Як прибирати жировий фартух після вагітності і пологів

Масаж міг би стати безпечним і природним способом схуднення, але є заспокійливої процедурою, яка доповнює фізичне навантаження, пов’язану з м’язовою роботою. Розслаблююча процедура допомагає зробити шлях до ідеальної фігури приємніше.

Досвід експертів фітнесу та дієтологів показує, що кращий спосіб схуднення – це баланс між здоровою їжею і регулярні фізичні вправи. Тільки в цьому випадку масаж живота може надати додаткову допомогу організму.

Переваги абдомінального масажу

Незаперечним плюсом даної процедури є:

 1. поліпшення травлення;
 2. зниження стресу;
 3. підвищення м’язового тонусу, але тільки в поєднанні з фізичними навантаженнями.

Масажем живота прибираємо спайкові процеси, зменшуємо кількість запорів, покращуємо перистальтику кишечника, а впливом на все тіло — ефективно знижує артеріальний тиск, зміцнюємо імунну систему, збільшуємо лімфатичний потік і набряклість, зменшуємо біль, стрес і тривожність.

Загальний масаж покращує обмін речовин в організмі, а локалізація в абдомінальній області стимулює роботу травної системи і м’язових структур. Тому для схуднення необхідний комплексний підхід.

Як прибрати фартух на животі?

Один вид масажу не підходить всім без винятку і вибирається в залежності від типу статури, особистих уподобань, цілей і факторів способу життя. Найбільш популярними є шведський, глибокий, спортивний та вакуумний масаж. Кожен з них зачіпає область живота.

Шведські техніки використовуються для релаксації і омолоджуючих цілей, а їх різновид — лімфатичний масаж і процедури з гарячими каменями.

Глибокий і спортивний масажі по інтенсивності відносяться до лікувальних. Сильний тиск протипоказано в абдомінальній області, тому техніки шиацу, рольфинг і миосцефального релізу не підходять для втрати ваги.

Вакуум триває не більше півгодини і зосереджується на конкретних проблемних зонах: сідниці, стегна, область нижче пупка, верхня частина спини. Замінити повністю ефект операції ліфтингу або ліпосакції процедура не здатна.

Після кесаревого до процедур приступають, коли рубець гоїться, і гінеколог не бачить для процедури протипоказань. Однак майже через місяць після пологів безпосередньо можна провести сеанси загального лікувального масажу, крім абдомінальний область, щоб відновити нормальний тонус м’язів.

Прибираємо жировий фартух регулярним самомасажем живота

Основна проблема низу живота — як прибрати фартух або звисає шкіру з жировим прошарком.

Справа відбувається після пологів, і діяти потрібно відразу і комплексно виконати ряд дій:

 1. переходити на правильне харчування;
 2. виконувати вправи 3-4 рази в тиждень;
 3. піти до масажиста або робити самомасаж живота.

Техніки виконання жиросжигающего масажу мають багато спільного, так як комплекс прийомів обмежений.

Щипковий масаж передбачає роботу за годинниковою стрілкою 5-10 хвилин в день. Необхідно почати з погладжувань навколо пупка, поступово збільшуючи амплітуду і натиск, що займе близько хвилини.

Захоплюючи шкіру двома пальцями на глибину до 2 см виконувати пощипування за годинниковою стрілкою, не допускаючи сильного стиснення і болю.

Самомасаж не повинен залишати синці, а викликати легке почервоніння шкіри через припливу крові. Прийом пощипування триває до 2-3 хвилин, потім шкіра захоплюється глибоко і розминається між великим пальцем і іншими пальцями руки, здійснюється перекочування. Даний прийом триває ще 2-3 хвилини, після чого сеанс завершується погладжуваннями.

Тайський масаж включає кілька прийомів:

 1. погладжування знизу вгору вздовж лінії прямого м’яза;
 2. захоплення і відтягування шкіри з обертаючими рухами вище і нижче пупка;
 3. розігріваючу розтирання долонею середньої лінії знизу вгору і зверху вниз;
 4. натискання ковзання долонею — шкіра зміщується круговими рухами – дія проводиться в чотирьох точках: біля основи ребер, між пупком і ребрами, на 2 і на 5 сантиметрів нижче пупка;
 5. концентричні натискання двома долонями за годинниковою стрілкою і проти неї;
 6. захоплення і відтягування шкіри, як в пункті другому;
 7. погладжування понад вгору вздовж лінії прямого м’яза, складеними пальцями один до одного долонями;
 8. пульсація животом з руками, розташованими від тазових кісток до лобка.

Даний масаж прискорює обмін речовин і сприяє схудненню, поліпшенню кровообігу і вироблення колагену, який потрібен, щоб прибрати фартух з живота без операції з підтяжки шкіри.

