Як правильно засмагати в солярії: корисні поради

Щоб ваша шкіра мала красивий бронзовий колір, не обов’язково чекати літа. Досить пройти 10 сеансів солярію, і ви отримаєте привабливий шоколадний відтінок у будь-який час року.

Користь засмаги в солярії

Відвідування солярію не тільки зробить вашу зовнішність більш яскравою, але і принесе користь здоров’ю. Процедура має ряд переваг:

  • під дією лампового світла в шкірі виробляється вітаміну D3, необхідний для засвоєння кальцію;
  • підвищується рівень гормону щастя (ендорфіну), що сприяє поліпшенню настрою;
  • фільтри ламп солярію блокують гамма-випромінювання, так що штучне сонце навіть безпечніше натурального.

Засмагати потрібно правильно. Інакше відвідування солярію призведе до появи плям на шкірі і принесе шкоди вашому здоров’ю.

Підготовка

Перед першим візитом в солярій обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Існують хвороби, при яких протипоказано засмагати: гострі та хронічні захворювання печінки, серцево-судинної системи, щитовидної залози, гіпертонія, дерматит, мастопатія. Також не відвідуйте солярій під час менструації, вагітності і лактації. Слід знати, що шкіра покривається нерівномірним засмагою при гормональному дисбалансі.

Не поєднуйте перебування під штучним ультрафіолетом з прийомом лікарських препаратів, що містять речовини, що підвищують світлочутливість шкіри, наприклад, тетрациклінів. Це викликає сонячну алергію.

Перед відвідуванням солярію мийтеся без мила – воно змиває з шкіри захисну жирову змазку, що призводить до її пересушування і навіть опіку. Якщо необхідно прийняти душ перед солярієм, то зробіть це не менш ніж за 1,5-2 години до процедури. Не можна робити епіляцію перед засмагою.

Тривалість процедури

Тривалість перебування під штучним сонцем безпосередньо залежить від типу зовнішності.

Кельтський тип. У його представників шкіра рожево-біла або дуже світла, часто покрита великою кількістю веснянок. Волосся рудувате або світлі. Очі світло-зелені, світло-сірі, блакитні. Пігмент меланін, відповідальний за засмага, майже не утворюється в шкірі «кельтів». Тому під впливом ультрафіолету такі люди відразу обгорають. Їх шкіра схильна до появи сонячних опіків і фото-дерматитів, які проявляються свербежем, лущенням, почервонінням і болем. Людям кельтського типу зовнішності краще не засмагати в солярії. Якщо все-таки прийнято рішення про відвідування солярію, не слід проводити процедуру частіше 1-2 рази на тиждень по 10 хвилин. Перший сеанс варто скоротити до 3 хвилин.

Світлошкірий європеєць. Люди з цим типом зовнішності мають світлу шкіру, покриту густим ластовинням; зелені, сірі, блакитні очі, волосся відтінків від світлого до шатена світлого блондина. Вони погано засмагають на сонці. Їм рекомендується обмежити перший сеанс в солярії 3-5 хвилинами. Надалі можна засмагати по 10-15 хвилин 2-3 рази на тиждень.

Темношкірий європеєць. Такі люди мають смагляву шкіру і світло-карі очі. У них немає веснянок. Колір волосся може бути від шатена до темного блондина. Вони добре переносять тривалий вплив сонячного світла, ймовірність опіку мінімальна. Люди даного типу можуть відвідувати солярій 3 рази на тиждень, тривалість одного сеансу 20 хвилин. Досить 5 процедур, щоб шкіра набула привабливий золотистий відтінок.

Середземноморський тип. Ці люди мають карі очі, темне волосся, смагляву шкіру. Вони легко засмагають, тому через 2-3 сеанси тривалістю по 20 хвилин їх шкіра придбає красивий шоколадний колір.

Правила

Проконсультуйтеся з адміністратором солярію, якщо ви відвідуєте його вперше, і не знаєте, скільки часу повинна проводитися процедура. Крім типу зовнішності на тривалість процедури впливає кількість ламп і їх потужність.

Перед відвідуванням солярію не можна користуватися ароматичними маслами, живильними кремами, дезодорантами, косметикою. Ці засоби провокують алергічну реакцію при нагріванні.

Перш ніж включиться лампа, вам доведеться зняти прикраси і контактні лінзи, надіти спеціальні темні окуляри для захисту очей від дії ультрафіолету і бавовняну шапочку для захисту волосся від ультрафіолету. Він руйнує структуру волосся, робить їх сухими, ламкими і тьмяними.

Нанесіть на шкіру спеціальний захисний крем безпосередньо перед процедурою. Після цього шкіра не пересохне, не обгорить, а засмага вийде рівномірним.

Дотримання нескладних правил в солярії допоможе зробити вашу шкіру красивою і засмаглою. При правильному підході ця процедура принесе користь не лише вашої зовнішності, але і здоров’ю.

Залишити коментар