Як правильно розвести спирт?

Про існування такої рідини як спирт, відомо всім — як і те, що при використанні його необхідно розводити з водою. Він незамінний в медичних цілях, на ньому готують всілякі настоянки, лікери, наливки і, звичайно ж, горілку. Як правильно розвести спирт, щоб користуватися ним далі можна було без усякого побоювання?

Вимоги до компонентів та інші нюанси процесу

Як правильно розводити спирт з водою? Знати особливості цієї процедури і точно дотримуватися всі пропорції – це ще не все. Для того щоб отримати хороший результат, важливо брати тільки якісний спирт і воду. Цим вимогам варто поставитися серйозно, інакше великий ризик в кінцевому підсумку приготувати небезпечний для здоров’я напій.

Спирт є продуктом перегонки, вид його залежить від сировини, а також від якості очищення. Найвідоміші види:

 • медичний;
 • люкс (у відсотковому відношенні його фортеця становить 96,3 %);
 • першосортний (його параметри – 96 %);
 • екстра (фортеця — 96,5 %);
 • вищої очистки (різниця з экстрой всього лише на 0,3 %, тобто фортеця 96,2 %).

Знавці відзначають, що найкращим варіантом є використання спирту «люкс». Цікаво, що різниця в фортеці видів напою становить всього лише десяті частки, але це дуже сильно впливає на якість кінцевого продукту.

Що стосується води, то категорично забороняється використовувати звичайну рідину з крана на кухні. Вода повинна бути не просто чистою і прозорою, але ще і пройшла процедуру фільтрування, очищення, пом’якшення. Кращий вибір – купівля дистильованої води в аптеці. Але якщо вдома знайдуться хороші, технологічні фільтри, очистити цей важливий компонент можна і самостійно.

Ще один з важливих відповідей на питання, як розвести спирт водою в домашніх умовах, — це дотримання пропорцій. У цієї вимоги теж є свої нюанси. Існують рецепти, які передбачають вимір потрібних кількостей води і спирту в грамах, а не, як прийнято зазвичай для рідин, у мілілітрах. Така специфіка даних продуктів, яку, до речі, обґрунтував ще великий Менделєєв. Однак тоді доведеться використовувати дуже точні ваги, щоб не було помилок. Не завжди такий прилад є в розпорядженні, тому ми наведемо схеми із зазначенням кількості в мілілітрах.

З технічних особливостей процесу важливо відзначити наступні:

 • при розведенні у воду додають спирт, а не навпаки;
 • для розмішування не потрібна ні ложка, ні інше «знаряддя». Компоненти об’єднують, струшуючи, при цьому ємність повинна бути закрита наглухо;
 • вода повинна бути холодною, навіть не кімнатної температури.

Як правильно розвести спирт, щоб вийшла горілка?

При розведенні можна отримати рідина з різними параметрами фортеці. Але найпоширенішими і затребуваними є спирт 70 %, а також 40 %. Традиційна горілка має міцність 40 % — цей параметр є оптимальним, і саме його дотримуються всі виробники. Можуть бути використані будь-які ароматизуючі добавки, причому це стосується приготування «вогненної води» як у промислових масштабах, так і в домашніх умовах.

Створені спеціальні таблиці, що підказують, як правильно розвести спирт для пиття. У них зазначено точні пропорції всіх компонентів, так що при необхідності можна скористатися вже напрацьованими і перевіреними на практиці методами.

Отже, для того, щоб отримати спирт 70 %, доведеться відміряти 100 мл спирту (чистого медичного) і суворо 37 мл води. Але найчастіше потрібно отримати звичайну горілку, а тому всіх цікавить питання, як правильно розвести спирт до 40 градусів.Приступимо!

Інгредієнти:

 • спирт (краще брати люкс);
 • дистильована вода;
 • глюкоза (продається в аптеці, розчин повинен бути 40 %);
 • лимонна кислота (цілком замінима оцтовою есенцією);
 • мед (опціонально).

Приготування напою для внутрішнього вживання

  1. Береться скляна банка (зручно розводити в трилітровій ємності), куди наливають 1,25 літра якісного (люксового) спирту.
  2. Наступний етап – додавання глюкози – 40 мл, потім туди відправляють чайну ложечку есенції/кислоти.
  3. В іншу трилітрову банку вливають потрібне для наших цілей кількість води – 1,6 літра, і вже туди заливають спирт з усіма добавками.
  4. Розпочнеться невелике виділення газів. Необхідно дочекатися, коли бульбашки припинять з’являтися, і після цього додати для очищення суміші 8-10 таблеток активованого вугілля.
  5. Мед можна додавати (2-3 столові ложки), можна обійтися і без нього. Але що важливо – отриману рідину необхідно поставити на «відпочинок», при цьому банку повинна бути щільно закрита. Декількох годин буде цілком достатньо, хоча фахівці кажуть, що краще всього дати продукту можливість відстоятися кілька днів.
  6. Після цього спирт необхідно ретельно фільтрувати, для чого використовують або щільну тканину або марлю в кілька шарів.

Нічого складного в процесі розведення спирту немає. Потрібно небагато: дотримуватися пропорції, використовувати тільки якісні продукти, а ще – в процесі не займатися дегустацією напою (краще дочекатися повної готовності). Якщо ви знаєте, як правильно розвести спирт, то перед вами відкривається широкий простір в справі приготування домашньої горілки, смачних наливок і лікерів або лікувальних настоянок.

Залишити коментар