Як прибрати накип у чайнику з допомогою домашніх засобів

Як би ви не очищали і фільтрували воду, накипу в чайнику уникнути навряд чи вдасться. Електрочайники з-за накипу частіше ламаються і швидше виходять з ладу. На дні звичайних чайників, емальованих або металевих, утворюється суміш з вапнякових відкладень з іржею, яка також скорочує термін служби посуду. Існують різноманітні засоби для видалення накипу, але ефективно впоратися з цією проблемою можуть самі звичайні речовини, які є в кожному будинку.

Наслідки накипу

Фахівці радять не ігнорувати проблему накипу. З-за того, що у осаду низька теплопровідність, він не дозволяє воді контактувати зі сталлю, тому нагрівальний елемент в електрочайнику (сталева спіраль або диск) розжарюється і швидко приходить в непридатність.

Крім частою поломки електричних чайників і руйнування стінок звичайних, накип потрапляючи разом з водою в організм людини, негативно впливає на роботу нирок і сечової системи. За деякими даними накип може накопичуватися в нирках і призводити до утворення каменів.

Оцет

Чистка оцтом – це найбільш ефективний і швидкий спосіб видалення накипу, який підходить для металевих чайників. На 1 л води знадобиться 100 мл харчового оцту. Оцтовий розчин потрібно залити у чайник і поставити його на вогонь. Після того як вода закипить, необхідно зменшити вогонь і дати прокипіти 10-15 хвилин, час залежить від ступеня забруднення чайника. Потім слід добре помити і прополоскати чайник і 1-2 рази прокип’ятити його, не використовуючи воду для приготування їжі.

Лимонна кислота

Лимонна кислота допоможе очистити електрочайник. В 1 л води потрібно розвести 1-2 ч. л. кислоти, залити отриманий розчин в чайник і прокип’ятити. Якщо шар накипу досить великий, процедуру потрібно повторити. У чистому чайнику закип’ятіть воду 1-2 рази, а потім добре сполосніть його, щоб видалити залишки кислоти.

Яблучна або картопляна шкірка

Така чистка підходить для профілактичного догляду, коли наліт накипу ще не занадто великий. Вимиті картопляні або яблучні очищення потрібно покласти в чайник, залити водою і довести до кипіння. Після цього зніміть чайник з вогню і дайте постояти з розчином 1-2 години. Потім помийте і чайник сполосніть.

Газована вода

Газовані напої – «Фанта», «Кока-кола», «Спрайт» добре очищають посуд від накипу і іржі. Спочатку відкрийте пляшку з напоєм і дайте їй постояти, щоб вийшов газ. Потім залийте газовану воду в чайник і доведіть до кипіння. Дайте чайнику охолонути, ретельно вимийте його і прокип’ятіть з чистою водою. Такий спосіб очищення краще не використовувати для електричних чайників, а для звичайної посуду він підходить ідеально.

Сода

Для металевих і емальованих чайників можна застосовувати содову чистку. Заповніть чайник водою і додайте 1 ст. л. соди, доведіть до кипіння і протримається на повільному вогні 25-40 хвилин, в залежності від ступеня забруднення. Промийте чайник, кілька разів закип’ятити в ньому воду і добре сполосніть, щоб змити всі залишки соди.

Розсіл

Розсіл з огірків або помідорів відмінно видаляє накип та іржу від солей заліза. Процес очищення досить простий: розсіл необхідно залити в чайник, прокип’ятити на повільному вогні 20-30 хвилин. Потім потрібно гарненько вимити чайник, прокип’ятити його з чистою водою і ретельно сполоснути.

Розчин соди, оцту, лимонної кислоти

Таке очищення допоможе впоратися в особливо важких і запущених випадках. Але застосовувати цей метод дуже часто і без дійсної потреби не варто. Наповніть чайник водою і додайте 1 ст. л. харчової соди. Прокип’ятіть не менше 5 хвилин і злийте воду. Наповніть чайник розчином лимонної кислоти (1ст. л. на чайник), прокип’ятіть на повільному вогні 30 хвилин, злийте воду. Ще раз прогрійте чайник вже з оцтовим розчином (250 мл оцту на чайник) не менше 30 хвилин. Після такої чистки накип навіть якщо не зійде повністю сама, то стане пухкою, і ви зможете видалити її за допомогою поролонової губки.

Запобігання накипу

Щоб мінімізувати очищення від накипу і надовго зберегти чайник в робочому стані дотримуйтеся декількох простих правил:

  • щодня промийте чайник очищаючи його від невеликого нальоту за допомогою губки;
  • використовуйте для кип’ятіння очищену і при необхідності пом’якшену воду;
  • після кип’ятіння зливайте залишки води з чайника, особливо не варто залишати воду на ніч;
  • не чекайте, коли утворюється багато накипу і її пласт стане товстим і твердим, чим менше осад, тим легше його видалити.

Слідуючи цим простим радам і використовуючи прості домашні методи очищення, ви отримаєте ідеальний результат, не витрачаючи для цього багато часу та коштів.

Залишити коментар