Як правильно розморозити м’ясо або рибу в гарячій воді або мікрохвильовці

Здавалося б, що немає нічого простіше, ніж розморожувати м’ясні заготовки. Вийняв з морозильної камери, поклав на тарілку, і чекай бажаної кондиції. Насправді ж все не так елементарно, оскільки повільно розморожування продукту призводить до його неминучої псування. Як так? А проблема ось у чому: поки відтає серцевина м’ясного шматка, на його поверхні вже розмножуються бактерії, які знищують левову частку поживності, корисності та свіжості заготовки.

Як слід вчинити?

Досвідчені кухарі переконані: кращий спосіб того, як самостійно і правильно розморозити м’ясо, полягає в тому, що його слід занурити у воду. Чому?

Просто ця рідина здатна проводити тепло в кілька десятків разів швидше, ніж повітря. Ось тільки робити таку процедуру гарячій воді не рекомендується, бо це спровокує появу і розвиток тих же бактерій. Стейк або м’якоть краще опустити в крижану вологу, що призведе не тільки до правильного розморожування, але і до збереження продукту в цілому.

У тому випадку, коли потрібно швидко розморозити великий кусень, його слід розмістити в холодильнику. Приготуйтеся, що такий процес забирає достатньо багато часу.

У кулінарній середовищі існує ще одне правило розморожування, свідчить, що м’ясо, застигле у вакуумній упаковці, потрібно спочатку вийняти його з камери, на добу відправити в холодильна шафа, і тільки потім 15 хвилин потримати у воді кімнатної температури. Таким чином, вдасться зберегти приємний, насичений і ніжний смак заготовки, а також більшу частину вітамінів, що містяться в ній.

Використовуємо мікрохвильову піч

Якщо перед вами постало питання, як швидко розморозити м’ясо, згадайте про існування мікрохвильовки на своїй кухні. Цей агрегат давно і відчутно полегшує життя домогосподаркам. Але не всі знають, як правильно розморозити мерзле м’ясо в мікрохвильовці, щоб не отримати непотрібний, сухий і позбавлений смаку продукт з неприємним запахом.

Отже, заготівля відтає в мікрохвильовій печі наступним чином: її закладають у спеціальний посуд, який щільно прикривають кришкою і відправляють в камеру приладу.

Останній ставиться на режим розморожування, і через кожні три хвилини м’якоть потрібно перевернути на іншу сторону. В залежності від того, який вихідний вага м’яса, розморожувати його таким шляхом доведеться від 15 до 30 хвилин.

Знову ж таки, не варто використовувати цей метод для дуже великих скибок, оскільки поки їх середина буде все ще замороженої, зовнішній шар почне варитися. Найсучасніші моделі мікрохвильових печей оснащені специфічною функцією, яка сама розраховує, скільки саме часу потрібно приладу для розморожування заготовки. Досить просто ввести її вага на дисплеї, і процес запуститься.

Користуючись таким способом екстреного відтавання, пам’ятайте, що розморожене філе втратить більшу частину своїх корисних мікроелементів та вітамінів.

Набагато простіше і безвредней виглядає те, як розморозити м’ясо в багатофункціональної мультиварці. Його досить розташувати в чаші, призначеної для обробки продуктів парою, включити відповідний режим і почекати кілька хвилинок. Потім шматок перевертається, і знову прогрівається пором до отримання необхідної кондиції. Варіант відтавання в мультиварці теж можна вважати екстреним, але не настільки шкідливим, як застосування мікрохвильової печі.

Варіанти швидкого розморожування без шкоди для якості

Якщо ви бажаєте скоріше почати приготування страви, але прагніть по максимуму зберегти користь і смакові параметри для кожного інгредієнта, вам буде корисно дізнатися всі варіанти того, як швидко розморозити м’ясо без використання всіх можливостей мікрохвильовки:

  • Можна просто викласти кусень на блюдо, покрити проглаженной тканинною серветкою, і кинути розморожувати при температурі кімнати не довше, ніж на пару годин;
  • Задаючись питанням, чи можна розморожувати м’ясо у дуже гарячій воді, згадайте про те, як сильно люблять тепло шкідливі бактерії і мікроорганізми. До того ж таке середовище сприяє швидкому розпаду білка, що міститься в тканинах верхніх філе. Правильно буде помістити заготовку під холодну проточну воду, щонайменше, в ємність з такої. Зауважте, що навіть при такому розкладі процес відтавання не займе більше 15-20 хвилин. Відмінно, якщо ви опинилися передбачливою господинею, і заздалегідь порізали продукт на порційні шматочки;
  • Наступним варіантом того, як правильно потрібно розморожувати рибу і м’ясо, є використання холодильника, а, вірніше, його нижнього відділу. Заготівля вилучається з морозилки, звільняється від пакувального матеріалу, поміщається в глибоку ємність і накривається чистим рушником. Врахуйте, що в процесі відтавання можливе виділення соку, а сама процедура затягнеться на всі 10, а то і 16 годин;
  • Аналогічним шляхом допустимо розморожувати фарш. Але, якщо потрібно менше чекати, а скоріше приготувати котлети або пельмені, то субпродукт варто поставити відтавати на водяну баню. Для цього він закладається в керамічну товстостінну ємність, та ставиться в тару з киплячою водою, і шматок постійно перевертається до повної готовності.

Трохи слушних рекомендацій

У професійній кухарський середовищі існують свої хитрощі щодо того, як правильно змусити м’ясо або рибу відтанути мерщій.

Виглядають вони наступним чином:

  • Коли доводиться закладати продукт в теплу вологу, загорніть його у вакуумний пакет;
  • Печінку краще розморожувати в підігрітій воді з молоком. Так вона залишиться ніжною на смак і корисною;
  • М’якоть, яка не буде піддаватися різанні або рубці, варто починати обробляти відразу, а не чекати її повного відтавання;
  • Як ви думаєте, скільки можна без шкоди зберігати розморожене м’ясо в холодильнику? Виявляється, що цей час становить лише кілька діб. Знову ж таки, даний період залежить від сорту продукту і його «віку». По-хорошому, розмерзається філе не варто зберігати просто так, його треба замаринувати.

Наскільки можна судити по замерзлих останків мамонтів, виявленим в Сибіру, процес заморожування анітрохи не шкодить якісним складом м’яса, чого не можна сказати про його неправильному відтаванні.

Якщо все робити відповідно до інструкції, то на столі опиниться ароматний, корисний і смачний продукт.

Залишити коментар