Як прибрати жирну пляму з паперу?

Жирні плями однаково въедливы щодо будь-якого матеріалу, проте видалити їх з тканини можна через замочування і подальшу прання, навіть якщо це зажадає особливо агресивних хімічних засобів. Що ж до того, як вивести жирну пляму з паперу, особливо з тонкою, то тут все набагато складніше. Адже це дуже крихкий матеріал, який може розповзтися навіть від води. Які заходи вжити?

Як гарантовано прибрати жирне пляма з паперу?

В першу чергу потрібно врахувати, що найкраще перелічені нижче способи спрацюють на свіжому забрудненні. Особливо це стосується роботи з тонкими листами: вивести жир, якому вже кілька тижнів, місяців або навіть років, не пошкодивши папір, вкрай складно. Найчастіше в такій ситуації вдаються до спеціальних хімічних засобів у вигляді порошку або піни.

Професіонали радять скористатися такими ідеями:

  • Перший спосіб – найдешевший. Покласти папір на рівну поверхню, застелену серветкою. Присипати забруднену ділянку звичайної дрібною сіллю, щоб шар вийшов рівномірним і щільним, але не товстим. Перекрийте все це щільною білою серветкою – важливо, щоб на ній не було написів, малюнків та інших деталей, які містять фарбу. Нагрійте праску (половину від максимальної температури), зверху прикладіть до отриманого «пирога», потримайте 10-15 секунд.

Якщо немає солі, цей же метод можна використовувати, працюючи тільки з серветкою, покладеної на папір – особливо часто так рятують наклеєні шпалери. Однак у такому випадку знадобиться кілька серветок, оскільки, як тільки одна з них просочиться жиром (стягуючи його з паперу), її треба буде замінити на чисту. За 1 процедуру вивести пляму не вийде. І слід пам’ятати, що праска не розпалюють, а тільки нагрівають, щоб не розчинити чорнило і фарбу на аркуші, який Ви намагаєтеся врятувати. Слід пам’ятати, що це єдиний відповідь на питання, як прибрати жирне пляма з тонкого аркуша паперу – інші методи її зіпсують.

  • Спосіб другий – альтернатива першому. Принцип приблизно той же, але замість солі використовують звичайний крейда, який потрібно розтовкти в порошок. Тут є кілька нюансів: по-перше, крейда не повинен бути кольоровим – візьміть шкільний білий брусок. По-друге, врятувати таким чином можна тільки білий аркуш: на будь-якому іншому залишаться сліди, які не звести.
  • Спосіб третій – спрацює тільки з щільним папером або, наприклад, фотографією (як глянсовою, так і матовою) з-за механічного впливу. Для роботи потрібен хлібний м’якуш, краще, якщо пшеничний або житній: він не такий грубий, як зерновий. Стисніть його пальцями кілька разів і почніть втирати в забруднену область, намагаючись не тиснути на папір. Можливо, шматочки м’якуша доведеться кілька разів змінити, викидаючи ті, що увібрали в себе жир.
  • Спосіб четвертий – краще використовувати на щільному папері, оскільки задіяна вода. Потрібно розвести теплою рідиною трохи білої глини, щоб вийшла дуже густа, зовсім не рідка кашка. Накласти її на пляму, зробити максимально рівномірний шар. Дочекатися висихання. Як тільки глина почне тріскатися, волога піде повністю, її потрібно зняти. При необхідності процедуру повторюють, але тільки після того, як папір висохне. Альтернатива глині – крохмаль.
  • Спосіб п’ятий – вимагає обережності. Знову орієнтований на цупкий, краще працювати з картоном. Для цього губку змочують чистим бензином, яким заправляють запальнички, і акуратно промокають папір з лицьового і виворітного боку в області плями.

Варто зазначити, що жоден з перерахованих методів не гарантує стовідсоткового збереження листу і такого ж стовідсоткового виведення жирного плями. Якщо Ви працюєте з важливим документом, краще не ризикувати і залишити все як є, оскільки будь-яка помилка в Ваших діях може виявитися куди більш страшним наслідком, ніж пляма жиру.

Залишити коментар