Як правильно тримати стовпчиком новонародженого

Незалежно від того, чи перебуває дитина на грудному вигодовуванні або на штучному, під час їжі він заковтує трохи повітря, який швидко заповнює шлунок і занадто рано приносить дитині відчуття ситості. Тому малюк може бути дратівливим і неспокійним. Крім того, повітря, що скупчилося в шлунку, може викликати коліки.

З цієї причини, рекомендується робити невеликі перерви під час їжі, коли треба потримати малюка стовпчиком.

Буває, що дитина не відригує повітря тривалий час або може заснути під час годування. Не кладіть немовля на спину, відразу після годування. Іноді, особливо у новонародженого немовляти, молоко виходить у зворотному напрямку, відбувається так зване зригування. В положенні лежачи на спині це особливо небезпечно, тому що це може привести до задухи.

Тому, задаючись питанням, чи обов’язково тримати новонародженого після годування стовпчиком, батькам краще не нехтувати цією простою процедурою, особливо, якщо малюк часто зригує. Крім того, немовлятам зі схильністю до зригування краще покласти матрац з невеликим ухилом. Важливо, щоб все тіло дитини було під кутом (не тільки голова), тобто поза повинна бути природна.

Новонароджений також часто потребує отрыжках в ході годування, наприклад, після спорожнення однієї грудей і перед перекладанням його на іншу груди, або під час перерви в годуванні з пляшечки. З метою уникнути надмірного споживання повітря, грудних дітей слід правильно прикладати до грудей, щоб вони не заковтували повітря, а також годувати з пляшечки з не надто великим отвором.

Якщо новонароджена дитина після їжі не випустив зайве повітря, краще ознайомитися, як тримати після годування новонародженого стовпчиком – це найбільш популярний метод викликати у дитини відрижку, щоб очистити стравохід від повітря.

Як правильно тримати стовпчиком новонародженого

Коли малюк вже закінчив їсти, візьміть його на руки і покладіть голову на своє плече – зліва чи справа, як вам зручно. Треба тримати немовля так, щоб його голова була на вашому плечі або краще трохи вище. Ніжки малюка повинні бути злегка зігнуті.

Однією рукою треба підтримувати його під попу, в той час як інший обов’язково утримувати плечі і голову. Намагайтеся, щоб його тулуб і голова не відхилялися назад. Можна також м’яко погладити його по спині.

Часто відрижка після їжі супроводжується зригуванням невеликої кількості їжі. Це може бути тільки свіже молоко випите або суміш, а може бути полупереваренная їжа, як сирок. Можна покласти на плече свіжу пелюшку або рушник, щоб зберегти одяг чистою.

Скільки після годування тримати стовпчиком новонародженого

Деякі діти зригують через кілька секунд, інші потребують декількох хвилинах (зазвичай це займає близько трьох хвилин). Скільки тримати малюка у вертикальному положенні, залежить від того, коли відбудеться відрижка. Дитини постарше, який вже сам тримає голівку, можна потримати трохи довше, йому буде цікаво розглянути навколишній світ у вертикальному положенні.

Іноді малюк засинає відразу після або під час годування. Не варто будити його, просто злегка підніміть його з положення, в якому годували.

Бережливо підтримуйте голову. Тільки будьте обережні, щоб не здавити животик.

Зригування не повинно турбувати батьків, якщо дитина добре себе почуває, не проявляє ознак занепокоєння і добре набирає вагу. Контроль ваги не варто проводити щодня, краще порівнювати показник ваги за кілька днів.

Надмірне і часте зригування вимагають консультації з лікарем.

Залишити коментар