Як позбутися від тривоги і страху: корисні поради

Багатьом з нас знайоме щемливе почуття занепокоєння. Іноді воно настільки неконтрольовано, що перетворюється в справжню паніку, з якої не так-то просто впоратися. У медицині цей стан називається «панічна атака», і, за статистикою, практично кожен з нас хоч раз з нею стикався. Деякі ж страждають від неї регулярно, що призводить до безсоння і інших проблем. Часті появи панічних атак свідчать про порушення в роботі нервової системи, що негативно відбивається на всьому організмі. Як же позбутися від почуття тривоги і страху?

Хто схильний до панічної атаки

Найбільше панічного стану схильні люди у віці від 27 до 35 років, які часто відчувають стрес на роботі чи вдома. У зоні ризику – люди з нестабільною, «зіпсованою» нервовою системою. Особливу частину людей, схильних до панічних атак, складають вагітні жінки – почуття занепокоєння в цьому стані посилюється в кілька разів.

Релаксація

Перший етап на шляху позбавлення від панічних атак – це необхідність зупинитися і прислухатися до себе. Спробуйте проаналізувати та знайти причини цього стану всередині вас. Якщо це стрес на роботі, то змініть своє ставлення до колег або начальника, в крайніх випадках – можна змінити роботу. Спробуйте конструктивно підійти до своєї тривозі і зрозуміти, марні це побоювання або вони дійсно мають під собою основу. В останньому випадку зверніться за допомогою до друзів або сім’ї замість того, щоб переживати це самостійно.

Здорове харчування

За деякими даними, дієти також можуть призводити до панічних атак. Якщо нервових ситуацій вистачає, то організм починає посилено «спалювати» накопичену за день їжу. При дієтах її і так небагато, а значить, в якийсь момент переробляти буде нічого, що знову ж приведе до пагубному впливу на нервову систему. Тому насичує свій раціон складними вуглеводами, вітамінами і продуктами, що містять жирні кислоти.

Нове хобі

Головна порада, яку дають лікарі людям, які страждають від панічних атак, — переключити свою увагу на щось знайоме і безпечне. Заведіть собі хобі, яке допоможе відволіктися від тривожних думок. Якщо паніка охоплює в громадському транспорті, візьміть з собою цікаву книгу або в’язання, вишивання і підіть з головою в своє заняття. Таким чином Ви не подпустите паніку.

Дихальна гімнастика

Привести в порядок власні думки допоможе система дихальних вправ. Важливо робити їх правильно:

  1. Встаньте на коліна, покладіть одну руку на стегно, а іншу – на живіт. Повільно вдихніть і видихніть, відчуйте, як напружується стінка живота і розслабляється.
  2. Тепер можете покласти руки на груди. Зробіть глибокий вдих, а на видиху несильно натисніть на грудну клітку долонями.
  3. Закінчуючи вправу, глибоко вдихніть, піднявши плечі і тримаючи живіт напружений, видихніть і постарайтеся розслабити всі м’язи.

Навчитися цим прийомам дихальної гімнастики не складно, а в екстреній ситуації вони можуть виручити. Крім того, людям з проблемами з панікою зазвичай допомагають регулярні заняття йогою яка має своєю метою розслаблення і концентрацію на диханні.

Допомога спеціаліста

Якщо все перераховане Вам не допомагає, а при появі паніки спостерігаються також болі в грудях і скрутність дихання, то це привід звернутися до лікаря. Психолог або психотерапевт зможуть зрозуміти, чим викликана Ваша реакція на певні навколишні умови, і призначать ефективне лікування. Воно не обов’язково включає медикаментозне втручання. Іноді впоратися з незрозумілою тривогою допомагають кілька візитів на психологічні сеанси.

Не потрібно зовсім уникати людей, адже позбутися від тривоги і страху можна, доклавши до цього зусиль. Цінуйте власне спокій і благополуччя!

Залишити коментар