Як правильно плавати в басейні, щоб схуднути?

Наш календар рясніє різними святами, що супроводжуються рясними трапезами. Та й без них всі ми любимо влаштовувати собі свята живота. Не дивно, що доводиться періодично боротися із зайвими кіло. І якщо спортзал – не ваш коник, то подружіться з водою. Тільки спершу треба розібратися, як правильно плавати в басейні, щоб схуднути.

5 аргументів «за»

Вода – це природна стихія, яка просто магічне впливом на моральний і фізичний стан людини. Якщо говорити про здоров’я, то регулярне плавання тренує всі групи м’язів, сприятливо впливає на дихальну систему, інтенсифікує обмін речовин і стимулює кровообіг. І, звичайно, активні рухи у воді сприяють втраті ваги. Про переваги водних вправ перед іншими видами фізичних навантажень говорить наступне:

 • навантаження на опорно-руховий апарат в процесі тренувань незначна, так що зайва вага не стане причиною можливих травм;
 • «гидроневесомость» дозволяє робити вправи, не відчуваючи при цьому напруги м’язів;
 • для занять плаванням немає обмежень за віком або фізичним можливостям;
 • бонусом занять в басейні є гідромасаж епідермісу;
 • за годину активного плавання ви позбудетеся від 500 калорій (для порівняння: під час бігу за цей же проміжок часу витрачається всього 300).

Поради

Мало просто почати ходити в басейн — важливо ще й знати, як правильно плавати для схуднення.

 • Під час тренування потрібно плавати різними стилями, щоб задіяти всі групи м’язів і створювати умови для втрати енергії, а значить, і калорій.
 • Обов’язково робити тренування інтервальними і суворо дотримуватися цей режим.
 • Не можна відпочивати менше 15 секунд і працювати менше 20 секунд.
 • Основний критерій ефективності тренування – відчуття втоми. В ідеалі воно повинно з’явитися на 7 інтервалі. Якщо раніше, то програма занадто інтенсивна для вас, а якщо пізніше, то надто легка.
 • Завершувати роботу в басейні необхідно 5-хвилинним запливом у спокійному темпі.

Стилі, які допоможуть схуднути

Найбільш ефективними для позбавлення від зайвих калорій вважаються кроль і батерфляй. За ними слідують брас та вільний стиль. Батерфляй припускає, що плавець робить руками одночасні гребки, то піднімаючи, то ховаючи їх під водою. Для освоєння кроля вам доведеться навчитися розподіляти навантаження на руки і ноги. В цьому стилі передбачається, що руки роблять гребки поперемінно, а ноги здійснюють рух «хвиля». В процесі освоєння брасса до рук підключаються ноги. Ці частини тіла роблять махи під водою – так забезпечується рівномірна навантаження на м’язи.

Приблизна програма тренування

Для боротьби із зайвою вагою зовсім не потрібно перебувати у воді кожен день по кілька годин — досить 2 разів на 7 днів за 45 хвилин. Але з цього часу безпосередньо на плавання повинне йти не менше 85%. Пропонуємо приблизну програму тренування, розраховану на дворазові заняття.

Перше тренування

 1. 100 м по 25 м кролем, батерфляєм, брасом, вільним стилем.

 2. 50 м на спині.
 3. 50 м брасом.
 4. 450 м з інтервалом 1 кролем.
 5. 100 м на спині.
 6. 450 м кролем, гребки правою і лівою руками чергуються через 25 м.
 7. 100 м вільний стиль.
 8. 100 м кролем.
 9. 100 м улюбленим стилем.

Друге тренування

 1. 50 м кролем.
 2. 50 м на спині.
 3. 100 м кролем.
 4. 450 м кролем, гребки руками чергуються через 25 м.
 5. 100 м спокійним брасом.
 6. 100 м на спині.
 7. 100 м вільним стилем.

Тим, хто давно не ходив в басейн, варто починати з меншої кількості вправ, виконуючи їх на короткій відстані.

Відгуки

Плавання для схуднення в басейні – це дуже практичний спосіб позбутися сантиметрів на талії. Підтвердженням цього можуть бути численні відгуки жінок, скинули і стабилизировавших свою вагу. Найефективнішими способами позбавлення від кілограмів зайвої ваги є, як говорилося вище, кроль, батерфляй та брас. Якщо чергувати навіть тільки ці три стилі в рамках інтервального тренування, то за 3 місяці можна схуднути на 8-10 кг, а також позбутися деяких проблем з опорно-руховим апаратом.

Але в той же час не можна не відзначити, що ряду жінок плавання не принесло довгоочікуваної худорлявості. Багато в чому це пов’язано з тим, що вода провокує звірячий апетит, а задовольнити його можна лише частково, та й то після 1,5 години з моменту занять. Так що сила волі може підвести.

Вода – один хребта

Як вже говорилося, руху у воді мають колосальне значення для здоров’я опорно-рухової системи. Конкретно для хребта ця користь полягає в:

 • зменшення навантажень на весь хребет;

 • розправленні дисків між хребцями, що обумовлює збільшення зростання на 1 см за одне 45-хвилинне заняття.

Що ж стосується того, як правильно плавати в басейні для хребта, то варто відзначити, що це в повній мірі не може називатися плаванням — доречніше говорити про вправах.

Інструкція:

 1. Спираємося про бортик, лягаємо і зводимо-розвести ноги 25 разів.
 2. Початкове положення те ж, тільки рухаємо зігнутими в ліктях руками.
 3. На рахунок по черзі піднімаємо зігнуті в колінах ноги. Виконуємо у швидкому темпі 10 разів.
 4. Згинаємо ногу в колінному суглобі, то наближаємо її до грудей, то різко випрямляємо.
 5. Стрибки з протихід. Стаємо в крок. Робимо випад вперед на опорну ніжку, міняємо ноги. Руки працюють в противововес ніг.
 6. Лягаємо на спину на воду, намагаємося з’єднати зігнуті в колінних суглобах ноги грудьми.
 7. На «раз» тягнемо коліна до грудей, на «два» ноги і руки розводимо в сторони.
 8. Піднімаємо ноги вгору на «раз», а руки розводимо в сторони.

Запропонований комплекс є базовим. Але, якщо у вас проблеми з хребтом, краще, щоб вправи для басейну підбиралися індивідуально.

Тепер, знаючи, як правильно плавати в басейні, щоб схуднути і підтримувати спину, можна починати роботу у воді, спрямовану на зниження ваги та оздоровлення. Чергуйте вправи з різних комплексів, але пам’ятайте, що тренування повинні приносити відчуття легкої втоми, а не повної втрати сил. Тоді ви зможете оцінити результати своєї роботи вже після 10-20 занять.

Залишити коментар