Як потрібно правильно тримати дитину після годування?

Щойно спечена матуся нагадує спецназівця-новачка, який боїться всього і вся. Її мучать постійні страхи і дилеми, зокрема, потрібно тримати дитину стовпчиком відразу після годування, або це одна з чергових проблем, переданих нам у спадок нашими батьками.

Виявляється, що медицина давно спантеличилася аналогічним питанням, і дала жінкам зрозумілі та обґрунтовані пояснення, про яких ми і поговоримо в цій публікації.

Навіщо це потрібно?

Додаткова обов’язок чи реальна потреба?

Виявляється, що ні те, ні інше, а все тому, що тактика поведінки новонародженої дитини може бути абсолютно різною.

Одні зригують відразу після прийому їжі, а інші можуть проявляти активність і повзати відразу після спустошення пляшки, і не втратять ні краплі цінної рідини.

Єдине, в чому солідарні педіатри, так це в незрілість травної системи немовлят, яка не так досконала, як потрібно для повноцінного і безпроблемного перетравлювання та засвоювання їжі. Наприклад, разом з молоком або кашкою в його шлунок і кишечник можуть проникати повітряні бульбашки, що стають причиною кольок, метеоризму, здуття та інших проблем.

Позитивна відповідь на питання, чи обов’язково тримати дитину стовпчиком відразу ж після годування чекає матерів, діти яких мають наступні особливості:

  • схильні до переїдання;
  • зригують безпосередньо після годування або як тільки засипають;
  • жадібно поглинають суміш/молоко, заковтуючи повітря разом з рідиною.

Коли приймати потрібну позу?

Малюк, якого часто утримують стовпчиком, не просто позбувається повітря, що нагромаджується в шлунку, але і отримує можливість зміцнити свої шийні і спинні м’язи. Знову ж таки, це робиться виключно в момент неспання, тоді як уснувшее під час годування дитя краще залишити в спокої.

Педіатри виділяють декілька обставин, за яких тримати чадо стовпчиком потрібно обов’язково.

До них відносяться наступні:

  • Під час годування немовля виявляє занепокоєння: пхикає, плаче, дригає ніжками або хаотично рухає руками. Швидше всього, що разом з їжею в його шлунок проник і повітря, який почав розпирати маленький орган, і викликати неприємні відчуття. Тому, відразу ж після годування потримайте його стовпчиком, і він обов’язково отрыгнет;
  • Квапливість і жадібність. Немовлята не відразу звикають їсти неквапливо й розмірено. Тому мамі слід робити короткі перерви серед організованого прийому їжі, і утримувати дитину у вертикальній позі хоча б хвилинку;
  • Переїдання або насильне і усвідомлене перегодовування, що особливо притаманне малюкам-искусственникам. Їх мами не відразу приноравливаются до пропорцій і обсягами суміші, і поки раціон не буде організовано правильно, зригувань і кольок не уникнути.

Новонароджені дітки часто і густо засипають безпосередньо в процесі прийому їжі, після чого прокидаються і відригують полупереварившееся молоко/суміш.

Будити дитину не варто, просто навчитися його правильно тримати, точніше, задню частину його грудної клітки і голову потрібно покласти на свій піднесений зігнутий лікоть. У такому положенні його організм сам позбудеться від скупчився повітря, і ви зможете спокійно перекласти дитину в колиску.

Стовпчик: як правильно утримувати?

М’язи тільки що народженого чоловічка дуже слабкі, а тому батькам важливо привчитися постійно тримати голову дитини, а надаючи йому вертикальне положення, дотримувати наступні рекомендації щодо того, як правильно тримати дитину стовпчиком безпосередньо після годування:

  • Голівки слід лежати на плечі мами або батька, в потиличній області і в місці переходу шиї в спину її потрібно притримувати. Без підтримки голова може мимоволі відкинутися назад. Щоб не забруднити одяг відрижкою, на плече варто накинути пелюшку;
  • Другу вільну руку потрібно розташувати вздовж хребця крихти, тільки не притискати чадо до себе, а просто надійно фіксувати в заданому положенні;
  • Кінцівки немовляти повинні залишитися вільними, хоча часто дітки самостійно їх підганяють.

Скільки таким чином необхідно тримати дитину стовпчиком після годування?

Педіатри впевнені, що досить пари хвилин, хоча краще, якщо «сеанс» триватиме 5 хвилин. Якщо газики не відходять, і відрижка теж не дає про себе знати, можна зробити легку гімнастику, яка полягає в легкому нахилі тільця малюка вперед, і одночасному торканні його по спинці. Пам’ятайте, що всі дії виконуються гранично акуратно і повільно, щоб не пошкодити м’язи і зв’язки новонародженого.

Про те, як правильно тримати дитину відразу після годування, повинні знати всі люди, які беруть участь у догляді за немовлям, будь то бабусі, няньки або знайомі, що доглядають за дитиною під час вашого тимчасової відсутності. Ці нескладні правила і розуміння того, скільки часу треба для повноцінного відходження газів (відрижки повітря), дійсно допомагають уникнути безлічі проблем з травленням, кольками, загальним набором ваги і розвитком в цілому.

Здоров’я і відмінного самопочуття вам і вашому малюкові!

Залишити коментар