Як правильно клеїти шпалери в кутах?

Незважаючи на те, що процес обклеювання стін шпалерами здається дуже простим – обробив поверхню клеючим складом, прикріпив паперову смугу, розгладив – у цій справі чимало хитрощів і нюансів.

Людина, що вперше зіштовхнувся з таким завданням, відразу ж почне задавати питання по ходу процесу, і одним з найбільш частих є схема роботи з кутами. Як правильно клеїти шпалери в цих місцях, щоб полотно лягло рівно і згодом не відійшло?

Готуємо матеріали і робочу область

На думку професіоналів, процедура пройде набагато легше, якщо попередньо вирівняти стіни: велика частина проблем, пов’язаних зі стикуванням і усадкою краю в кут, випливає з рельєфу робочої поверхні. По-перше, її добре обштукатурюють, а потім затирають наждачним папером; по-друге, за допомогою спеціального приладу потрібно переконатися у відсутності «хвиль» та інших деформацій. А ось градуси кута особливої ролі не відіграють, хоча, безумовно, візуально ідеальні 90 градусів виглядають краще всього.

  • Для того щоб поклеїти шпалери, крім самого рулону знадобляться великі ножиці, трикутна лінійка, клей, валик і гумовий шпатель, яким отглаживается кромка.
  • По-перше, зверніть увагу на те, з якого матеріалу виконані шпалери: якщо мова йде про класичних паперових (бюджетних, але неймовірно примхливих), Вам доведеться неабияк попітніти. Вони вмить вбирають будь-яку вологу, включаючи клей, тому працювати з ними потрібно дуже швидко, а шар клею наносити тільки на стіну і в мінімальній кількості – безпосередньо на шпалери. Краще додайте їх кілька разів до ділянки, на якій вони розташовані, щоб точно розуміти, як посадити їх у цю зону, і тільки після цього промазывайте клеєм. Важливо не здійснювати згодом зайвих рухів і не намагатися переміщувати саджені на липку основу полотна. Розгладжувати їх потрібно роликовим валиком.
  • Вінілові ж шпалери, навпаки, рекомендовано заздалегідь добре змастити клеєм і ненадовго залишити, щоб вони стали м’якшими, просякнута водою в його складі. В іншому випадку підігнати їх по формі буде вкрай складно, якщо це буде потрібно через рельєфу стін. Правда, у них є ін. недолік: на вінілових шпалерах нерідко завдано дуже легкий малюнок, стираються під впливом зовнішніх механічних факторів – тобто тертя. З цієї причини розгладжують їх гумовим валиком, притаптывающими рухами. Відповідно, в кутку на них натискають, але не гладять вгору-вниз у краю.
  • З флізеліном працювати легше всього, оскільки його взагалі не обробляють клеєм – тільки ділянку стіни, на якому вони будуть сидіти. Однак при роботі з кутами рекомендовано безпосередньо перед розміщенням полотна пройтися клеєм по довгій його стороні, яка буде примикати до куті. Це забезпечить краще зчеплення і велику фіксацію матеріалу. Що ж до самого алгоритму дій, він досить простий і єдиний для всіх видів шпалер.

Як правильно клеїти шпалери в кутах?

Пам’ятайте, що нахлест в кутах мінімальний. Для скловолокна (рідкісний, але все ж використовуваний матеріал) його взагалі робити не рекомендовано, оскільки створюється ефект листкового пирога: велика товщина, внаслідок якої краю швидко розійдуться, піднімуться і додадуть неакуратний вигляд куті.

  • Оскільки стіна і вертикальна смуга кута рідко буває ідеально рівною, укладіть полотно так, щоб на суміжну стіну він заходив не більше ніж на 2 см. Для сильного викривлення цей параметр можна збільшити до 3 см, але краще все ж прибрати зайвий підйом у стіни.
  • Акуратно притисніть край і почніть його розгладжувати валиком. Якщо шпалери починають морщиниться, в місцях повітряних складок потрібно зробити кілька надрізів ножицями. Бажано, щоб це відбувалося лише на нижньому шарі, який згодом буде прикритий.
  • Після цього рекомендовано здійснити розмітку, яка виконується на суміжній стіні: від краю вже приклеєних шпалер відкладають ширину рулону, від якої відібрали 5 мм. Таким чином, лист на суміжну стіну клеять саме по цій лінії.
  • Якщо мова йде про зовнішніх кутах, то нахлест роблять на 3 див. Після того, як полотно буде приклеєне, від нього відрізають зайве так, щоб залишилося всього 2-3 мм. В такому випадку воно буде лежати щільно, але накладений на нього лист не створить толстого непривабливого шва.

На завершення варто відзначити, що саме з кутів при високій вологості починає розповзатися цвіль. Тому, перш ніж починати розклеювання шпалер, стіну в цій зоні потрібно добре обробити будь-якими фунгіцидами. Фахівці радять використовувати з цією метою генератор ацетилену.

Залишити коментар