Як прати піджак, щоб не зіпсувати його?

Деякі речі вимагають до себе особливого, делікатного догляду. Піджаки – одні з таких. Часто вони виконані з матеріалів, що не терплять стандартної прання в машині-автомат при 60 градусах. Тим не менш, піджак теж вимагає регулярного чищення, видалення плям, запаху. Багато хто задається питанням, як правильно прати піджак, ще на етапі купівлі костюма.

Якщо немає можливості здати річ в хімчистку до фахівців, потрібно шукати шляхи, як прати піджак в домашніх умовах. Існує два основних види прання вручну.

Як працювати з делікатними тканинами в домашніх умовах

Часто піджаки виконані з твіду, льону, вельвету та інших матеріалів, що вимагають щадного режиму прання. Описані нижче способи роботи з ними підійдуть і для того, щоб позбутися плями, і для того, щоб освіжити річ, прибрати запах поту.

Згідно з рекомендаціями виробників, виключно щіткою слід чистити:

 • вовна;
 • оксамит;
 • вельвет.

Прати руками можна піджаки з:

 • атласу;
 • матеріалів, що містять відсоток вовни.

У пральній машині — автомат при делікатному режимі прати:

 • бавовняні;
 • лляні піджаки;
 • вироби з поліестеру.

Не можна прати разом делікатні вироби з іншими речами.

Тазик в допомогу

 • Потрібно взяти самий великий таз, налити в нього води температурою близько 45 градусів.
 • Потім у воду насипають трохи порошку для ручного прання, повністю розчиняють його в ній.
 • Тільки після цього піджак опускається в таз. Потрібно почекати 10-15 хвилин, щоб активні компоненти кошти почали діяти.
 • Після цього акуратно потрібно пройтися по найбільш вразливих місцях – коміра, манжет, зоні пахв, легенько потерши їх руками.
 • Закінчивши прати, воду потрібно злити, акуратно віджати річ, не викручуючи її (це може пошкодити форму), налити нової води для полоскання.
 • Після цього піджак кладуть на сушку зверху, в горизонтальному положенні, або, наприклад, на дерев’яну решітку, яку часто можна зустріти на ваннах. В такому стані піджак знаходиться до висихання.

Душевна прання

Ще один поширений метод чищення піджаків – прання під душем. Для цього виріб вішають на плічка, які чіпляють за гачок біля стіни або утримувач душа прямо у ванні або в кабінці.

Піджак мочать теплою водою, проходяться господарським милом по «вразливих» місць, трохи затирають. Також з допомогою душа утворилася піна змивається разом з брудом.

Залишити сушитися піджак можна в такому ж положенні. Так він не втратить форму. Важливий нюанс: після ополіскування потрібно трохи віджати річ, щоб зайва вода не відтягувала сильно тканина. Низ від костюма (наприклад, штани або спідницю) потрібно прати так само.

Інші методи прання

Досвідчені господині давно навчилися обходити заборону на прання костюмів при високих температурах. Тим більше що більшість пральних порошків і капсул активуються в пральній машині тільки при 60 градусах і більше. Ці умови дозволяють активним компонентам зробити свою роботу, а більшість речей так прати не можна.

У таких випадках можливі два сценарії:

 1. Випрати в стандартному режимі будь-яке інше виріб з такої ж тканини та оцінити ступінь впливу високої температури та роботи машини — автомат.
 2. Якщо на виробі є проклеєні елементи, тонкі вставки, мереживо – можна прати піджак в пральній машині, лише запрограмувавши самий делікатний режим, який займе приблизно 20 хвилин, і відмінити при цьому віджим костюма.

Як зробити поверхневу чистку піджака?

Якщо піджак ще не вимагає повноцінної прання або немає часу на тяганину з делікатною річчю та її сушіння, можна скористатися методом поверхневої чищення. Це дозволить зняти з речі пил, дрібне сміття, ниточки, ворс.

Для такого методу передбачені наступні варіанти чищення:

 • волога щітка. Вона допоможе вимести все зайве з матеріалу, але з нею потрібно бути акуратніше. Якщо терти її грубими ворсин за деякими типами тканини (з вовни, синтетиці), то волокна тут же будуть витягатися і косматиться;
 • якщо вологою щіткою під руками не виявилось або ж вона протипоказана для роботи з конкретним матеріалом – підійдуть змочені у воді руки. Вони здатні прибрати пил і ворс, які так помітні на піджаках. Потрібно просто масажуючими рухами проходитися по всій поверхні речі і не забувати постійно зволожувати долоні при цьому. Така методика чищення вручну істотно заощаджує час приведення піджака порядок;
 • прибрати ворс і волосся з піджака допоможе поширений лайфхак – потрібно відрізати широку смужку хорошого скотча і липкою стороною пройтися по виробу. Ця порада особливо актуальне тоді, коли під рукою не виявляється спеціального липкого валика для одягу. Міняти відрізок потрібно по мірі забруднення і втрати липких властивостей.

Як вивести пляму на піджаку без хімчистки?

Ситуації бувають різні і іноді доводиться боротися за життя виробу без допомоги хімчистки. Якщо річ було посаджено пляма, потрібно постаратися позбутися від нього як можна швидше, щоб воно не встигло въесться в тканину. В екстрених випадках, коли мається справу з жиром, соусом, вином, можна скористатися кухонною сіллю. Спочатку її потрібно трохи втерти в область забруднення, а потім присипати зверху. Вона втягне в себе максимум речовин. Потім, при пранні в машині, або руками з урахуванням делікатності тканини, пляма піде.

Якщо час згаяно і забруднення давності декількох днів, то допоможе наступний метод:

 • потрібно почати прання піджака вищеописаним способом (вручну в тазику або в душі). Коли річ намокне, направити на пляму струмінь душу з гарячою водою – більше 60 градусів (або полити зверху, якщо прання в тазику), потім швидко, не даючи йому охолонути, потрібно нанести на нього плямовивідник. Він може бути у формі порошку або гелю. При цьому важливо дотримуватися рекомендацій виробника кошти з приводу тканини, на якій його можна використовувати. Почекавши необхідну кількість часу, пляма легенько затирається, після чого піджак обполіскується будь-яким зручним способом. Більшість сучасних плямовивідників достатньо сильні для того, щоб впоратися навіть з важким забрудненням. До того ж, їх можна додавати при пранні в пральній машині.

Як пропрасувати пом’яту річ?

Якщо після прання на піджаку виявляються складки та пом’ятості, а стандартна прасування праскою йому не доступна – можна використовувати метод відпарювання.

Ця функція міститься в більшості сучасних прасок. Для цього в побутовий прилад потрібно налити достатню кількість води, повісити піджак на плечі.

Далі, наближаючи праску до речі (не торкаючись його), потрібно натискати на кнопку «пар». Висока температура впливу змусить тканина вирівнятися, придбати колишню форму. Іноді для досягнення такого ефекту без шкоди для матеріалу потрібно виконати цю маніпуляцію кілька разів.

Отже, з часом кожен піджак потребу в чищенні. Це завдання цілком здійсненне і в домашніх умовах, без звернення до фахівців.

Потрібно правильно слідувати рекомендаціям виробників з приводу способу чищення і температурного режиму, не допускати автоматичного віджиму виробу в пральній машині при високих обертах. Деякі матеріали можна прати тільки в умовах замочування вручну.

Залишити коментар