Як правильно здати сечу на аналіз?

Здача лабораторних аналізів – невід’ємна частина постановки діагнозу і профілактичного обстеження у будь-якого лікаря. У перелік найбільш часто призначуваних буде входити дослідження калу, крові і сечі.

В залежності від переслідуваної мети методика вивчення біологічних рідин може бути абсолютно різною, отже, збір сечі для дослідження, також може відрізнятися.

Як правильно здавати лабораторні аналізи сечі?

У практиці багатьох фахівців, важливо оцінити роботу видільної системи, збільшення певних показників, наявність домішок допоможе у постановці або диференціювання діагнозу і навіть визначити деякі стани, наприклад, вагітність.

Як правило, призначаючи здачу матеріалу, доктора забувають розповісти про особливості її збору. Існує загальні рекомендації, а є індивідуальні, що визначаються конкретною методикою.

У число загальних рекомендацій належить виняток яскраво забарвлених продуктів харчування, сильних фізичних навантажень напередодні (може виділятися білок), сечогінних препаратів, алкоголю.

В подальшому всі рекомендації стосуються особистої гігієни та правил збору:

  • особиста гігієна – запорука успішного і точного лабораторного дослідження. Матеріал збирають вранці. Після пробудження необхідно прийняти душ, підмитися за всіма правилами з використанням миючих засобів. Це правило поширюється на осіб обох статей. Витиратися жінкам необхідно від уретри до анального отвору, для чоловіків це правило не принципово;
  • жінкам рекомендовано вводити гігієнічний тампон у піхву, для кращої достовірності результатів;
  • часто жінок цікавить: чи можна здавати сечу на аналіз при місячних? Відповідь однозначна, і лікарі дають категоричну заборону. Навіть при використанні тампонів, частина кров’яних виділень при місячних може потрапити в сечу, чого можуть змінитися результати – помилкове присутність кров’яних клітин у сечі – помилковий діагноз;
  • Збирати біологічну рідину можна тільки в чистий посуд, іноді потрібно стерильна. Доставка в лабораторію, повинна здійснюватися не пізніше 2 – 4 годин після спорожнення, інакше результати можуть бути недостовірними. У разі якщо немає такої можливості, то допустимо зберігання в холодильнику на нижній полиці, де температура становить 4 – 6 ?С, тривалістю не більше 8 годин.

Решта рекомендації по збору, будуть прямо залежати від методики дослідження.

Як правильно здавати загальний аналіз сечі?

Загальний аналіз передбачає дослідження ранкової сечі, середній порції, яка зібралася в сечовому міхурі за ніч, достатньо всього лише 70 мл. Інша порція може бути випущена в унітаз.

Головне – дотримуватися терміни доставки матеріалу в лабораторію, адже з часом, рівень глюкози знижується, руйнуються жовчні пігменти, клітини крові, що може стати причиною неправильної постановки діагнозу.

Як правильно здати аналіз сечі по Нечипоренко?

Багато патології мають схожі симптоми, і навіть результати лабораторних досліджень сечі можуть бути схожими.

Проба Нечипоренко призначається, якщо в попередньому результаті було підвищена кількість еритроцитів і лейкоцитів, що може виникати при різних патологіях сечовивідних шляхів і нирок, наприклад, гломерулонефриті та пієлонефриті.

Виходить, що це проба призначається для диференціювання діагнозу.

Головна відмінність проби по Нечипоренко від загального аналізу полягає в методі дослідження, а ось в методиці збору практично немає відмінностей. Після гігієнічних процедур збору підлягає середня порція, достатньою кількістю буде всього лише 10-25 мл Часто така проба призначається при вагітності.

Аналіз сечі при вагітності: як правильно здавати?

Про правила збору матеріалу для дослідження повинен розповідати гінеколог або терапевт, у якого спостерігається вагітна. За результатами дослідження можна буде проаналізувати, як працюють нирки, які відчувають подвійне навантаження. Зміна деяких показників, наприклад, присутність білка або бактерій – привід для госпіталізації.

У вагітних методика збирання матеріалу для досліджень має певні особливості. Перед тим як здавати аналіз, за добу з раціону харчування необхідно виключити продукти, які можуть вплинути на забарвлення виділяються рідин. В залежності від конкретних рекомендацій і методу дослідження є особливості, наприклад, збір сечі загальний аналіз – ранковий туалет статевих органів, середня порція сечі. Іноді рекомендований збір за Зимницьким, кожні три години, в різні ємності. У будь-якому випадку про особливості збору, розповість ведучий гінеколог.

Як правильно здавати аналіз сечі на бактеріальний посів?

Щоб правильно зібрати сечу на бакпосів, її необхідно збирати в стерильний посуд. Спеціальний контейнер можна купити в аптеці. У сечі можуть бути патогенні мікроорганізми – причина запалення. Для правильного лікування, необхідно визначення їх чутливості до антибіотиків, з цією метою і проводиться даний вид дослідження. Лікарі можуть призначити здати аналіз та після лікування антибіотиками, з метою контролю його якості.

При зборі матеріалу для цього дослідження вкрай важливо дотримуватися три умови:

  • задовільна гігієна статевих органів, за показаннями з використанням антисептичних розчинів;
  • під час сечовипускання, жінкам рекомендовано тримати зовнішні статеві губи відкритими;
  • доставка сечі для дослідження не пізніше декількох годин.

Дослідження сечі дозволяє сказати багато чого про стан організму: розвиток патологічних процесів або навіть діагностики вагітності.

Дотримання всіх правил збору дасть гарантію достовірних результатів і постановки правильного діагнозу з подальшим лікуванням.

Особливо важливо стежити за роботою нирок під час вагітності – дослідження повторюється щомісяця.

Залишити коментар