Як правильно поставити ліжко в спальні по феншуй?

Вчені підрахували, що третину життя людина проводить у спальні. А якщо врахувати наші умови, ще й більше того. Через брак квадратних метрів спальня часто поєднується з вітальні. Від правильної організації простору залежить багато чого: настрій, відносини з чоловіком, якість сну. Давайте поговоримо про те, як правильно поставити ліжко в спальні.

Поради професійних дизайнерів

Якщо у вас маленька квартира, в процесі ремонту чи перестановки меблів можуть виникнути питання. Як правильно поставити ліжко в кімнаті або помістити шафа? А де краще будуть виглядати світильники? Всі ці питання цікавлять тих, у кого немає можливості найняти для оформлення інтер’єру професійних дизайнерів. Що ж, давайте спробуємо в цьому розібратися самі, скориставшись порадами досвідчених майстрів.

В першу чергу при виборі місця розташування ліжка потрібно намагатися уникати тих зон, які перешкоджають повноцінному сну, наприклад:

 • Не варто ставити ліжко узголів’ям до дверного отвору і навпроти вікна. По-перше, в літній період є ризик підхопити нежить або застуду, так як спати ви будете безпосередньо на протязі. По-друге, найчастіше спальня розміщується відразу ж за санвузлом, а значить, всі запахи каналізації будуть відчутні.
 • Зворотне розміщення також не підійде. Знову ж таки з двох причин. Перша – спати при відкритій двері буде вкрай некомфортно. Друга – спинка ліжка взимку буде перешкоджати нормальному доступу тепла в кімнату.
 • З тих же причин професіонали не рекомендують розташовувати ліжко рівно по центру кімнати.

Замість цього зверніть увагу на особливо популярні варіанти розміщення спального місця, до того ж вони досить вдалі:

 • В кутку між вікном і дверним отвором. До речі, ця версія вважається найбільш романтичною і часто рекомендується дизайнерами парам, які нещодавно побралися.
 • Узголів’ям з опорою на перпендикулярну вікна стіну. Такий варіант розташування створить відчуття захищеності, затишку і комфорту. А значить, ваш сон буде спокійним, міцним і здоровим.

Крім того, для створення оптимального простору в кімнаті важливо врахувати і власні уподобання, а також вік. Наприклад, для літніх людей і маленьких дітей зручніше буде поставити ліжко таким чином, щоб вночі можна було швидко і безперешкодно дістатися до ванної. Якщо кімната зовсім маленька, для спального місця потрібно спорудити спеціальні підмостки, які будуть служити також і шафою для зберігання постільних речей.

Китайська філософія

Якщо ви думаєте, що на цьому варіанти раціонального використання вільного простору вичерпані, то глибоко помиляєтеся. Китайські філософи ще в давнину відкрили науку створення спальні по феншуй і вже тоді знали, як правильно поставити ліжко. Згідно їх сприйняття світу, від того, як будуть розставлені всі предмети в кімнаті, безпосередньо залежить ваш енергетичний потенціал, здоров’я, довголіття і успішність в справах.

Так як в спальні людина проводить більшу частину часу, необхідно зробити особливі акценти на виборі правильного розташування світла, кольору шпалер і, звичайно ж, ліжка. На цей рахунок у мудрих китайців знайдеться кілька правил:

 1. До стіни ліжко необхідно наближати узголів’ям, в крайньому випадку, боком, але не ізножьем.
 2. Верхню спинку треба повернути на північ або ж взяти орієнтир на захід.
 3. Бажано, але не обов’язково, щоб праворуч від ліжка був розташований шафа, а ліворуч — вікно.
 4. Від дзеркальних поверхонь, в тому числі на стелі й шафах, краще відмовитися. На думку жителів Піднебесної, бачити себе лежачого на ліжку в дзеркалі — поганий знак.
 5. Дверний отвір повинен бути видний з ліжка. Якщо є така можливість, то під спальню краще обладнати ту кімнату, в якій отвір знаходиться не по центру, а збоку стіни.
 6. Бра і маленькі світильники потрібно розташувати по боках головах, але ні в якому разі не над ліжком.
 7. Коли спальня суміщена з робочим місцем, комп’ютерний стіл потрібно поставити так, щоб його не було видно з ліжка. В крайньому випадку, відгородіть стіл ширмою або книжковою шафою.
 8. У спальні не повинні перебувати електричні прилади. Китайці категорично ставляться навіть до електронних будильникам і годинах. Якщо ж можливості винести телевізор або комп’ютер з кімнати немає, їх покладається на ніч виймати з розеток.

Що ж стосується забарвлення стін і вибору постільних речей для спальні, то і тут є свої особливості. Зверніть увагу на бліді, але не ідеально білі, і постільні тони — кава з молоком, рожевий, кремовий, бежевий.

Розстановка меблів по Васт

Свою думку по розташуванню спального місця є і в індусів. І має воно цілком незвичну назву — Васто. Його головна мета — досягти максимальної єдності і гармонії людини і навколишнього світу.

Але на відміну від вчення феншуй, де, як правильно поставити ліжко в спальні, буде залежати від енергетичного потоку, цей напрямок радить розташовувати спальне місце щодо сторін світла:

 • Не можна ставити ліжко узголів’ям на північ. Це обіцяє хвороби і погане самопочуття. Хоча, як ви напевно помітили, китайці рекомендують повертати ложі саме в цьому напрямку.
 • Краще всього спати головою в східному напрямку. Вважається, що зі сходом сонця тіло буде насичуватися особливою природною енергією.
 • Узголів’я, розташоване на південь, подарує вам максимальне розслаблення і комфорт під час сну.
 • Нейтральним положенням можна вважати поворот спального місця щодо західній частині квартири або будинку. Нічого поганого, в принципі, як і хорошого, такий вибір вам не обіцяє.

Як ви встигли помітити, що далеко не всі рекомендації є розсудливими і раціональними, особливо в умовах сучасного планування. І якщо ви не особливо відчуваєте енергетичні потоки, то набагато розумніше розумно організувати вільний простір спальної кімнати. Головне — щоб інтер’єр приносив вам моральне задоволення і внутрішній спокій.

Залишити коментар