Як позбутися від неприємного запаху взуття

Коли сильно пітніють ноги, це, звичайно ж, неприємно. Багато хто, хто має таку проблему з ногами, постійно мучаться дискомфортом, соромляться зняти взуття в гостях, приміряти нову в магазині. Невже цю проблему неможливо вирішити? Не варто зневірятися, проблема не так вже страшна і від неї можна позбутися. Існує багато способів, за допомогою яких можна прибрати неприємний душок поту раз і назавжди.

Чому пітніють ноги

Найчастіше запашок біля ніг з’являється з-за носіння взуття і шкарпеток, мають погану якість. Якщо вони виготовлені з штучних матеріалів, синтетики, то ноги будуть потіти постійно.

Найцікавіше, що у самого поту як такого неприємного смороду немає, він з’являється в результаті розмноження мікроорганізмів і бактерій на ногах, та продуктів їх життєдіяльності.

Тому на питання, як прибрати запах взуття, відповідь буде досить простий, почніть з щоденного дотримання особистої гігієни ніг.

Іншою причиною, чому з’являється неприємний запах, є наявність захворювань, таких, як підвищене потовиділення всього тіла, серцева недостатність, хвороби нирок. Піт виділяється при перегріві тіла, фізичних навантаженнях, високій температурі повітря, тому сморід з’являється часто.

Як же все-таки позбутися від запаху взуття?

Усунути його досить просто. Для початку, треба взяти за правило щодня дотримуватися особистої гігієни – мити ноги частіше прати шкарпетки, замінити синтетику на натуральна бавовна, протирати туфлі і черевики, щоб на них не накопичувалися бактерії, що викликають неприємний душок поту. Якщо неприємно пахнуть кросівки, їх треба прати раз в два місяці.

Для тих, у кого постійно потіють ноги, сьогодні розроблено спеціальний засіб, це дезодорант-осушувач.

Його можна застосовувати для чобіт, черевиків, кед. Він добре усуває сморід від ніг і забезпечує захист від появи грибка на них. Краще використовувати хороше, дороге засіб, не підробку, інакше вона при змішуванні з потім буде давати ще більш неприємний сморід, який будуть відчувати навіть інші. Як можна позбутися від запаху поту у взутті, використовуючи інші засоби?

Квасцовий камінь також допомагає при рясної пітливості ніг. Це екологічний мінерал, він буде забезпечувати чистоту і сухість ніг. Камінь треба намочити водою і провести декілька разів по поверхні стопи. Він добре захищає від поту і смороду.

Як швидко вивести запах котячої сечі із взуття

Домашні улюбленці можуть не тільки радувати, але і заподіювати деякі незручності, доставляти проблеми у вигляді присутності калюж в будь-якому місці в будинку. Якщо прибрати з підлоги калюжу досить просто, то, як швидко вивести запах котячої сечі зі своєї взуття в такому випадку?

Для того щоб вивести його, треба знати матеріал, з якого виготовлені ваші черевики, щоб виключити їх пошкодження.

Свіжа сеча усувається швидше і ефективніше, тому при її виявленні, треба відразу братися за чистку.

 • Сморід від котячої сечі швидко виводиться з взуття, зробленої з тканини (кеди, тапочки,
  кросівки). Її треба промити холодною водою і обробити розчином марганцівки, розведеним у воді, потім попрати в машинці. Сушити бажано на відкритому повітрі;
 • Усунути сморід сечі в черевику допоможе звичайний оцет, розведений у воді. Треба витягнути устілку, добре її випрати, якщо сморід не зникає замінити на нову. Черевик всередині добре протерти оцтом і просушити на повітрі;.
 • Важче вивести сморід сечі в туфлях, зроблених зі шкіри. В цьому випадку треба обробити їх зверху і всередині розчином марганцівки, протерти спиртовим розчином йоду, але тільки якщо вони темного кольору, на світлій шкірі залишаться йодовані плями;
 • Після того як туфлі висохли, їх треба обробити спеціальним засобом, що називається «Антигадин», продається в зоомагазині. Після нього кішка більше не буде ходити в туалет в улюблені туфлі.

Є й інші засоби, що сприяють усуненню неприємного смороду, це нейтралізатори, наприклад, «OdorGone» у вигляді аерозолю, його компоненти впливають на кислоту сечі, руйнують її молекули і вони зникають.

Як усунути неприємний запах сечі з взуття, не нашкодивши їй ще більше?

Чого робити не слід?

Категорично не варто усувати сморід з допомогою духів, одеколону, дезодоранту, бо вона тільки посилиться і стане ще більш неприємним.

Інгредієнти парфумів в поєднанні з кислотою сечі утворюють специфічний запах, який видалити буде набагато важче;

Після обробки черевики або туфлі треба тримати подалі від тварин, інакше вони знову спробують зробити там «свої справи». Ще один варіант, як ефективно видалити з взуття запах поту – це використання народних коштів.

Як ефективно видалити запах поту з взуття, використовуючи народні кошти

 • оцет – протирати їм кросівки зсередини;
 • пакетики чаю – покласти під устілки;
 • перекис водню – нею протираються туфлі і черевики;
 • сода – покласти по ложці кожен туфель і залишити до ранку;
 • активоване вугілля – покласти 5-7 штук, залишити до ранку.

Влітку краще віддавати перевагу відкритим туфель, щоб сморід не з’являлося. Зимові
черевики краще вибирати з натуральних матеріалів.

Шкарпетки треба брати з натуральної бавовни. Ефективний засіб, яка рятує від запаху ніг і взуття, це тальк. Він сушить шкарпетки, черевики, витягує мікроби і не дає бактеріям грибка поширюватися далі.

Частіше треба сушити устілки, бо вони швидко стають вологими. Бажано міняти їх на нові раз в місяць.

В цьому випадку ви зможете уникнути неприємного смороду і зберегти свої улюблені туфлі, черевики і кросівки в чистоті довгий час.

Таким чином, є маса засобів і способів, за допомогою яких можна усунути неприємне мучащее сморід у взутті. Головне, при цьому не забувати дотримуватися особисту гігієну ніг.

Залишити коментар