Як правильно зробити сольову пов’язку?

Сольові пов’язки використовувалися ще в роки Другої світової війни, як дезінфікуючі засоби, при лікуванні поранених бійців. І цей метод лікування врятував не одне людське життя в отсутствиt антибіотиків і сильних антисептиків.

Основна властивість солі – «витягати» на себе гнійні скупчення, зменшувати набряк, зігрівати, також сіль має хоч слабким, але вираженою антисептичною дією. Ці властивості пояснюють велику популярність лікування сіллю, і сольові пов’язки зокрема.

Як правильно робити сольові пов’язки при різних захворюваннях?

Сама по собі лікувально-оздоровча процедура проста, і для її виконання не потребує фінансових витрат – всі необхідні предмети є під рукою, у будь аптечці.

Для того, щоб завдати шкоди організму, перед лікуванням необхідно враховувати список протипоказань та суворо дотримуватися правил їх використання:

  • сольовий розчин повинен бути не менше 8 – 10 % (3 столові ложки солі без гірки на літр кип’яченої води). Для кращого її розчинення, вода повинна бути підігріта до 50 ?С. Тільки такий розчин солі надає лікувальну дію і гарантовано не принесе шкоди організму. Перевищення цієї концентрації буде загрожує розвитком неприємних і навіть хворобливих відчуттів;
  • в якості матеріалу пов’язки можна використовувати бинт, лляну, бавовняну тканину. Найголовніше, щоб тканина добре вбирав вологу і пропускала повітря;
  • поверх пов’язки заборонено накладати целофан, шерсть і все те, що буде зігрівати.

Перед проведенням лікувальної процедури, важливо прийняти душ і ретельно вимити больноq ділянку теплою водою з використанням мила. Вимочену в соляному розчині тканина віджимають – до середнього ступеня вологості. Фіксувати пов’язку на шкірі можна марлевим бинтом або лейкопластиром, тривалість процедури становить 10-12 годин.

Які є протипоказання до застосування сольових пов’язок?

Перед лікуванням сіллю, необхідно проконсультуватися з провідним фахівцем. І лише після схвалення процедури, можна приступати до лікування. Найголовніше – пам’ятати про помірність процедури, зловживання може спровокувати несподівані і не самі приємні наслідки.

Протипоказання до лікування сіллю:

  • індивідуальна непереносимість;
  • підвищена чутливість шкіри;
  • мігрень;
  • патології нирок і сечовидільної системи;
  • порушення обмінних процесів.

Використання сольових пов’язок буде протипоказано при деяких гострих шкірних захворюваннях, наприклад, герпес, незалежно від місця його локалізації та ін.

Сольові пов’язки при лікуванні артрозу

При діагностованих захворюваннях суглобів: артрит, ревматизм, бурсит, рекомендовано використовувати 10 % розчин солі. Сольову пов’язку накладають на коліно, так, щоб бинта було кілька шарів. Пов’язку залишають на 10 годин, курсом лікування на 2 тижні. При варикозі, сольові пов’язки зарекомендували себе як відмінний засіб лікування. При цьому використовується морська сіль, яка може впоратися з великим варикозом. Сіль здатна тонізувати судини ніг, зменшити набряклість і знизити кількість виступили судин.

Морську сіль розчиняють до стану кашки, і дають «відпочити» в холодильнику кілька годин. Сольова кашка викладається на еластичний бинт, і перев’язується уражена поверхня ноги: коліно, стегно, гомілку або ікри. Залишають таку пов’язку на нозі до того моменту, поки сіль не нагріється.

Завдяки застосуванню таких пов’язок, відбувається відновлення судин, зменшується набряк і запалення. Робити такі процедури рекомендовано регулярно, протягом тижня.

Варто пам’ятати, що в розчині солі немає ніяких чарівних інгредієнтів, і це не панацея. Не можна розуміти буквально вираз: «пов’язка з солі вилікує всі» – це далеко не так. Позитивних результатів вдалося досягти тільки при варикозі, артрозі, бурсит, як зігріває і протизапальна процедура.

Пов’язка з розчином солі в концентрації більше 10 % при тривалому і безконтрольному використанні може стати причиною неприємних наслідків – сильний біль, розрив капілярів і пр.

Залишити коментар