Як правильно вибирати і приймати вітаміни для очей для поліпшення зору

Бувають вітаміни для очей для поліпшення зору і як їх правильно вибрати? Кому слід приймати подібні препарати і в яких дозах?

На жаль, у наш час мало хто може похвалитися бездоганним зором. Регулярна робота або гри за комп’ютером, перегляд передач по багатоканальному телебаченню, водіння автомобіля в темний час доби або при яскравому сонці і, нарешті, не найякісніші продукти харчування – всі ці фактори викликають погіршення зору та розвиток короткозорості навіть у молодих людей та дітей.

Не кажучи вже про тих, хто наближається до пенсійного віку або страждає різними хронічними захворюваннями.

Якими бувають очні вітаміни

Зняти втому, попередити розвиток офтальмологічних патологій і просто поліпшити сприйняття кольорів і чіткість видимої картини допоможуть спеціальні вітаміни для відновлення зору та профілактики короткозорості.

Сьогодні в аптеках можна придбати найрізноманітніші краплі для очей:

 • профілактичні, для тих, хто користується контактними лінзами,
 • лікувальні, при короткозорості або далекозорості,
 • для підтримки або для відновлення і покращення зору, усунення дрібних недоліків.

Які ж з них краще вибрати і що потрібно знати про застосування крапель для відновлення зору?

Які речовини потрібні для очей

Зір дається людині від природи, і те, чи буде він мати схильність до короткозорості, далекозорості, яким-небудь іншим офтальмологічним захворюванням чи ж збереже його ідеальним до самої старості, в чому визначається спадковим фактором.

На якість зору і його відновлення можна вплинути, якщо підживлювати очі необхідними речовинами. Більшу частину з них можна отримати разом з продуктами харчування. Але деякі людський організм не виробляє і не засвоює з їжі, проте вони потрібні не тільки для відновлення, але і для підтримки нормального функціонування очних судин сітківки, навіть якщо короткозорості немає.

Ось основні вітаміни і мікроелементи, які необхідні і дорослим, і дітям, щоб уникнути проблем із зором:

 1. Лютеїн. Офтальмологи майже одноголосно визнають, що це – головне речовина, яке потрібно для збереження, відновлення і поліпшення зору. При цьому організм сам виробляти не в змозі, отримують його наші очі переважно з продуктів харчування. Лютеїн міститься в овочах зеленого кольору: брокколі, шпинат, листовому салаті, спаржі і стручкової квасолі. При схильності до короткозорості страви з цих продуктів повинні бути на столі щодня. Не можете змусити себе проковтнути варені або сирі овочі? Тоді купуйте краплі для поліпшення і відновлення зору, основним компонентом яких є лютеїн.
 2. Цинк. Цей мікроелемент підтримує обмінні процеси в органах зору, зокрема, впливає на засвоєння кришталиком глюкози. При його дефіциті розвивається катаракта і короткозорість. Отримати цинк із продуктів харчування в достатній кількості складно, тому необхідні спеціальні краплі, у складі яких він є.
 3. Вітаміни А і С. Доведено, що майже всі люди, які страждають від короткозорості, відчувають дефіцит вітаміну С. Це потужний антиоксидант, який попереджає старіння клітин кришталика, зміцнює судинні стінки і стимулює відновлення тканин, якщо його не вистачає, проблем із зором не уникнути. При нестачі вітаміну порушується сприйняття кольорів і з’являється «куряча сліпота» — зниження чіткості зору в темряві і сутінках.
 4. Вітаміни групи В. При нестачі цих речовин у пацієнта розвивається короткозорість, падіння зору в нічний час, а також блефарит, кон’юнктивіт, мимовільне посмикування століття. Очі швидко втомлюються і не справляються з навантаженнями.
 5. Антоціани. Ці речовини можна виявити в складі майже всіх крапель, що містять екстракт чорниці або чорної смородини. Антоціани зміцнюють очні судини і м’язи, вони корисні для відновлення чіткості видимого зображення при великих навантаженнях на очі, покращують нічний зір, можуть запобігти і зупинити розвиток глаукоми.

Всі перераховані вітаміни і мікроелементи є і стандартних комплексах. Можна приймати і їх теж, якщо головна мета – відновлення зору, а його підтримку на наявних високому рівні. Якщо ж розвивається короткозорість, часто турбує кон’юнктивіт, є схильність до глаукоми, то полівітамінні комплекси обов’язково повинні доповнювати краплі для очей.

Хто обов’язково повинен приймати краплі для відновлення зору

Краплі для очей для відновлення їх функцій обов’язково потрібно використовувати тим людям, які страждають від короткозорості або далекозорості. Вони незамінні при різних захворюваннях з боку органів зору – кон’юнктивіт, кератоме, глаукоми або катаракти.

У пацієнтів, які регулярно використовували краплі з вітамінами і мікроелементами, відзначалося значне поліпшення стану і зупинка прогресування захворювання.

Також краплі з вітамінами для відновлення зору будуть корисні:

 • пацієнтам, що страждають цукровим діабетом, – ця патологія часто дає ускладнення на органи зору;
 • всім, у кого діагностовано атеросклероз або артеріальна гіпертензія – при слабких судинах часто розвивається короткозорість, рідше далекозорість;
 • особам старше сорока років – в цьому віці починаються зміни тканин органів зору, підтримка їм необхідна;
 • дітям і дорослим, які щодня проводять багато часу за комп’ютером або перед телевізором.

Краплі для поліпшення і відновлення зору завжди повинні носити з собою алергіки, тим більше при короткозорості, і використовувати при контакті з подразником, вони позбавлять від сльозотечі або навпаки, пересихання слизової очей.

Як правильно підібрати краплі для поліпшення і відновлення зору

Що пропонується в аптеках і салонах оптики сьогодні для відновлення функцій органів зору при короткозорості, далекозорості та інших неінфекційних офтальмологічних захворюваннях? Переважно це краплі або капсули для перорального прийому, основним компонентом яких є або лютеїн, або чорниця.

Звернути увагу потрібно на процентне співвідношення основних речовин до допоміжних.

Якщо допоміжних більше, то такі краплі не будуть ефективними ні для відновлення зору при короткозорості. Вони гарні тільки як профілактичні.

Ціна при цьому відіграє далеко не головну роль, здебільшого вона залежить від разрекламірованності засобу та його виробника. Тому не варто думати, що американські вітаміни для відновлення зору і лікування короткозорості, будуть неодмінно краще вітчизняних. Навпаки, імпортні товари часто підробляють, і ви ризикуєте заплатити невиправдану суму за просту аскорбінку.

Як перевірити якість препаратів для відновлення зору при короткозорості або далекозорості? Шукати потрібно код ISO9001. Якщо разом з ним на упаковці є позначка GMP — «Good Manufacturing Practice», — можете не сумніватися ні в якості, ні в дієвості цих вітамінів і сміливо купувати їх.

Але пам’ятайте: відновлення зору при короткозорості або інших дефектах можливо тільки при регулярному прийомі цих засобів. За один-два тижні відчутного результату помітно не буде.

Залишити коментар