщо ви замислюєтеся над тим, як почати знову радіти життю після трагічного або важкого для вас події, пам’ятайте – життя продовжується, і попереду багато цікавого.

Використовувати кожен шанс, щоб відволіктися, почніть активну роботу над собою, не стійте на місці, постійно розвивайтеся. І ви побачите – буквально через місяць вам стане набагато легше переносити всі тяготи долі. Будьте щасливі і кохані!

Залишити коментар