Як правильно спати під час вагітності

Вагітні, які знаходяться вже десь на пятимесячном терміні, коли животик вже значно випинається, всерйоз переживають про те, як же їм можна спати під час вагітності, щоб це не змогло зашкодити здоров’ю майбутнього малюка.

Особливо переживають ті з них, які з дитинства люблять спати на животі, при цьому обіймаючи руками подушку. Здавалося б, їм доведеться позбутися від цієї природної звички, однак давайте розберемося, чи можна спати на животі і взагалі як краще спати при вагітності.

Важлива функція сну

У цілому відпочинок, лежання, сон відіграє величезну роль у повноцінному розвитку маляти і нормальному самопочутті матері, адже тільки так вона може відновити сили, витрачені за день, не відчувати постійної сонливості і втоми. За цілий день організм будь-якої людини досить напружується, як розумово, так і фізично, тому сон при вагітності – вкрай важливий етап поповнення сил. Адже у вагітних втому, буквально, подвоюється, у зв’язку з серйозними змінами в гормональному стані та фізичному.

Чому вагітним важливо добре спати

Вагітним необхідно міцно спати не менше восьми-дев’яти годин на день, при цьому лягати спати не пізніше 11 годин вечора, а прокидатися не раніше семи ранку. Мала тривалість сну, відхід до сну після дванадцятої ночі згубно позначаються на здоров’ї матері – вона стає дратівливою, швидко втомлюється, адже період з 22 і до півночі вважається найбільш цінним для відновлення нервової системи. Це може спричинити стрес, від якого може похитнутися і здоровий розвиток плоду в утробі.

Порушення сну при вагітності

Часто у вагітних зустрічаються всілякі форми безсоння, пов’язані з емоційним станом, переживаннями з приводу майбутніх пологів і турбот материнства. У такому разі вагітної потрібно намагатися заповнювати недосип у денний час.

Можна скористатися білим шумом або релаксуючою музикою, спеціальними подушками для вагітних.

Пози для сну при вагітності

Відверто кажучи, любителькам спати на животі при вагітності це робити не вийде: як тільки молочні залози почнуть збільшуватися в обсягах, спати в такій позі буде болісно через чутливості сосків і розмірів грудей.

Альтернативною позою для сну в такому випадку може стати більш безпечна – на боці, згорнувшись навколо живота. Причому пліч бажано вибирати лівий, адже всі судини від серця спрямовані в праву сторону, і якщо їх передавити, то можна відчувати неймовірний дискомфорт.

Спати під час вагітності на лівому боці корисно і тим, що посилюється робота нирок, стимулюється кращий обмін речовин для здоров’я малюка.

Чи можна вагітним спати на спині

Звичайно, багато хто може подумати, що найбезпечніше для дитини буде спати під час вагітності на спині, однак це далеко не так. Справа в тому, що в такій позі значно збільшується тиск на матку, зменшується відтік крові, що може спровокувати кисневе голодування малюка, а вас відправити в нокаут із втратою свідомості.

Саме в такій позі під гнітом знаходиться нижня порожниста вена, розташована ближче до стегон за хребтом. Її функція повернення крові від нижньої частини тіла до серця, якщо спати під час вагітності на спині, буде утруднена або зовсім порушена. Крім того, на неї буде впливати та тиснути збільшена матка. Вона в такому положенні стисне і хребет, кишечник.

І без того присутнє у більшості вагітних відчуття оніміння попереку через збільшення ваги і напруги в цьому відділі хребта, посилиться, якщо при вагітності спати на спині. Ви відчуєте, наче поперек защеміло, і стався спазм, що саме по собі досить болісно.

Дуже велике значення має і гігієна сну вагітної. Не можна допускати спати погано провітреній кімнаті, без достатньої ступеня зволоженості, на жорсткому матраці. Подушка для вагітних, що продається в магазинах, може підкладатися під живіт, між ніг жінки, щоб уникнути дискомфорту і передчасних розтяжок – стрії. Таку подушку можна використовувати після народження дитини.

Правила сну для вагітних

Дуже важливим компонентом здорового сну для майбутньої матері є її емоційний стан, який часто змінюється, може бути неконтрольованим – а все із-за надлишку гормонів.

  • Щоб розслабитися, варто перед сном проводити пішу прогулянку в парку або там, де мінімальна кількість вихлопних газів та іншого «сміття».
  • Ні в якому разі не можна переїдати на ніч – травна система буквально «вимикається» вже із заходом сонця, тому все з’їдене безпосередньо перед сном мало того, що відкладається відразу ж в жирові накопичення, але і провокує організм знову прокидатися, щоб переробити їжу. З-за його, відверто скажемо, «сонної» роботи, відбувається здуття живота, відрижка, дискомфорт у шлунку, що природним чином заважає спокійно спати вагітній.
  • Обмежтеся знежиреним сиром або йогуртом, некислим яблуком, якщо відчуваєте перед сном істотне почуття голоду.

Як розслабитися перед сном

  • Захистите себе від перегляду на ніч телевізора – це перезбуджує нервову систему, яка ще деякий час продовжує аналізувати отриману інформацію, не даючи вам розслабитися і заснути.
  • Ще одним дієвим способом розслабитися і заснути вагітної може послужити розслабляючий теплий душ. Тільки не варто зловживати ароматичними гелями для душу.
  • Не забувайте, що всі сильні запахи сильно збуджують центральну нервову систему, а тому не можуть сприяти сну.
  • Приділіть належну увагу підбору постільної білизни і нічний сорочки або піжами для сну. Ковдру, наприклад, повинно бути теплим, але в той же час досить легким, щоб не створювати на живіт і плід зайве тиск. А білизна та одяг для сну не повинні сковувати рухи або синтетичними.

Такі прості, але дієві правила, зможуть налаштувати вас на потрібний лад, дати вашому тілу прийняти правильну і зручну для нього позу, розслабитися та насолоджуватися приємною подією вечора – довгоочікуваним відпочинком.

Залишити коментар