Як правильно допомагати при нападах кашлю

Кашель є нормальним фізіологічним процесом. Виникає, як захисна реакція організму на зовнішні подразники. Процес відкашлювання відбувається за допомогою скорочення мускулатури дихальних шляхів. Він необхідний для того, щоб очистити трахею, бронхи від сторонніх речовин, слизу, гною, предметів, такий микрогрязи, як пил, сторонніх тел.

Кашльовий акт — це, насамперед, зашитий механізм, який буває фізіологічним і патологічним:

 1. Фізіологічний – виникає для очищення, відхаркування мокротиння або слизу. Він короткочасний, характеризується відсутністю симптомів, що натякають на хворобу;
 2. Патологічний – виникає те ж, як захист організму, але завжди є симптомом хвороби ГРЗ, ГРВІ, грипу.

Природу кашлю можуть характеризувати кілька факторів, від яких залежить постановка діагнозу.

Вони поділяються за ознакою:

 • тривалість періоду виникнення, його тривалості, як правило, від одного тижня до двох місяців;
 • силі;
 • кількістю і якістю мокротиння;
 • звуку – від короткого, дзвінкого, беззвучного до гавкаючого;
 • за характером харкотиння – гнійне, слизова т. д.;
 • сезонність – осінь, зима т. д.

Самим неприємним стає момент переходу від просто кашльового акта до нападу, який носить вимотують, затяжний характер у дітей, відбувається вночі, що лякає батьків. Як знімати напади кашлю у дитини? Це питання, яке турбує багатьох батьків, особливо з настанням дощової осінньої погоди або холодної зими.

Кашель може бути спровокований застудою, інфекцією, бактерією.

Причини виникнення:

 • біологічний — мікроби, бактерії;
 • алергічний — причиною служать алергени: пил, тополиний пух, тощо;
 • фізичний, наприклад, переохолодження.

Поради: як зняти напад кашлю

Найкращою допомогою для дитини в такій ситуації буде звернення до лікаря-педіатра для постановки точного діагнозу, призначення лікування. Якщо напад кашлю спровокований застудою, то швидко допомогу надасть рясне питво, спокій, сухе тепло.

Якщо у дитини підвищена температура тіла, то категорично заборонено парити ноги, робити інгаляції, це, навпаки, посилить хвороба. Важливо забезпечити періодичне провітрювання, вологе прибирання приміщення.

Як знімати напад кашлю вночі у дитини, краще порекомендує лікар.

Займатися самолікуванням очікувалось, оскільки це може продовжити і посилити перебіг хвороби. Тільки лікар-педіатр зуміє зробити диференціальну діагностику. Правильна постановка діагнозу дозволить підібрати відповідне лікування, лікарські препарати, їх дози, тривалість курсу застосування. Батьки можуть надати своєчасну допомогу згідно з рекомендаціями лікаря у разі нападу будинку.

Якщо у дитини поставлений діагноз кашлюк, то напади кашлю будуть виникати протягом 2-3 місяців. При коклюші вони досить виснажливі, тривалі, можуть супроводжуватися сильними спазмами. Кашель нагадує гавкіт собаки. Тому варто знати, як знімати напад кашлю при коклюші.

У цьому випадку полегшення принесе свіже повітря, провітрювання приміщення, забезпечення хворого рясним питвом. Добре допомагає зволожене повітря. У старовину виносили дитини на світанку в полі, де була роса. Чистий і вологе повітря відмінний засіб для полегшення кашльового нападу при коклюші.

Від сухого кашльового акта ефективні відхаркувальні препарати, інгаляції, народні засоби. Наприклад, хорошим відхаркувальним народним засобом є чорна ріпа.

Для її приготування потрібно ріпу вимити, почистити, зробити лунку в середині, залити туди мед. Поставити в духовку на 30 хв, потім залишити остигати. Через деякий час ріпа буде виділяти рідину, яку слідують приймати по 1 чайній ложці три рази в день.

Як швидко знімати напади кашлю, якщо він вологий?

Вологий кашльовий акт допомагає очищенню дихальних шляхів, тому його потрібно стимулювати, що можливо за допомогою муколітичних засобів. Наприклад, «Муколтин» для цього цілком підходить. Рекомендується вночі чаші перевертатися з боку на бік, щоб уникнути застою рідини, що може посилити відхаркування слизу.

Астматичний напад відрізняється декількома ознаками.

Він супроводжується розпиранням грудної клітини, сухим і гучним кашлем.

 • По-перше, в цьому випадку необхідно заспокоїтися, намагатися дихати глибоко і розмірено;
 • По-друге, зробити інгаляцію лікарського засобу, підібраного відповідно до рекомендацій лікаря: «Беротек», «Сальбутомол» т. д. Якщо через 10-15 хвилин не виникає полегшення дихання, необхідно викликати швидку допомогу.

Як зняти напад кашлю в домашніх умовах, якщо він викликаний алергією?

Для цього необхідно скористатися протиалергічні лікарськими препаратами. По можливості максимально виключити алерген із свого домашнього простору. Добре промити обличчя, ніс, прополоскати горло теплою водою. Можна скористатися зволожувачами повітря, що полегшить процес дихання.

Отже, пам’ятайте, що кашель — це передусім симптом хвороби. Тому для того щоб ефективно позбутися від нього, необхідно передусім встановити, а потім ліквідувати причину захворювання. Найкраще вам в цьому допоможе кваліфікований лікар.

Залишити коментар