Як прибрати зайву воду з організму

Досягненню поставленої мети, отримання ідеальних пропорцій фігури, заважають пара зайвих кілограмів, позбавитися від яких ніяк не вдається? Не варто панікувати! Можливо, причини нестачі криються не в присутності жирових відкладень, а накопичення надлишків води в організмі.

Поширені причини присутності зайвої води в організмі

Існує безліч факторів, що впливають на накопичення міжклітинної води, що призводить до набряклості тканин.

Однак можна виділити основні причини:

 • захворювання нирок або серцево-судинної системи;
 • гормональний дисбаланс;
 • особливості протікання менструального циклу;
 • недостатнє вживання води;
 • надмірне використання в раціоні сечогінних напоїв;
 • надмірне вживання солі;
 • повільний метаболізм, пов’язаний з недостатньою активністю;
 • умови роботи, при яких весь день доводиться проводити на ногах або сидячи.

Якщо накопичення рідини відбувається з-за проблем зі здоров’ям, не слід самостійно виводити воду. Робити це можна тільки після виявлення захворювання, що призводить до набряклості і у відповідності з рекомендаціями професійного медика.

В домашніх умовах можна виводити надлишки води тільки цілком здоровим жінкам, чия проблема криється в неправильному харчуванні або в недостатній фізичній активності.

Рада за вживання рідини

Чомусь багато жінок вважають, що невелике вживання води протягом дня здатне позбавити їх набряків. Тим не менш, обмеження надходить в організм рідини, навпаки, призводить до поглиблення проблеми. Щоб зрозуміти, в чому секрет, потрібно розібратися, як організм реагує на недолік води.

Якщо в будинку на деякий час відключається водопостачання, дбайлива господиня завжди зробить запаси, використовуючи каструлі і пластикові бутлі. Також надходить і наш організм. Якщо надходить недостатній обсяг рідини, він починає накопичувати її в міжклітинному просторі, що і проводить до появи набряків і злощасних зайвих кілограмів.

Як тільки систематично починається надходження необхідного обсягу води, організм «виливає» зайву рідину. Саме тому раціональне харчування передбачає велике вживання води протягом дня. Дієтологи рекомендують на 1 кг ваги вживати близько 30 мл рідини.

Втім, і тут є невелика хитрість. Далеко не кожен напій сприймається організмом, як корисна, необхідна для нормального функціонування рідина. Прибрати зайву воду, використовуючи в меню велику кількість чаю, кави, напоїв з вмістом вуглекислоти і спирту не вийде. Всі ці продукти володіють сечогінним ефектом різного ступеня, а, отже, призводять до виведення води.

Щоб позбутися від набряклості і зайвої ваги, досить скоротити вживання небажаних напоїв і більше пити простої води. Виняток становить зелений чай з додаванням молока. Напій виводить надлишок рідини, не викликаючи стресу організму.

Обмежуємо споживання солі

Ще одна поширена причина накопичення міжклітинної рідини – любов до солоного. Надмірна кількість солі, що надходить з продуктами харчування, провокує сильну спрагу. Тому, здавалося б, немає причин для тривоги, адже організм отримує достатньо води?

Ось тільки всю що надходить рідина він витрачає для нормалізації обмінних процесів, намагаючись швидше позбутися від солей. В результаті спостерігається підвищення сечовиділення і набряки, викликана стараннями організму заповнити недолік истраченной на нормалізацію сольового балансу рідини.

Щоб не зазнавати мук з-за постійної набряклості тканин, необхідно зменшити використання солі в харчуванні. До речі, майже кожна дієта рекомендує недосаливать їжу, щоб боротьба з вагою давала дійсно хороший ефект.

Як вивести надлишки рідини, не шкодячи своєму здоров’ю?

Якщо хочеться прибрати зайву воду з організму, слід щоденно дотримуватися всього кількох правил.

Потрібно при цьому врахувати, що порушення рекомендацій знову призведе до проблем:

 • Потрібно зменшити кількість солі в раціоні. При необхідності підсолювати потрібно вже готові страви. Купуючи прянощі, бажано уникати придбання сумішей, у складі яких знаходиться сіль. Звикнути до її відсутності допоможуть різні соуси, наприклад, соєвий або лимонний;
 • Необхідно додати в щоденне меню інгредієнти, здатні нормалізувати водний баланс. Серед подібних продуктів: кропива, кавун, щавель, селера. Проте вживати кавун постійно не рекомендується, так як він дає виражений сечогінний ефект. Даний інгредієнт хороший для розвантаження, а також очищення від шлаків і води в короткий проміжок часу;
 • Відмінний спосіб, як можна прибрати зайву воду з організму – намагатися готувати страви, що входять до дієтичне харчування. Достатньо протягом 1-2 днів застосувати систему розвантаження, щоб надовго забути про набряках. Широко використовують гарбузовий сік, чай з молоком, вівсяну, зварену на воді, кашу, нежирний кефір;
 • Прибрати зайву рідину можна, скоротивши вживання вуглеводів і жирів. До речі, в цьому випадку вдасться швидко привести фігуру в норму;
 • Бажано періодично відвідувати фінську сауну або російську парну. За одне відвідування можна вивести до 3 літрів зайвої рідини;
 • Фізичні навантаження сприяють прискоренню процесів метаболізму. Тому для усунення набряклості слід переглянути свої звички і почати рухатися. Бажано, наприклад, частіше бувати на свіжому повітрі.

Жінок, які прагнуть швидко вивести зайву воду з організму, хочеться застерегти від фатальної помилки. Для збереження свого здоров’я потрібно врахувати, що процес має бути повільним, що дозволяє виводити воду поступово.

В іншому випадку не виключено зневоднення, а також виснаження організму, що загрожує анорексією. У світі було зафіксовано чимало випадків летального результату, що наступив в результаті зневоднення, в тому числі, через бажання поліпшити пропорції фігури.

Фізичні вправи для усунення набряків

В даний час у всьому світі стала користуватися популярністю гімнастика, рекомендована Кацудзо Ніші. Комплекс вправ нескладний і дозволить прибрати зайву воду, якщо причини її накопичення не криються в захворюванні.

Лежачи на спині людина повинна витягнути руки і ноги вгору. Через пару хвилин, продовжуючи лежати в цій позі, слід гарненько потрясти кінцівками, поступово збільшуючи амплітуду рухів. Створювана при цьому вібрація сприяє покращенню тонусу судин і очищає їх від застою крові.

Якщо трясти кінцівками лінь, можна просто притулити ноги до стіни, піднявши їх як можна вище. У цьому положенні потрібно провести кілька хвилин. Одночасно можна зайнятися гімнастикою для рук, а особливо ледачим – почитати книжку.

Використовуючи нехитрі способи виведення зайвої рідини, можна суттєво поправити свій стан, досягти незвичайної легкості у всьому тілі і скинути нарешті пару абсолютно непотрібних кілограмів.

Залишити коментар