Як правильно зціджувати грудне молоко руками? Як зберігати зціджене грудне молоко

У певний момент годуюча жінка відчуває необхідність зціджувати грудне молоко. Сьогодні цей процес набагато простіше, ніж був за часів наших бабусь, адже є різні пристосування, які називаються молокоотсосами. Але, тим не менш, жінка повинна знати, як правильно зціджувати грудне молоко руками.

Фахівці дотепер сперечаються, чи потрібне зціджуватися. Згідно з ВООЗ, в цьому немає необхідності, якщо правильно налагоджена лактація. В ідеалі молоко повинно виділятися тоді, коли прийшов час годування малюка. Але все-таки є ситуації, коли без зціджування не обійтися.

Коли зціджування виправдано?

Є низка ситуацій, у яких зціджування необхідно, наприклад, коли малюк народжується раніше терміну. Недоношені дітки не вміють добувати собі молочко – у них відсутній смоктальний рефлекс. Але така ідеальна їжа для їх незміцнілого організму – вона добре засвоюється і насичує її корисними речовинами.

Іноді трапляється так, що у новонародженого дуже слабкий смоктальний рефлекс. Таке явище може бути викликане різними причинами, у тому числі і ураженнями ЦНС. Але це не привід перевести дитину на суміш.

Йому потрібно раніше давати груди, докармливая зцідженим молоком з пляшечки.

Якщо у жінки мало молока, зціджування посилить його вироблення. Природно, годування груддю сильніше стимулює вироблення, але в боротьбі за лактацію всі засоби хороші. Тому можна застосовувати його як додатковий спосіб. Потрібно зціджувати мамине молоко після годування? Це повинна вирішувати жінка, спираючись на свої відчуття. Якщо груди налита, але малюк більше не хоче їсти, можна трохи зцідити.

Після пологів у жінок спостерігається приплив молозива. Це речовина дуже ситне, живильне і корисне. Буквально пару ковтків – і дитинка ситий. А через пару діб приходить молоко у великому обсязі, і дитині не під силу впоратися з ним. А важкі грудей доставляють жінці великий дискомфорт, тому їх необхідно звільняти. Але зціджування молока повинно бути неповним, не до останньої краплі. Якщо дитина неправильно смокче груди, то може утворитися застій. У цьому випадку зціджування повинно бути точним.

При лактації дозволено дуже обмежена кількість медикаментів, тому що вони виділяються разом з молоком. Коли за станом здоров’я мама змушена приймати лікарські засоби, то таке молочко дитинці не можна пити. Якщо жінка не хоче позбавляти малюка, то його можна зцідити заздалегідь і заморозити.

Плоский сосок дуже ускладнює процес годування, тому багато мам вдаються до зціджування.

Але в першу чергу варто спробувати налагодити лактацію за допомогою спеціальних накладок. З їх допомогою діткам простіше взяти сосок, і вони з легкістю добувають собі їжу. Якщо малюк на природному вигодовуванні, а мамі необхідно надовго відлучитися, то молочко можна зцідити заздалегідь. Але важливо знати, як потрібно правильно зберігати зціджене грудне молоко.

Деякі мами намагаються заготовити його взапас. Але в цьому є сенс тільки в тому випадку, коли ви плануєте припиняти природне вигодовування. Потрібно не тільки знати, як зберігати зціджене грудне молоко, але і розуміти, що з часом воно втрачає свої корисні властивості.

Як правильно зціджувати?

Консультанти по грудному вигодовуванню запевняють, що молока буде набагато більше, якщо зціджуватися ви будете з думками про дитину або поруч з ним – це обумовлено психологією годуючої матусі. Як же правильно зціджувати молоко?

За 15 хвилин до процедури потрібно:

  • випити склянку теплої водички або неміцного чаю;
  • помасажувати груди;
  • дати її помацати малюкові.

Лактація посилюється після теплого душу, але попередньо потрібно вимити руки з милом. Великий палець покладіть на ареолу зверху, приблизно в 2-3 см від соска. Внизу розташуйте безіменний і вказівний пальці, навпроти великого.

Стискайте пальцями в напрямку ребер, всі маніпуляції повинні бути впевненими, але акуратними. Після пальці пересувайте вперед, до соску – має піти молоко.

Далі всі рухи продовжуйте в тому ж порядку. Можливі неприємні відчуття, біль, але не варто жаліти себе – після кількох процедур дискомфорт зменшитися.

Якщо ви все робите правильно, то молочко має литися цівками, а не крапельками. Пальці необхідно переміщати по колу, щоб розробити всі часточки. Руки не повинні стосуватися соска, так як він може травмуватися.

Шкіра в процесі зволожується, тому заздалегідь підготуйте чистий рушник, щоб витирати надлишки. Не потрібно вичавлювати все до краплі, можна зупинитися тоді, коли буде відчуття порожнечі в грудях.

Як зберігати?

Якщо мама буде знати, як потрібно правильно зберігати зціджене грудне молоко, дитинка завжди буде отримувати корисну, корисну і смачну їжу. Але цей продукт теж може псуватися, тому зберігати його треба за всіма правилами.

Зціджуватися потрібно в спеціальну ємність, але для разового випадку підійде дитяча пляшечка, з якої потім можна погодувати малюка. Якщо зберігатися воно буде більше доби, то варто використовувати пластикові контейнери.

Їх можна придбати в аптеках або спеціалізованих магазинах.

Для тривалого зберігання можна застосовувати баночки зі скла, в яких продається дитяче харчування. Попередньо їх потрібно стерилізувати в окропі, поклавши туди і кришки. Тримати їх в киплячій воді необхідно приблизно 3 хвилини. Але в морозилці тара зі скла може лопнути.

Дуже зручні у використанні пакети промислового виробництва. Вони мають градуювання, місце для зазначення дати і часу зціджування. За допомогою заклепки або шнурка вони легко відкриваються і закриваються. Не потрібно зціджувати молоко з однієї тари в іншу, так як це може призвести до розмноження бактерій.

Скільки можна зберігати зціджене молоко? При кімнатній температурі зберігати продукт можна не більше 4 годин. Але, природно, на нього не повинні потрапляти прямі промені сонця. При температурі від 0 до 4 градусів час зберігання становить приблизно 4 доби. У морозилці продукт не втратить свої властивості протягом півроку, але повторно заморожувати молочко не можна.

Молоко необхідно зберігати на окремій полиці, щоб не було контакту з іншими продуктами. Обов’язково підпишіть кожну тару, щоб знати, скільки воно зберігається.

Як розігрівати?

Перед тим, як дати дитині охолоджене або заморожене молочко, його потрібно потримати на
водяній бані. Не можна використовувати для підігріву мікрохвильовку або конвекційні печі – вони вбивають корисні речовини.

Заборонено розводити киплячою водою або залишками продукту з минулого годування. У такому харчуванні можуть бути бактерії.

Якщо неправильно підготувати молочко до вживання, то воно втратить всі свої корисні властивості.

Його потрібно ділити порційно, і давати тільки один раз. Перед тим, як пропонувати дитині пляшечку, гарненько струсніть її.

Залишити коментар