Вмілим мануальним масажем можна відновити тонус мускулатури, якщо знати точки кріплення м’язів і вміти розтягнути фасції в потрібному напрямку.

Прибираємо жировий фартух комплексно

Підшкірний жир згоряє, коли збільшується загальна витрата калорій за рахунок щоденної активності.

Прибрати після кесаревого фартух можна, якщо переконатися в тому, що немає діастаза — розходження прямих м’язів. Перевірка здійснюється лежачи на спині з зігнутими в колінах ногами. Ребро долоні пальцями вниз опускається в улоговинку трохи вище пупка. Якщо відстань між м’язами більше двох пальців, то потрібно відкласти на час звичайні тренування преса.

Існує три вправи, які допомагають прибрати діастаз:

 1. розведення рук з еспандером стоячи: знадобиться стрічковий еспандер, який захоплюється двома руками за кінці, під час розведення прямих рук в сторони, потрібно підтягувати прес, підвертаючих куприк вперед;
 2. бічні планки чи вибудовування тіла в позиції з опорою на передпліччя і шкарпетки по 20-60 секунд;
 3. ковзання ногами – виконується лежачи на спині з зігнутими в колінах ногами: одна нога випрямляється і п’ятою ковзає по підлозі, згинаючись в коліні і відриваючись від підлоги — рух відбувається за рахунок м’язів преса на видиху з підкручуванням куприка вгору.

Після кесаревого має пройти, як мінімум, три місяці, щоб можна було приступити до тренувань. Однак робити прогини стоячи на четвереньках з підтягуванням м’язів преса, можна вже після закінчення кров’янистих виділень. Вправа вакуум з затримкою дихання при втягуванні живота можна повторювати до п’ятдесяти разів в день. Якщо після кесаревого м’язи зійшлися, і відстань між ними становить менше двох сантиметрів, тренування для преса можуть бути звичайними.

Прибираємо м’язовий дисбаланс

Після кесаревого причиною виступаючого живота може бути порушення положення таза, які здатний опускатися вперед і назад, зміщуючи центр тяжіння. У першому випадку таз нахиляється вперед, черевна стінка випинається, а в попереку утворюється надлишковий прогин. У другому випадку таз відхиляється назад, коліна згинаються, поперек згинається і зникають сідниці. Рішення проблеми полягає в балансуванні клубово-поперекового м’яза.

Спочатку потрібно змусити її працювати двома вправами:

 1. лягти на спину, одну ногу зігнути в коліні і поставити ступню на підлогу, іншу випрямлену ногу піднімати вгору десять разів;
 2. лягти на спину, обидві ноги витягнути, підняти одну вертикально і привести у внутрішньому напрямку, зробити десять погойдувань;
 3. лежачи на спині з зігнутими в колінах ногами, одну ногу захопити за стопу і підвернути під себе, розтягуючи згиначі стегна, повторити з іншою ногою;
 4. встати в положення випаду, ногу, яка стоїть позаду випрямити і стопу розгорнути впоперек, передпліччям упертися в коліна стоїть попереду ноги, іншу руку завести за голову разом з нахилом тулуба, затримати положення до 30 секунд в розтяжці, повторити на іншу сторону.

Після цього знадобиться зміцнення м’язів ніг, спини, преса з допомогою планок, присідань, станових тяг.

Вправи проти жирового фартуха

Не можна позбутися від жиру на талії, хитаючи тільки прес. Тренування, навіть після кесаревого, повинні включати присідання, випади, віджимання, але тільки з постійною активацією поперечної м’язи, яка втягує його.

Щоб прибрати фартух на животі, вправи повинні бути комбінованими, витрачати багато калорій, залучати до роботи кілька м’язів, і прес, в тому числі. Ідеальним прикладом є використовувати слайдерів (ганчірочок) під ноги, що дозволяє задіяти стабілізатори і глибоку мускулатуру.

На ганчірочках можна виконувати підведення ніг в планці, ковзання з чергуванням ніг, відведення ніг в сторони — все це матиме колосальний вплив на абдомінальні м’язи.

Аналогічним чином працюють вправи з гантелями, такі як випад з поворотом тіла, при якому гантель переноситься двома руками в бік. Присідання з відведенням ноги назад і жимом однією рукою. Віджимання на гантелях і тяга гантелей в планці або віджимання з почерговим підбиттям ніг до живота. Перетягування гантелей в планці з боку в бік або від плечей вниз до ніг. Самомасаж і силові тренування підтягують шкіру.

Без операції не обійтися, якщо мова йде про значне диастазе, утворення пупкової грижі, яка не тільки псує фігуру, але і викликає біль у спині. М’язи преса допомагають попереку тримати навантаження тіла, тому проблема живота після кесаревого — більше, ніж естетична.

Залишити коментар